Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ahhoz hogy programozó legyél,...

Ahhoz hogy programozó legyél, tényleg feltétlen diploma kell és hogy perfekt legyél matekból? Ha én az akarok lenni, de a matek nem tartozik az erősségeim közé, akkor cseszhetem?

Figyelt kérdés
2020. okt. 16. 12:05
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Középszerű lehetsz.
2020. okt. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az mit takar?
2020. okt. 16. 12:27
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
Megélni meg fogsz belőle, de nem biztos, hogy top cégeknél fogsz melózni milliós fizukért. De persze semmi sem biztos.
2020. okt. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 savanyújóska ***** válasza:
100%
Egyik sem elvárt, de sokat segít. Kontextusba helyezve, diplomás (BSc) évfolyamtársaim kezdőfizetése az, amit én szakirányú diploma nélkül 4 év után kapni fogok. Ahogy érzem, egy bizonyos szint felett hiányzik már az a tudás, amit a diploma ad, elérhető, megtanulható, de azt a 3,5-5 évet ugyanúgy tanulással fogod tölteni, legfeljebb más fókusszal és intenzitással. Plusz egy szint felett azért nagyon hiányzik az az alaptudás, amit az egyetem ad. (Legalábbis nekem.) Matekból inkább a logikus gondolkodás fontos, és hogy ne legyél elveszve, ha új koncepciókat kell megérteni, nem baj, ha kb. az emelt anyaggal is tisztában vagy, ahhoz, hogy jó programozó légy, szerintem szükséges. (Vagy legalább az, hogy ha szembejön, akkor keg tudod érteni, és alkalmazni.)
2020. okt. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Úgy tudom van olyan munka ami tényleg kuli és monoton munka programozóknál is. Én is csak hallottam, hogy ezeket az aljább magyarok vagy az indiaiak csinálják. Persze nem is fogsz azért 400k nettókat de azért a 250-300k nettó lehet meglehet kisebb tapasztalattal. :)
2020. okt. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%
Nem kell elhinni, de én 27 évesen nettó 470 ezret keresek programozóként és a matek érettségim anno csak 60% lett.
2020. okt. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nekem nem is kell, hogy valami nagy cégnél dolgozhassak, nekem csak annyira van szükségem, hogy tudjam fizetni az albérletet, meg tudjak élni úgy hogy a hónap utolsó hetében ne azon gondolkodjak, min spórolhatnék még hogy kajálni tudjak és ennyi, nincsenek olyan nagyratörő vágyaim, minthogy 500 nettó legyen a fizetésem, én már 230 nettóval is jól érezném magam (ha azt nézzük hogy az albérlet all-in-all 110, a maradék 120ból tökéletesen kijönnék).
2020. okt. 16. 13:14
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Anno 2-es voltam érettségin matekból. Nekikezdtem az egyetemnek, nem bírtam a matekot (diszkmat, kalkulus), kibuktam. Elkezdtem dolgozni programozóként egy kis cégnél. Később nagyobb céghez kerültem, kérték a papírt. Nekiálltam meló mellett levelezőn. Szerencsére annyit fejlődött a netes tudásanyag, hogy találtam szájbarágós magyarázatot, amivel megértettem a matekot. Végig toltam az egyetemet, egyetlen UV nélkül, 3-asnál rosszabb jegyem nem volt, ötösre államvizsgáztam.

Most nettó 300 fölött keresek és azt kell mondanom, hogy igen, lehet diploma nélkül is boldogulni és igen, lehetsz programozó akkor is ha nem erősséged a matek, de kétségtelenül segít az egyetem, én is sokat tanultam. És ha a hozzáállásod jó, akkor meg lehet csinálni az egyetemet gond nélkül!

2020. okt. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!