Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan spóroljak kevés fizetés...

Hogyan spóroljak kevés fizetésből? Akinek szintén kevés a fizetése, hogyan tud spórolni?

Figyelt kérdés

130000Ft és 140000Ft között szokott lenni a fizetésem.

Ebből 10.-én egyből levon a Fundamenta 22000Ft, internet 4000Ft, tv+telefon 8700Ft körül van (egy TV mivel csak anyu szokott tévézni, én a laptopon nézek mindent) kuka díj 4000Ft körül, gáz 10000-12000Ft között, víz max 2000Ft, villany most 10000Ft körül volt.

Mindig ezek az elsők.

Szórakozni egyáltalán nem szoktunk menni. Sütizni sem vagy étterembe, moziba, hasonlók.

Nagyon ritkán rendelek magamnak egy könyvet vagy valamilyen ruhaneműt, de ez tényleg nem mindennapos.

Anyunak tartozása van tehát minden hónapban levonják a fizetéséből ezáltal sejthetitek, hogy nem sokat kap.

Most például 44000Ft valahányat kapott, de nem tudta levenni a bankautomatából pedig nem egyszer próbálta. Majd beugrik az OTP-be hogy mégis mi lehet a baj mert lekérdezte az egyenleget és rajta volt, hogy felhasználható ennyi vagyis azaz összeg amit kapott szóval van rajta pénz, de mégsem tudta levenni..

Tehát sokszor csak az én fizetésemből élünk hisz az övé nem olyan sok mindenre elég plusz cigizik is.. alig várjuk a hónap végét vagyis én nagyon és bánt is ez az egész, hogy dolgozunk, de csak küszködünk..

Elkezdtem újra fogadni is mármint néha veszek tippmixet, skandináv lottót vagy hatost, hogy hátha végre nyernénk már és nem fájna a fejünk..

Akik szintén ilyen vagy rosszabb helyzetben vannak érdekelne a véleményük, tanácsuk vagy bármi.



2020. okt. 19. 16:54
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:
Stagnálás.. hiába lenne jobb munkahely máshol ha nincs pénzem utazgatni/elköltözni. Külföldre szeretnék majd lelépni valamikor ha majd több lehetőség lesz. Majd lesz valahogy, éhen halni nem fogunk.
2021. febr. 22. 10:01
 32/39 anonim ***** válasza:
100%

bocsi de a cigi pénzkidobás, és egyre drágább lesz. A másik, hogy faterom elvégzett 3 honap alatt egy targoncas tanfolyamot és siman kreshetett volna 300 at 3 műszakba de ő inkabb lötyőgosebb munkakőrt valasztotza 180 ert.

Szoval ezzel csak azt mondom nagyon keves a fizud.


Szerintem váltsatok lakhelyet add el házat es abbol vegyetek egy varosba lakast. Kezdo toke meglesz a hitelre.


Ha ott maradzok ahol eddig minden csak rosszabb lesz...szerintem.

2021. ápr. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
100%

Digi internet 4000/2 honap. 1000 megsbit/sec!!!

Cigizesrol le kell szoknia!!

2021. ápr. 18. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
89%
Olcsóbb tv olcsóbb internet
2021. jún. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
11%
Sehogy
2021. jún. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:

35: ha nem tudsz érdemleges hozzászólást produkálni (mert gondolom te fürdesz a pénzben) akkor minek szólsz hozzá?

ezt sosem értettem

2021. jún. 13. 00:05
 37/39 anonim ***** válasza:
100%

Excel táblát csináltam 3 kategóriára hónapról hónapra aminek egyik része egy munkaidő alapú bérkalkulátor a havi jövedelmemre, amely össze van kapcsolva egy kiadás monitorozó résszel.


Munkaidő részben, a havi beosztás beírva, plusz a beugró alkalmi munkák ami azalapján kiszorozza a nettó havi jövdelememet a képlettel.



1. Alapszintű kiadások


ide tartoznak a közműszámlák, élelmiszer, közlekedés, adók, albérlet.


2. Megtakarítási cél.


Ide tartozik az az összeg amit az adott hónapra kijelöltem a havi bevételem

X%-a, amit kiveszek vagy befektetek, ha van éppen mibe, vagy megy a széfbe.



3. Karbantartási, felújítási célok / egyéb nem szükségszerű vásárlások.



A táblázatom alapján hónapról hónapra látom, hogy kb mennyi kiadás várható az adott hónapra, mennyi megtakarítási célt tűzhetek ki, illetve azt, hogy a következő hónapban nem kell-e több munkát vállalni, vagy másodállást is keresni. Illetve, hogy az előző hónapot minuszban zártam, vagy még maradt pénz ami a következő havi bevételhez hozzáadható.



Remélem ötletet merítettél belőle.

2021. jún. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
100%

Ja és még hozzátenném, hogy nem vagyok közös kasszán a párommal, egymásnak besegítünk ugyan, de ez oda-vissza működik, és nem összedobjuk minden hónapba a pénzt aztán addig táncolunk amíg tart, hanem ha valamelyikünknek "igénye lenne valamire", akkor a másik közli, hogy mikorra lehetséges annak teljesítése.


Nem akarok beleszólni a dolgodba anyukáddal, de ha tartozása van, és csak ő nézi a tévét akkor te miért fizetsz bele?

8700 ft-al több pénzed maradna minden hónapban.

2021. jún. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád mit dolgozik, hogy csak 44 et kap?

Mert a leírásod alapján neki van kevesebb jövedelme, de több felesleges kiadása.

2021. jún. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!