Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szabálysértést követek el ezzel?

Szabálysértést követek el ezzel?

Figyelt kérdés

Aláírtam egy munkaszerződést a Meló-Depónál, melyben ez áll:

,, A feladat ellátásának helyén, a feladat ellátásának ideje alatt és azt követő három hónapig semmilyen egyéb jövedelemszerzésre irányuló tevékenységet- amely nem a Meló-Depó 2000 Iskolaszövetkezet szervezésében áll- nem folytatok csak a Meló- Depó Iskolaszövetkezet írásos engedélyével.”


Én azonban egy hétvégi promóciós munkában is részt veszek (csak heti 3 óra szórólapozás) egy másik iskolaszövetkezettel kötött szerződésem keretében. Diákmunka mindkettő.

Lehet ebből baj?Ha igen, mi?



2020. okt. 14. 19:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Megszegted a kötött szerződést, így ha tudomásukra jut, felbonthatják. Amúgy szerintem nem fog érdekelni senkit. Majd az adóbevallásnál vigyázz, hogy két helyről származik bevételed, a NAV már büntethet, ha az egyiket nem vallód be.
2020. okt. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Nem fognak beperelni vagy ilyesmi, de el fognak küldeni, ha megtudják.
2020. okt. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És ha egy esetleges adóbevallásnál bevallom mindkettőt, akkor nem lehet baj a NAV-al kapcsolatban?
2020. okt. 14. 20:01
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem. Szerintetek megtudhatják valahonnan, ha én kifejezetten nem mondom nekik?
2020. okt. 14. 20:02
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A NAV-ot nem a munkaszerződésed érdekli. De szerintem a diákszövetkezetet sem.
2020. okt. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz belőle semmi gondod, ne aggódj!
2020. okt. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

Egy büntetőperes ügyvéd:

Nem lehet per, max. felbontják a szerződésed és kirúgnak.

2020. okt. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ebből semmi bajod nem lesz, max. ha megtudják és keménykedni akarnak kirúgnak. Amúgy ez a kitétel szvsz jogellenes, tehát semmis.
2020. okt. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt amúgy konkrétan arról van szó, hogy a diákszövetkezeti melóból nem vetetheted magadat fel a céghez. Nem vagyok jogász, de szerintem ennek a pontnak nem az a lényege, hogy a munkaidődtől tök függetlenül nem csinálhatsz semmi egyebet.
2020. okt. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Diákmelósokat szokták hirtelen ugrasztani munkákra, pl. helyettesíteni vagy besegíteni. Ha több szövetkezetnél vagy más munkahelyen is vagy, akkor hiába hívnak, ha éppen máshol dolgozol. Ez a lényege, semmi olyan ami miatt komoly bajod lehetne.
2020. okt. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!