Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bányamérnök vagy nemzetközi...

Bányamérnök vagy nemzetközi hegesztőmérnök lenne a jobb karrier?

Figyelt kérdés

Ez a kettő érdekel, de nem tudom hogy melyikkel, mekkora esélyekkel lehet elhelyezkedni külföldön és hogy mennyit lehet velük keresni.


A bányamérnökké váláshoz először el kell végezni a műszaki földtudományi BSc szakot a Miskolci Egyetemen, majd jelentkezni a bánya és geotechnikai mérnöki MSc szakra... Tehát nem túl bonyolult a menete.


Arról viszont nagyon megoszlanak a vélemények, hogy mennyire könnyű/nehéz vele elhelyezkedni... Hallottam már olyat, a Miskolci egyetemen diplomázottaktól, hogy lehetetlen vele külföldön elhelyezkedni. De olyat is hogy könnyű, igaz utóbbit csak egy embertől aki valamiért igencsak reklámozta a Miskolci Egyetemet...


Mindenestre a múltban, a diákoknak volt lehetősége onnan Erasmussal kijutni Leobenbe vagy Vilniusba, ahol Európa talán legjelentősebb egyetemei találhatóak, ha bányászatról, vagy más műszaki földtudományokról van szó...

Gondolom ha valaki kijut oda, akkor az valamennyire növeli az elhelyezkedési esélyeit.

Csak nem tudom, hogy ez az egész pandémia idején hogy működik, meg azt hogy az meddig lesz...


A Nemzetközi hegesztőmérnökké válás már egy kicsit zavarosabb...

Ez egy különbözteti képzés.

Ahhoz, hogy valaki elvégezhesse ELMÉLETILEG (nem tudom biztosan) először kell egy mérnöki BSc diploma, ami ha minden igaz, akkor mindegy hogy melyik.

Szerintem a gépészmérnökinek van a témához a legtöbb köze, abból is érdemes gondolom minél hegesztősebb szakirányt választani.

Ha megvan a diploma, akkor először 2 év hegesztői munkatapasztalatot kell szerezni és aztán meg lehet pályázni az International Welding Technologist képzést.

Ez egy minimum 20 hetes tanfolyam, de nem találtam sehol sem arról ismertetést, hogy mennyi lehet maximum.


Ha az IWT megvolt, akkor jöhet az IWE (International Welding Engineer)... Ez még egy, további 370 órából álló képzés, ez adja a “végső” végzettséget, ezzel lesznek a sikeresen vizsgázó hallgatók az MSZ EN ISO 14731 szerinti hegesztési felelősök. Vagyis így dolgozhatnak nemzetközi hegesztőmérnökként.


Elvileg ezt az oklevelet a világ összes országában elfogadják, amiről még nem olvastam bővebben, szóval ezt sem tudom biztosra...


Az IWE körülbelül 400,000 forintba kerül összesen, de már az IWT-ért is kell fizetni.


Szerintetek melyik reálisabb karrier?

Melyikkel lehet jobban keresni?

Nemzetközi hegesztőmérnökivel valószínűleg jobban, könnyebben el lehet helyezkedni külföldön, de vajon mennyivel?


Bármilyen gondolatotok van bármelyik képzéssel, vagy karrierrel kapcsolatosan, még ha nem is a konkrét kérdéseimre válasz, akkor is szívesen fogadom!


Előre is köszi!



2020. okt. 18. 15:10
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Egyébként már régen mások is írtak ki több hasonló kérdést, de sajnos használható válaszok azokra nem érkeztek...

Majd talán erre jönnek.

2020. okt. 18. 15:16
 2/13 anonim ***** válasza:
38%
Egyértelműen hegedztőmérnök
2020. okt. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ok, köszi a választ!


Nekem annyira nem egyértelmű.


Leírnád, hogy neked miért az?

Lehet, hogy ezzel sokat segítenél...

2020. okt. 18. 15:44
 4/13 anonim ***** válasza:
68%

Bányamérnököknek nagyon limitált opcióik vannak, Magyarországon esélytelen szinte elhelyezkedni a szakmában, mert kb kihalásos alapon vannak a helyek


Hegesztőmérnökivel meg kb rád fog vadászni minden cég, később elmehetsz oktatni, auditálni, minősítenu vele.

2020. okt. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi!

És szerinted hogy működik IWE oklevéllel a külföldi munkakeresés?


Létezik, hogy amikor meglesz, 2-3 év itthoni tapasztalattal jelentkezek majd egy külföldi állásra, itthonról és felvesznek?

Vagy ez irreális?


Nyílván ország függő is, például az Egyesült Államokra kevés az esély nagyon, ezt én is tudom, ebben ezért nem is reménykedem...

2020. okt. 18. 21:15
 6/13 anonim ***** válasza:
62%
Gépész képzés aztán utána irány a hegesztő mérnöki. Sztem nem is kérdés.
2020. okt. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Amúgy Glassdooron 42000 mining engineer visszajelzés van, a fizetésről, welding engineer pedig csak 1000.


És az átlag fizetés is jóval alacsonyabb, legalábbis világszinten.

2020. okt. 20. 19:35
 8/13 A kérdező kommentje:
Ez miért van?
2020. okt. 20. 19:36
 9/13 anonim ***** válasza:
Múltkor pont itt írták, hogy Lengyelországban nagyon megy a bányászat, sima bányászokat is jól fizetik, hamar mehetnek nyugdíjba stb..
2020. okt. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
29%

Nemzetközi hegesztőmérnök?


Elképzelni sem tudom ennek a realitását, már elnézést :D


Tudomásom szerint ISO, meg TÜV vizsgák vannak, de azokhoz a szakmunkás is elég, vagy ez a fejlesztésen dolgozna, gépgyártás iparágban?

2020. okt. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!