Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Német raktári munka nyelvtudás...

Német raktári munka nyelvtudás nélkül lehetséges?

Figyelt kérdés

2020. okt. 21. 12:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, elméletileg többen összefoghatnak és a vezér beszél és vezeti a többieket. A gyakorlat azt mutatja, hogy a nyelvet nem beszélő dolgozó nem hatékony, vagyis a német precizitás és munkaelvárásoknak nagyon nem fog tudni megfelelni. Én tapasztalatból beszélek, 0 nyelvtudással jöttem Angliába 10 éve. Munkám lett, de nem tudtam elemelkedni a "rabszolga" szintről. Plusz amit nem nagyon tudnak, hogy nyelvtudás nélkül nem tudod megvédeni magadat. Példa: hozz ide 3 raklapot. Ha nem érted, buktál. Ha megérted és elbaktasz 3 raklapért és a német (török) targoncás azt mondja, hogy most nincs, de mindjárt hozok, és ebből nem értesz semmit, visszabaktasz és széttárod a kezedet, hogy nincs. Hülyének fognak nézni. Ha beszélsz nyelvet, elmondod, hogy mindjárt érkezik a raklap, vállon veregetnek. Vagyis nagyon meggoldolandó. Nem tudsz szállást intézni, nem tudsz szabadságot intézni, nem tudsz kiállni magadért, s nagyon fusztrált leszel, hogy a 20 éves román több mint te, mert beszél németül.
2020. okt. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%
A németeknél ez ritka, de nem lehetetlen.
2020. okt. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem mert szoktam ilyen álláshirdetéseket olvasni, hogy alapfoku nyelvtudás előny De nem elvárás.
2020. okt. 21. 13:30
 4/5 anonim ***** válasza:

Komoly munkáltató nem fog nyelvtudás nélkül felvenni. Egyrészt a fent említett hatékonyság, vagy egyáltalán képesség a munkád ellátására. A másik, ennél is komolyabb gond a munkavédelmi előírások megértése. Ha ugyanis azt nem érted meg, a munkáltatód nagyon sokat bukhat, sokkal többet, mint ha kicsit lassabban dolgozol a németül beszélőnél.

Ahol azt olvasod, nem kell nyelvtudás, ott a munkaközvetítő fordít neked minden ilyesmit, illetve vélhetőleg magyar felettesed lesz, aki magyarul fog instruálni.

Ilyen esetben azonban jellemző, hogy úgy tartanak mint rabszolgát, kihasználnak, visszaélnek azzal, hogy nyelvtudás híján úgysem tudsz hova menni, mit csinálni, amikor tudatosul benned, hogy nem kapod meg azokat a juttatásokat, bánásmódot, amik Németországban munkavállalóként megilletnének.

2020. okt. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ebbe ne menj bele, nyelvtudás nélkül ne indulj bele. Középfok után már inkább ott vagy hogy nagyjából megérted, hogy mit kell csinálni, de még így sem fogsz dúskalni a pénzben mert egyszerűen nem lesz olyan melód.
2020. okt. 30. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!