Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az hogy lehet, hogy valaki az...

Az hogy lehet, hogy valaki az orvosi egyetem alatt végig dolgozik?

Figyelt kérdés

Nekem ez teljesen irreálisnak tűnik és azt is szoktam olvasni, hogy még részmunkaidőben sem lehetséges mellette dolgozni.


De van olyan orvos, aki annó az országos mentőszolgálatnál mentő-szakápolóként dolgozott, az orvosi egyetem elvégzése alatt MEGSZAKÍTÁS NÉLKÜL végig a kivonuló állománynak volt alkalmazottja.


Ez hogy lehetséges?

Mert ez igazából matek és nem jön ki.

Hogy fér ez bele 24 órába?



2020. okt. 22. 12:04
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
És 6 évig végig és még csak nem is csúszott.
2020. okt. 22. 12:05
 2/14 anonim ***** válasza:
16%

Belefér. Mert n em volt mindennap szolgálatos.

A legtöbb medika és medikus dolgozik, ki kórházban, ki laboratóriumban.

Végigjárják a "ranglétrát", kisegítenek ápolóként, mentősként, laborosként.

Aztán majd mint végzett, képzett szakorvos minden területen képben lesznek.

A szakmai gyakorlat alapjait is megszerzik.

Fizetést is kapnak. Hasznosak a szakmának, saját maguknak, és az őket kitaníttató társadalomnak.

Így kellene ezt minden szakmában, hivatásban.

2020. okt. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az orvostanhallgatóknál még valami hülyeség is van, hogy nekik minden nyáron kötelező dolgozni, gyakorlatot végezni valahol, nem? Ezt 1-2 orvosis ismerősömtől hallottam. (Így tényleg nem tudom hogy lenne idejük.)
2020. okt. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#3. Ez így van. Nem minden nyáron, de bizonyos nyarakon kell dolgozniuk, és nem kapnak fizetést érte...

Szóval nem tudom még mindig, hogy ez hogy lehetséges.

2020. okt. 22. 12:14
 5/14 A kérdező kommentje:

#2. De én nem a rezidensi képzésről beszélek, hanem az egyetemről...

Az egyetem elvégzésével nem lesznek még szakorvosok...

2020. okt. 22. 12:16
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Most tekintsünk el az épp aktuális, a járvány miatt állandóan változó tanrendektől, és nézzük a tavaszt megelőz általános gyakorlatot.


Szorgalmi időszakban a gyakorlatok és a laborok kötelezők, katalógus van, ha sokat hiányzol megbuktál. Mivel az órarend általában egyenletesen van szétosztva, hétköznap, nappali műszakban legfeljebb össze-vissza pár órás műszakokat tudsz vállalni.


Hétvégén nincs óra, de a tananyag jelentős, az emberek nagy része tanul, vagy csak próbál pihenni.


Éjszaka elvileg dolgozhatnál, de akkor aludni nem fogsz.


Vizsgaidőszakban csak a vizsgák vannak, a tanulást magad osztod be, de lesz vele dolgot. Nyáron kötelező gyakorlatok vannak, már első évben is, ez teljes állású munka.


Viszont az, hogy valaki alkalmazott, nem jelenti azt, hogy ténylegesen dolgozik. Csinálhatja az egyetemet tanulmányi szerződéssel, ilyenkor megegyezés szerint felmentést kap a munkavégzés alól, akár úgy is, hogy a fizetése nem vagy alig változik. Az egészen biztos, hogy nem vonult a teljes 6 év alatt főállásban.

2020. okt. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Annyi biztos, hogy 6 évig folyamatosan alkalmazott volt ott.

Megszakítás nélkül.

Tanulmányi szerződéssel ez megoldható akár úgyis, hogy közben csak néha, vagy egyáltalán nem dolgozik? Ez reális?

Ez 2010 előtti történet, amúgy.

2020. okt. 22. 12:25
 8/14 anonim ***** válasza:
14%
ELTE-re jártam angol szakra, és volt egy évfolyamtársam, aki párhuzamosan a SOTE-ra is járt. Mindkettőt elvégezte. Meg egy barátnőm is volt, aki az orvosi egyetem alatt végig a Heim Pálban dolgozott éjszakás nővérként. Tény, hogy régebben sokkal kevesebb embert vettek fel, nagyon erős szűrő volt a felvételi. Most minden egyetemre bekerülnek olyanok is, akik majd' megszakadnak a tanulnivalótól. Biztos, hogy most is vannak olyan diákok, akiknek nem kell 24 órában tanulni, hogy sikerüljön bent maradni.
2020. okt. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Mármint mikor régebben?

Azért az érettségi nem képes annyira komoly szűrő lenni, szerintem, hiába kell 2 emelt.


Aki kettes átlaggal le tud diplomázni orvosin, az most is régebben is megcsinált simán egy kémia, biológia vagy fizika érettségit magas százalékosra..,


Vagy még korábbi oktatási rendszerre gondolsz?

2020. okt. 22. 14:09
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

#2 te melyik országról beszélsz?


#8 ez hány évvel ezelőtt volt?

2020. okt. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!