Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek érdemes lehet...

Szerintetek érdemes lehet orvosira mennem még?

Figyelt kérdés

Mostanában lettem 30 éves.

A szüleimmel élek...

Mivel barátnőm még sosem volt, az eddigi megtakarításom nagy részéből építettünk egy kis házat, az 1200 négyzetméteres telek másik végébe.

A telekre amúgy két bejárat van, a nagy ház, az a másik bejáratnál van a telek másikfelén.


Azt tudom, hogy ezzel nem lettem önállóbb, de mégsem vagyok annyira a szüleim nyakán.

Amivel egyébként nem volt probléma, mert jóban vagyunk...


De ez ahogy most van, talán egy nő számára egy fokkal elfogadhatóbb, ha mégis összejönne egyszer egy kapcsolat.


Na mindegy, mert igazából ebben nem reménykedem már.


Szóval diplomás vagyok, irodai munkát végzek, elég keveset keresek.

De nem ez a legnagyobb baj, hanem hogy utálom.


Volt 10 millió forint megtakarításom, melynek a nagyobbik részét én tettem félre, a kisebbiket pedig örököltem.


7 milliót költöttem az építkezésre, mivel a szüleim azt mondták, hogy azért maradjon valamennyi pénzem és besegítettek, amennyivel csak tudtak.


Így van még 3 millió forintom.


Mivel nem tesz boldoggá a mostani munkám, szerintetek érdemes lehet ennyi idősen még belevágnom az orvosiba?


Tudom, hogy elég sokan jelentkeznek egyébként még kb. ennyi idősen is... Ti mit gondoltok erről?


Emelt fizika érettségim van, ami jól is sikerült. Így csak egy tárgyból kéne újra érettségiznem.


Régen is érdekelt az orvosi, nagyon, csak nem volt hozzá elég önbizalmam, meg attól féltem hogy elveszi minden időmet... Akkor még nem gondoltam, hogy nem tudom majd mire fordítani az időm.


A szüleim nem támogatják az ötletet egyébként, de csak azért nem mert, szerintük nagyon sokára leszek csak újra keresőképes, ami igaz is, olyan 37 éves koromra leghamarabb...

Ez zavarja Őket.


Az első 2 évben az egyetemen még el is lennék a megtakarításomból... Csak azt nem tudom, hogy utána mi lenne, mert azt nem biztos hogy elvárnám, hogy a szüleim tartsanak el.

Már mindketten elég idősek, és mostanában mennének nyugdíjba.


Egyébként nem is ellenzik annyira a dolgot, csak inkább nem javasolják.


Ti mit gondoltok?


Van itt olyan, aki esetleg hasonló korban kezdett bele?

Ha igen, megbánta e mára vagy sem?


Előre is köszi!



2020. okt. 19. 00:42
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
48%

Ha nagyon akarod vágj bele, de a mosatni állásod ne hagyd ott.


Páromnak is van 40+ éves férfi szaktársa. Igaz mérnöki szakon.

De mondta vannak idősebbek is.


De szerintem nem kellett volna az egész életed felvázolnod, elég lett volna ha simán megkérdezed hogy érdemes e belevágni. Nem rossz indulatból mondom.

2020. okt. 19. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
76%
Hát mindenképpen orvosira akarsz menni? Diplomás ápoló nem lenne jó? Rövidebb képzés, "könnyebb" szak. Vagy esetleg gyógytornász és sportmasszőr? Ezekre magánrendelőkben is nagy kereslet van. Néhány év tapasztalattal akár külföldre is mehetsz sokkal több pénzért.
2020. okt. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
75%
Az a baj, hogy pont az orvosi az, amit nem tanítanak levelezőn, nem véletlenül. Mellette dolgozni meg nem nagyon lehet, mert rengeteget kell tanulni, plusz folyamatos a számonkérés. 30 évesen már késő belekezdeni, 40 leszel mire profitálsz belőle, ráadásul szegény szüleidtől se várható el, hogy eltartsanak. Lassan neked kéne róluk gondoskodni és nem fordítva. Szerintem tanulj mást, akár szakmát vagy más szakot, amit tényleg lehet munka mellett csinálni, 3 éven belül megvan és szerinted piacképes.
2020. okt. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
49%

Legalább hat év a képzés, az első négyben nem tudsz mellette dolgozni, utána esetleg korlátozottan ügyelhetsz.


Emellett baromi nehéz és őszintén szólva a hivatástól eltekintve minden más szempontból szar szakma. Munka sok, pénz kevés, az új szolgálati jogviszony pedig fizetett rabszolgaság.


Én ott hagytam inkább az egészet, 4,66-os kreditátlaggal.

2020. okt. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
46%
Őszintén, nem. Erről sajnos már lemaradtál.
2020. okt. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
76%

Elméletben amúgy lehetséges, hogy elvégezd a szakot és akár el is helyezkedj benne, csak nem biztos, hogy lesz hozzá elég kitartásod/akaraterőd. Bár mi nem ismerünk téged, nem tudjuk, hogy mennyire vagy szorgalmas, de gyakorlatilag nem látok sok realitást arra nézve, hogy 30+san elkezdj egy orvosi egyetemet és be is fejezd.


Akkor inkább menj ápolónak. Az 4 éves képzés, sokat emelkedtek az ápolói fizetések az elmúlt években és még fognak is. Férfi ápolóként kifejezetten előnyben leszel, mert vannak 80-90-120 kg-s betegek is, akiket mozgatni kell stb. Ráadásul könnyebb egy ápolóit elvégezni, mint egy orvosit (az ápolói van levelezőn is - sok hétvégi, délutáni, esti gyakorlat mellett -, bár azt nem ajánlom. Ha belefér, akkor menj nappalira mindenképp!)

2020. okt. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
53%

Hú, öregem, te nem vagy semmi! Pár gondolatom lenne:

1. Az, hogy 30 évesen a szüleiddel élsz, semmit nem jelent. Én 32 évesen tudtam csak elköltözni otthonról. Nem azért, mert lusta voltam, hanem mert addig gyűjtöttem a pénzt, ugyanis semmi értelmét nem láttam, hogy albérletet fizessek ugyanabban a városban.

2. Az már inkább gáz, hogy 30 évesen még sosem volt barátnőd. Én kb a félszegség mintapéldája vagyok, sosem volt nagy dumám, nem voltam se sármos, se önbizalommal teli, mégis voltak barátnőim, az első 20 évesen. Kapd össze magad, mert egyre nehezebb lesz!

3. Egy normális nőt nem zavar, hogy a szüleiddel élsz, ha közben megvan a perspektívád. Mikor én összejöttem a párommal, még a szülőkkel éltem, de megvolt a tervem. 2 hónap után hozzánk költözött, 2 éven át a szüleimnél laktunk, aztán vettünk egy lakást. Azóta már a feleségem.

4. Nálunk is szóba került, hogy a telek végébe építkezzünk, de végül elvetettük, mert az mégsem lett volna saját külön élet.

5. 10 millióból már inkább vettél volna egy saját lakást. Ha egyedül vagy, akkor egy 40 nm körüli kégli is elég lehet, ahhoz meg már hitel se kellett volna olyan sok. Nomeg, 10 milliót biztos nem 2 év alatt szedted össze. Én 5 éve 10-nél jóval kevesebbért vettem a lakást...

6. Ha a jelenlegi munkád keveset fizet és utálod, sosem késő és nem is hülyeség képezni magad.

7. Én 32 éves koromban kezdtem neki az egyetemnek, 8 órás munka mellett, levelezőn. Oké, nem orvosi, hanem programozó diploma, de megcsináltam. Nem bántam meg.

8. Felveheted a diákhitelt, ha elfogyna a pénzed. A kamata minimális, a diákhitel2-nek meg nincs is.


Én a szüleid helyében támogatnám az orvosit. Inkább azon aggódnék, hogy a fiam nem talál magának párt és egyedül, magányosan fog élni.

2020. okt. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
74%

Tanulni sose késő, viszont az orvosi pályára állni már tényleg késő. Egyrészt kéne egy emelt biosz, de inkább kémia érettségi, nyelvvizsga a bejutáshoz, mert magas a ponthatár. Ott kéne hagyni a melódat. A tandíj ráadásul millós félévente, mivel már van diplomád, szóval ráköltenéd a maradék pénzed + hitelt kéne felvenned, ezen kívül a szüleid tartanának el. Ha ne adj isten történik velük valami és ott kéne hagyni a sulit ez mind ablakon kidobott pénz lenne.


Inkább azon gondolkodj el mi érdekel még, mik a lehetőségeid, mert a rövidebb OKJ-k idén indulnak utoljára, utána azok is 2-3 éves képzések lesznek. Ha pedig egyetemre mennél akkor olyan szakot nézz, amit munka mellett is tudsz csinálni.

2020. okt. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Arra nem is gondoltam, hogy dolgozzak az orvosi mellett, ezt nyílván, érthető okokból nem is szokás... Ezért írtam, hogy a későbbiekben nem tudom, hogy honnan lenne pénzem.


Nekem amúgy még meg van az összes állami félévem, ugyanis közszolgálati ösztöndíjjal tanultam...


Természetesen nyelvvizsgám is van.

Meg egy 86%-os emelt fizika érettségim, amit beszámítanak...

Csak egy emelt választ el attól, hogy felvehessenek.


Miért lennék 40 éves mire keresőképes lennék?

37 lennék.

Ha csúszok egy évet, akkor is csak 38.

A rezidensek már kapnak fizetést...

Ráadásul 2023-ra elég sokat emelnek.


Ha elvégezném az orvosit, utána viszont biztos hogy lenne munkám.

Ott nem néznék azt, hogy mennyi idősen vagyok pályakezdő, meg hogy amúgy milyen alulfejlettek a szociális készségeim... Jelenleg akkora orvos hiány van a világban, hogy itthon is és külföldön is az orvosi diploma birtokában garantált a felvétel.


Ha elvégeznék mondjuk egy mérnöki szakot levelezőn, szerintem simán lehet hogy nem találnék munkát.

A szemem előtt van ahogy a HR asszisztens faggat, hogy miért váltottam karriert ennyi idősen, miért nem volt jó az előző, stb.

Én meg az ilyenekben nem vagyok jó.

Így is volt olyan állás, amire valószínűleg szimpátia hiány miatt nem vettek fel...


Másrészt pedig addigra is 34 éves lennék minimum, de nagyon sok helyre elvárják az MSc-t is.

Úgy meg már ugyanott tartok korban.


Ezek meg már csak mellékes infók de azért leírom: A ház könnyűszerkezetes és azért építettük, nem is régen, mert ismerős munkások is részt vettek benne.


Ennyi pénzért csak nagyon vidéken tudtam volna, nem túl jó állapotú ingatlant venni.


Hitelt meg nem akarok úgy felvenni, hogy nincs párom.

2020. okt. 19. 10:23
 10/30 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem nincs meg benned az, ami egy orvosnak kell. Ez nem 30 évesen alakul ki az emberben. Ha mindenképp EÜ, akkor mondom, legyél ápoló. Kevesebb felelősség, kevesebb szaktudás kell, de garantált a felvétel, hisz mindenhol hiány van belőlük. Az ő fizetésük is emelkedni fog a következő években elég szépen.
2020. okt. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!