Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Amennyiben a munkavégzéshez...

Amennyiben a munkavégzéshez elengedhetetlen a net, úgy azt mint alapvető munkaeszközt a munkáltatónak kell biztosítania?

Figyelt kérdés

A munkavégzés feltételeinek és eszközeinek biztosítása a munkáltatót elemi kötelezettsége ez minden vitán felül áll.

Amennyiben a munkavégzéshez a net elengedhetetlen (home office) úgy azt kinek kell biztosítania-nem a cégnek?

Mert persze van netem, de miért kéne azt ingyen és bérmentve a cég rendelkezésére bocsátanom ha egyszer eleve neki kell biztosítania? A netmeter szépen kimutatja hogy a napi adatforgalmam 90%-a a home office időszakban van (8-17h), vagyis céges célra megy el-akkor megalapozott kérés lenne hogy a cég állja a netszámla arányos részét?


2020. okt. 19. 09:22
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
89%
Munkaszerzodesedben mi van?
2020. okt. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
A cégnek lehetősége van rezsihozzájárulást biztosítani, de nem kötelező jelenleg a ho-hoz. Van bent javaslat arra vonatkozóan, hogy ho esetén mennyi és milyen mértékű kötelező hozzájárulás legyen a munkáltató részéről.
2020. okt. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
24%
nem kell neki
2020. okt. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

"Munkaszerzodesedben mi van?"


A szerződést ne firtassuk mert abban a home officeról egy árva szó sincs, és a munkavégzés helyeként ugyebár a cég címe szerepel. Szóval ha leállunk ezzel szőrözni, hogy mi van a szerződésben akkor én helyből mondhatom azt hogy munkavégzés helye a cég, tehát én otthon egy tollvonást nem teszek.

2020. okt. 19. 09:35
 5/30 A kérdező kommentje:

" Van bent javaslat arra vonatkozóan, hogy ho esetén mennyi és milyen mértékű kötelező hozzájárulás legyen a munkáltató részéről."


ez kérdés vagy állítás? Mert már nem én vagyok az első aki felveti hogy ha már home office akkor esetleg céges laptop, nethozzájárulás stb nem ártana.

2020. okt. 19. 09:36
 6/30 anonim ***** válasza:
48%
Alapitvanyi iskola?
2020. okt. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Nem. Ez nem iskola. Könyvelőiroda.
2020. okt. 19. 09:40
 8/30 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ez hazánkban jelenleg nem igazán szabályozott.


Különben a munkába járást térítik? Mennyi idő bejárni?


Milyen összeg a neted?

2020. okt. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem köteles biztosítani. Sőt, velünk konkrétan aláírattak egy papírt, amiben le van írva, hogy a home office-os napokon a munkavállaló biztosítja saját magának az otthoni internethozzáférést, és a munkaadó nem száll be az egyéb rezsiköltégekbe sem.
2020. okt. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
73%
Felmondhatsz ha nem tetszik
2020. okt. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!