Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan spóroljak kevés fizetés...

Hogyan spóroljak kevés fizetésből? Akinek szintén kevés a fizetése, hogyan tud spórolni?

Figyelt kérdés

130000Ft és 140000Ft között szokott lenni a fizetésem.

Ebből 10.-én egyből levon a Fundamenta 22000Ft, internet 4000Ft, tv+telefon 8700Ft körül van (egy TV mivel csak anyu szokott tévézni, én a laptopon nézek mindent) kuka díj 4000Ft körül, gáz 10000-12000Ft között, víz max 2000Ft, villany most 10000Ft körül volt.

Mindig ezek az elsők.

Szórakozni egyáltalán nem szoktunk menni. Sütizni sem vagy étterembe, moziba, hasonlók.

Nagyon ritkán rendelek magamnak egy könyvet vagy valamilyen ruhaneműt, de ez tényleg nem mindennapos.

Anyunak tartozása van tehát minden hónapban levonják a fizetéséből ezáltal sejthetitek, hogy nem sokat kap.

Most például 44000Ft valahányat kapott, de nem tudta levenni a bankautomatából pedig nem egyszer próbálta. Majd beugrik az OTP-be hogy mégis mi lehet a baj mert lekérdezte az egyenleget és rajta volt, hogy felhasználható ennyi vagyis azaz összeg amit kapott szóval van rajta pénz, de mégsem tudta levenni..

Tehát sokszor csak az én fizetésemből élünk hisz az övé nem olyan sok mindenre elég plusz cigizik is.. alig várjuk a hónap végét vagyis én nagyon és bánt is ez az egész, hogy dolgozunk, de csak küszködünk..

Elkezdtem újra fogadni is mármint néha veszek tippmixet, skandináv lottót vagy hatost, hogy hátha végre nyernénk már és nem fájna a fejünk..

Akik szintén ilyen vagy rosszabb helyzetben vannak érdekelne a véleményük, tanácsuk vagy bármi.



2020. okt. 19. 16:54
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
66%
A Fundamentával jól bepaliztak, az biztos.
2020. okt. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
45%

A cigiről szokjon le...

Az rengeteg pénz.

Ha szinte Te tartod el, akkor ez a minimum.

És az egészségének is jót tesz.


Te se szerencsejátékozz...


Egyetem főzelékeket, lehetőleg inkább ne konzervből, hanem nyers zöldségből készítsétek el.

Bab esetén pl. sokkal időigényesebb, de olcsóbb is.

Meg káposzta levest, káposztástésztát, ezekhez hasonló nagyon olcsó ételeket.


Nem tudom mit dolgozol, de ha gyárban, vagy hasonló helyen, akkor Te elmehetnél Budapestre vagy környékére munkás szálóra.

Ott közel 2* ennyit is kereshetsz.

Anyádnak meg nem kell annyit hazaküldened, mintha Te is ott lennél.

Elég mondjuk 30 százalékkal kevesebb és akkor még jól is jár.

Hiszen csak magára kell majd költenie...


Emellett pedig iratkozz be egy levelezős vagy távoktatásos, viszonylag piacképes egyetemi szakra.

Egy gépészmérnöki pl. akkor is elvégezhető nagyon kemény munkával, ha nem a Te világod.

Még munka mellett is levelezőn, csak nem lesznek könnyűévek, de hosszútávon sokkal jobb életed lesz, hidd el!

Vagy pl. közlekedésmérnöki az indul távoktatásban is a Széchenyi István Egyetem, szóval oda még hétvégente sem kell bemenni...

És egy logisztikus állást, jelenleg olyan 340 nettó fizetésért simán lehet vele fogni. Ha beszélsz angolul.

És egy mérnöki BSc megszerzése csak, sz*ros 3.5 év. Nem tudom, hogy hány éves vagy, de az még idősebbeknek sem sok.

Ahol meg végzed a szakmai tapasztalatod, simán benn is maradhatsz.

Csak jól nézz körül, hogy melyik szakra mennyire van igény...

2020. okt. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:

11-es: Attól még mást bepaliztak, nem igaz mindenkire. Tesóméknak is van és teljesen meg vannak vele elégedve.

12-es: Köszönöm. Az egyetemhez egyáltalán nem érzem magam elégnek és elég okosnak sem.. a közelben (1 óra kb) Szolnok és Debrecen van egyébként.

Valamilyen szakmát szeretnék inkább..

2020. okt. 19. 20:04
 14/39 anonim ***** válasza:
92%

Értem. Akkor viszont még a mostani munkád mellett, az utolsó pár hónapban be kén iratkoznod valamilyen OKJ képzésre, részletfizetéssel, mivel jövő évtől 3 évesek lesznek a képzések.

Szerintem úgy már nem reális alternatíva az egyetemmel szemben...

Amúgy ne becsüld le magad, bárki el tud végezni ilyen vacak magyar egyetemi szakokat.

Azért ezek nem Oxford, MIT, meg ETH Zürich... A szorgalom, ami elhatározás kérdése, fontosabb mint az IQ, ami meg adottság.

2020. okt. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
92%

A Fundamentának az állami támogatás nélkül semmi értelme. Minimális a kamata. Állampapírral jobban járnál. Max a hozzá kapcsolódó hitel lehet jó, de ilyen kevés frizura úgysem kapsz.

Én 7 éve kerestem ilyen keveset, egy kis cégnél.


Mindenképp a bevételt kellene növelni. Több pénzt meg leginkább önképzéssel lehet keresni. Hidd el, meg lehet csinálni az egyetemet. Én is 32 évesen, meló mellett, levelezőn csináltam. Állami képzéssel fizetni se kell, de ott a 0%-os diákhitel2, amit csak diploma után, fizuarányosan kell fizetni.


Kiadást meg, pl cigi helyett ecigi máris olcsóbb. Szerencsejáték felejtős. Villany hogy olyan sok? Nekem akkor volt ennyi, mikor folyton ment a klíma és egész nap itthon voltunk home officeban.

Írd fel a költségeket, mindent amit fizetsz 1-2 hónapig, kiderülhet, hol tudsz még spórolni.

2020. okt. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
69%

"Attól még mást bepaliztak, nem igaz mindenkire."


Mindenkire lehet, hogy nem igaz, de rád igen.


A Fundamenta most már nem nagy biznisz. Sőt. Ezért paliztak be.

2020. okt. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
78%

Fundat az állami támogatás megszüntetése után kötötted amikor már semmi értelme. Tehát bepaliztak. Lényegesen több megtakarítást gyűjtenél ha minden hónapban állampapírt vennél ugyanabból a pénzből.



A 10e villany szerintem nem sok. Nekünk 20e körül mozog, leginkább a bojler miatt.

2020. okt. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:

Milyen OKJ képzést ajánlanátok amit szerintetek érdemes elvégezni?

Független attól mi érdekel engem.

Köszönöm egyébként mindegyikőtöknek, felnyitottátok a szemem bár eddig is nyitva volt csak ez a hályog cucc zavarta a látásom.

(Micsoda hasonlat, béna volt, bocsi.)

2020. okt. 20. 19:00
 19/39 anonim ***** válasza:
90%

Fiú vagy vagy lány? Gondolom fiú, de nem írtad eddig, ezért megkérdezem...


Milyen a teherbírásod, fizikumod?


Szerintem villanyszerelő az jó lehet. Akár nőnek is, azért ott is vannak komoly fizikai megterhelések.


Az ácsok is elég keresettek, de nagyon kemény meló és télen nem nagyon van munka...

Hasonló a bádogos is.


Burkoló, ami itt ezen az oldalon egy mém, de valóban jól lehet vele keresni és télen is dolgoznak...

2020. okt. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:

Lány vagyok.

A teherbírásom és fizikumom személy szerint elég jó főleg, hogy szoktam edzeni (súlyzós és saját testsúlyos) ugrálókötelezni, futópadon gyors séta és TRX kötelezni.

Érdekel pl. a programozás is, de ahhoz sem érzem elég okosnak magam..

Plusz ha valamilyen szakmában elengedhetetlenül szükséges a matematika ismerete azt sajnos kihagyom mert utálom és nem is vagyok jó számoló.

2020. okt. 20. 19:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!