Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes szerintetek folytatnom...

Érdemes szerintetek folytatnom a szakácsképzést?

Figyelt kérdés
Felnőttképzésben csinálom, nagyon szeretem, és érzek elhivatottságot is a szakács szakma iránt. Viszont van másik végzettségem is, amiben mostanában nem szerettem volna dolgozni, mert a szakács szakma kitanulására akartam szánni pár évet. Viszont a koronavírus miatti étterembezárások aggasztanak. Nem attól félek, hogy soha nem nyitnak ki az éttermek többet, és kihal teljesen a vendéglátás, hanem attól, hogy hamarosan nem lesz egyszerű, főleg nem kezdőként elhelyezkedni vele. Még 1 évem van hátra a vizsgáig. Mit tennétek a helyemben?

#szakács #OKJ #étterembezárások
2020. okt. 16. 14:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Én nem folytatnám , semmiképp nem éri meg.

Tudod te milyen ott a munkaidő beosztás , milyen a bejelentés étteremben?

Én dolgoztam, tudom.

Azért ne tanulj h majd csak kihasználjanak.

De ahogy akarod

2020. okt. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tudom, de ez nem zavar annyira. Nem gyüjtök semmire, és családom sincs, nem is szeretnék.
2020. okt. 16. 16:00
 3/10 anonim ***** válasza:
Korona miatt leszálló ágban van / lesz a vendéglátás, szóval a fizuk rosszabbak lesznek.
2020. okt. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én csak csinálni szeretném, mert nagyon szeretem. Most attól tartok, hogy nemhogy szar fizu nem lesz, de semmilyen sem lesz. Ahogy írtam, 1 év múlva lesz meg a papírom. Mit javasoltok? Üzemi konyhákon szerintem lehet majd főzni, de oda megy majd egy csomó éttermi szakács, ha az éttermek bezárnak. Kevés tudású kezdőként esélyem sem lesz normális melót találni így...Engem csak a fullos, éttermi főzés érdekel. Olyan helyen szeretnék főzni, ahová az emberek a finom ételek élményéért térnek be.
2020. okt. 17. 19:36
 5/10 A kérdező kommentje:
Viszont ennek a szarnak is vége lesz egyszer, nem? Tehát lehet, hogy érdemes lenne kitartani. A legtöbb válság után mindig jött egy fellendülés. Nekem most lenne más lehetőségem is, de végre belevágtam, és nem szeretném elengedni.
2020. okt. 17. 19:39
 6/10 anonim válasza:

Ugyan ezek a kérdések foglalkoztatnak engem is.

Jelenleg két éves szakács felnőttkepzesre járok.

Érdekel, de a korona miatt nem látok benne igazán jövöt.

Mondjuk amúgy is az egyik leggyilkosabb szakma, és legjobban kihasznált foglalkozás.

2020. okt. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És mire jutottál?
2020. okt. 26. 22:34
 8/10 anonim válasza:

Egyenlőre járok tovább.

A tudás amit összeszedek ott, akkor is hasznos számomra, ha nem fogok benne dolgozni.

Amúgy milyen másik lehetőség jött neked?

2020. okt. 27. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nekem ezen kívül van 2 másik szakmám meg egy diplomám is, illetve több idegen nyelven is beszélek, amelyből egy felsőfok. Most külföldön biztos munkahellyel várnak elég jó fizetésért, mint nélkülözhetetlen munkaerőt (egészségügyben), tehát utazni is tudnék gond nélkül. De nem szeretném egyiket sem igazán csinálni.
2020. okt. 27. 06:38
 10/10 anonim válasza:
Akkor pasz. Ez így nem könnyű kérdés...
2020. okt. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!