Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nettó 250 ezres fizetésre azt...

Nettó 250 ezres fizetésre azt mondták a szüleim, hogy azzal nem lehet önállósodni Budapesten. Szerintetek igazuk van?

Figyelt kérdés
Boltvezető-helyettes vagyok, szeretnék már otthonról elköltözni, akár egy saját bérelt szobába is. Meg lehet élni nettó 250-ből? Hozzá kell tennem, nincs tapasztalatom a spórolásban, havi 50-et adok most haza kajára, a többi zsebpénz, amiből soka ezért nem szokott maradni. Tudom, hogy ez másképp lenne ha elköltöznék, de olyasmire nem lennék képes, hogy befőttet tegyek el magamnak meg minden nap főzzek, mert nem stílusom. Így megéri nekivágni?

2020. okt. 17. 14:03
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
81%
Egy szobát igen, ha az élet. Ebből csak vegetálni tudsz.
2020. okt. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
96%

Jól értem, havi 250-et keresel, abból 50 ezret hazaadsz és nem sok szokott maradni? 200 ezret elköltesz magadra?

Mert ha igen, akkor bizony nem fogsz tudni Pesten megélni a 250-ből! Amúgy meg lehetne élni, egy szobabérléssel.

De ha nem főzöl magadnak, akkor nem fogsz tudni normálisan kijönni belőle - semmi pénzed nem maradna. Van így értelme?

2020. okt. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen életvitellel esélyed sincs
2020. okt. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:
Változtatnék, ahogy írtam is, de nem úgy, hogy elkezdek otthon káposztát savanyítani meg otthon sütni a kenyeret, mert akkor inkább maradok a szüleimmel. Néha megfőzök ezt-azt, de ha nem fér bele hetente egy meki, akkor azért az van annyira siralmas, hogy inkább maradjak. (A mostani életvitelemet sem kell luxusnak gondolni. Mozi, fodrász, egy-két ruha, egy parfüm és félévente egy kisebb utazás és elmegy a pénz simán.)
2020. okt. 17. 14:24
 5/41 anonim ***** válasza:
92%

B+!


Hány éves vagy, hány éve dolgozol? Belegondoltál hány milliód lenne most, ha nem vered el a pénzedet?


Mondjuk 5 év alatt ha csak 150 ezret elteszel, az 9 millió ft.


Mekkora pénzeket szórhattál el eddig, belegondoltál már?

2020. okt. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
200 ezerből kellett volna havi 150-et eltennem? tehát havi 50-ből kellett volna megoldanom minden szükségletemet? Hahahahaha. Bocs, persze, valakinek ez élet, nekem nem az. Mindenkinek szíve joga úgy beosztani a megkeresett pénzét, ahogy neki a legjobb. 24 éves nő vagyok. Ha nagyon megszorulok, a szüleim is ki tudnak segíteni, mindketten vállalkozók, családi házunk, 2 kocsink van. Nem érzem szükségét annak, hogy csöves módjára éljek. Elköltözni is azért szeretnék, hogy kipróbáljam, milyen.
2020. okt. 17. 14:33
 7/41 anonim ***** válasza:
100%

Előbb még 250-et kérdeztél, most meg már csak 200-at keresel?


Ne azt próbál dmeg, hogy milyen külön, hanem első körben, hogy milyen félretenni havi 100 ezer forintot mondjuk 1 éven át.

Ha megy, akkor gondolkodhatsz az elköltözésen, bár ilyen fizetéssel ilyen igények mellett nincs értelme (ne érts félre, nem azt mondom, hogy másképp kellene élned vagy hogy nincs igazad, csak azt, hogyha ennyit költesz miközben ennyit keresel akkor nem tudsz majd megélni külön - persze anyuék pénzéből lehet csak te nem arra vagy kíváncsi).

2020. okt. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
250-ből 50-et haza adok, 50 elmegy a telefonszámlámra, a bérletemre, a fogamzásgátlómra és a kondibérletemre. Ezek a havi 50-en túl a fix havi kiadásaim és lehet, hogy nagyvonalúan is számoltam. Minden mást, tehát a szórakozást, pihenést, öltözködést, sminkelést, arcápoló termékeket, parfümöt, fodrászt, kozmetikust, körmöst és az angol tanárt havi 0 forintból kellene megúsznom, hogy félrerakjak havi 150-et. Nézd, én nem tudom milyen szinten élsz vagy milyen szint neked a normális élet, én adok magamra, ennek pedig költségei vannak. Aki azt mondja, hogy ma Magyarországon havi 200 ezret elkölteni nagy dolog, az nem ismeri az árakat.
2020. okt. 17. 14:52
 9/41 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem a te életszínvonaladhoz ez kevés és nem bántásból írom.


150-et simán el tudnál rakni, ha akarnál. Így jobb ha maradsz egy ideig és inkább a pénzügyeid kezelését nézed át.


Én vidéken kerestem 280 nettót, albérletet fizettem. Párommal együtt, aki nem keresett pénzt. Még így is havi 80k körül el tudtam rakni. Lerakram a jogsit is. Mi sem szenvedtünk hiányt. Meki, mozi stb belefért. Persze azért át kell gondolni minden kiadást.

2020. okt. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:
Jó, tegyük fel, a szüleim elengedik a havi 50-et (ezt korábban felajánlották, de nem fogadtam el.) Havi 50 elmegy a fenti, fix dolgokra, amikből nem lehet engedi. Meséld el kérlek, hogyan lehetne a fennmaradó 200 ezerből havi 150-et félretenni, őszintén érdekel. Gondolom kiderült, hogy nő vagyok, ezt is vedd hozzá. Köszi!
2020. okt. 17. 14:56
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!