Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon miért használat...

Magyarországon miért használatosak az alábbi kifejezések puttó, 30-40-100 munkavállalót foglalkoztató cégek esetében is?

Figyelt kérdés

Felső vezetőség, ügyvivő, pénzügyi OSZTÁLY, stb. Mikor ezek az úgynevezett osztályok a legtöbb esetben maximum 2 azaz 2 db betanított személy plusz a könyvelő, vagy egy kis iroda, 2 alkalmazottal, ahol is az egyik folyton uzleti megjelenéses jelmezben tipeg, amúgy napi 2-3 órát van bent, és ki tudja, mit csinál, a másik meg egy random valaki, szakirányú végzettség nélkül. Meg még van a személyi asszisztens ( ez még annyit sem csinál, mint a HR-es csaj, de tényleg, látványosan nem, és még ki is kéri magának, ha megkérik valami szögegyszerű feladatra, és még sorolhatnám? Vidéki, megyeszékhely, elvileg többszáz munkavállalóval. Hogy vannak ezek felszínen?

Miért nem vágja ki őket senki a tespedtségük miatt?



#gagyi cég
2020. okt. 16. 20:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A "puttó" a reneszánsz, barokk és klasszicista művészetben megjelenő pufók angyal gyermek alak.


A szó amire te gondoltál az szerintem a potom. :D

2020. okt. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Azert hivjak igy, mert tavoli osztalyokon ismerni mindenkit nev szerint (plna ha fluktuacio is van) nem mindig lehetseges, plane nem a nem annyira regen a cegnel levo embereknel, mig az osztalyok elnevezese cegfuggetlen, igy sokkal pontosabban (es amugy gyorsabban) kifejezheto, hogy mire gondolt az illeto.

Es a masik, hogy mivel az osztalyon beluli feladatmegosztas max az osztalyon beluliekre szamara fontos es atlathato, ezert sokkal egyszerubb azt mondani (es amugy csinalni is, ezert van sokszor egy kozos mailcim), hogy “odaadtam a penzugynek”, mintsem, hogy “raraktam belat, annat, emeset, nem tudom kinek a dolga lenne”.


(30-40, de plane 100 fos ceg mar nagyon nem kisceg, a mienk is ekkora meretu es evi tobb tizmilliardos arbevetellel bir.)

2020. okt. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Azt meg, hogy mennyire tespednek valoszinuleg egy megfelelo szinten (gyanitom nalad fentebbi) allo feladata eldonteni, aki tudja is, hogy egy osztaly miert letezik es mit is csinal.
2020. okt. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A puttot hasznaljak roma, illetve hasonlo.. khm... egyszerubb korokben a gagyi szinonimajakent is, gyanitom a kerdezo is igy hasznalta.
2020. okt. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A HR dolga lenne "racionalizálni" a céget. De alig van bent. A külföldi "vezetőség" felé ( ez 1, néha 2 személy) eljátssza, hogy nagyon benne van a témában, de csak blöfföl többnyire, és fasságokat csinál. Én külsős vagyok, tehát ez a cég nekem csak megbízóm, nincs felettesem. Elhiheted, hogy ezek ott bent tespednek :) Senkinek nem feladata semmi itt, csak alibi munkakörök vannak.
2020. okt. 16. 20:58
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem kellett volna az első hozzászólónak eljátsszani a nyelvészt :) Igen, a puttót ilyen értelemben is használják, ahogy az utolsó is írta, és ahogy a kérdésemben is szerepelt :)
2020. okt. 16. 21:00
 7/12 A kérdező kommentje:
Különben az üzemben is a tespedtség a jellemző-2 kor már mindenki húzza be a 2-3 felest, ha valamit meg kéne csinálni egy kb 2-3 hónapos határidőre, már jóval előre őrjöngenek.
2020. okt. 16. 21:07
 8/12 A kérdező kommentje:
De olyannal is találkoztam itt, aki egyenesen sírva fakadt, ha a főnöke megkérte egy teljesen egyszerű, magától értetődő feladatra. A csajnak rendesen vörös lett a feje, és sírással küszködött, a felháborodottság meg kiült az arcára.
2020. okt. 16. 21:13
 9/12 anonim ***** válasza:
Balázs-utánzó akarsz lenni? :-)))
2020. okt. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Bármennyire próbáltam rájönni nem tudtam meg hogy igazából mi a kérdés.
2020. okt. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!