Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mondanátok valami tapasztalato...

Mondanátok valami tapasztalatot a debreceni Ozeki informatikai cégről? Érdemes lenne itt próbálkoznom a leendő diplomámmal?

Figyelt kérdés

Nagyon nehéz ide bekerülni, ha nem programozó a végzettségem hanem gazdasági informatika (lesz)? Amúgy nem izgat különösen a szoftverfejlesztés, de szívesen kipróbálnám magam és egyetemen ugyanúgy tanultam programozást (nem valami magas szinten). Anyagilag is megérné és stabil munkalehetőség (legfőképpen ezek motiválnak). Idén decemberben végeznék és nézegetem, hogy mire lenne lehetőségem nem szoftverfejlesztési területen, de eléggé kétségeim vannak efelől. Legalábbis amiket az oldalukon megfogalmaznak:

[link]


Ennyire durva lenne a programozók munkakövetelménye és a támasztott elvárások? A kiválasztási folyamat is eléggé kanosszajárásnak tűnik. :O

Nem éppen egy munkavállaló barát leírás így első blikkre. Azt hittem, hogy a szoftverfejlesztés kötetlen és laza. Van tapasztalatatok erről a cégről és en bloc valami tanács számomra, hogy érdemes-e ezt a területet erőltetni (ha amúgy közel se a profilom) vagy inkább keressek valami mást? És ha utóbbira igen a válasz, adódik a kérdés: de mit, ha mindenhol csak programozót keresnek? :D



2020. okt. 19. 21:07
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Undorító helynek tűnik. Menekülni kell ilyen helyekről. Meg úgy általában bármilyen debreceni melóhelytől.
2020. okt. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mi a baj Debrecennel? Pénzem nincs hogy Budapesten éljek és sajnos örülök, ha a jelenlegi tudásommal egyáltalán kelleni fogok valahova. Márpedig a fővárosban sokkal nagyobb követelmények vannak az IT szektorban, zöldfülűként aligha lenne több esélyem.
2020. okt. 19. 23:27
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Debrecenben nem emberként kezelnek, csak szolgaként ..
2020. okt. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
Kkvhez nem mennek semmiképp.
2020. okt. 20. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező, te nagyon el vagy tévedve. Debrecenben kb feudalizmus van a munkaerőpiacon, ismerős nélkül nincs jó állás, a többiért meg rohadt nagy a verseny. Sokkal kisebb a piac, mint Pesten, kevesebb lehetőség, szarabb bérek, a debreceni fiatalok iskola után ülnek fel az első vonatra és minimum Pestig meg se állnak.


A helyedben maradnék Pesten, nagyobb a merítés akkor is, ha nem vagy olyan jó a szakmádban.

2020. okt. 20. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5: És Pesten mennyi egy totál zöldfülű pályakezdő bére? Mert nekem a 150k albit is kellene fizetnem.
2020. okt. 20. 07:15
 7/9 anonim ***** válasza:
Debrecenben sem nagyon találsz már sokkal olcsóbbat, cserébe még szarabb bérek vannak. Egy átlag albérlet ott is 100 körül van, lepattantat tudsz kivenni 70-80-ért, de az kb olyan környék, mint Pesten a nyolcadik kerület. Én a helyedben először tarsberletbe mennek és csak szobát bérelnék, mellette még fejleszteném magam szakmailag, akkor több ajtó ki fog nyílni. De amúgy elegendő, ha felmész a professionre es megnezed, hany budapesti és hany debreceni üres állás van IT területen...
2020. okt. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7: Csókolom, itt élek miért fizessek albérletet. :D
2020. okt. 20. 09:12
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha meg ott élsz, akkor tudhatnád azokat a dolgokat, amiket leírtam. Viccesek a lepontozások, nekik javaslom, hogy költözzenek Debrecenbe és próbáljanak meg elhelyezkedni budapesti bérszínvonalon, lol:) Majd írjátok meg, melyik cég és milyen munkakör :D
2020. okt. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!