Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A magyarok miért félnek attól...

A magyarok miért félnek attól ha hétvégén kell dolgozni?

Figyelt kérdés

Van egy vietnámi ismerősöm, napi 10-12 órákat dolgozik, gyakran hétvégén is.


Anno 10 éve amikor idejött volt egy üzlete, most a hatodikat nyitja.


Kérdeztem tőle hogy ezt hogy lehet bírni, meg mikor tud pihenni.


Azt mondja hogy ezzel nem foglalkozik, van egy célja, csak munkával lehet eredményt elérni.


Itthon meg péntek délután mindenkinek kiesik a toll a kezéből, ha 10 perccel tovább kell maradni már sírnak.



2020. okt. 23. 19:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Mert nem azért élnek, hogy dolgozhassanak, hanem fordítva.
2020. okt. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Mert itt tobbnyire erre vagyunk berendezkedve, nehany kivetellel, hogy van szabad hetvege. Akkorra terveznek programot, pihenest. Sok helyen ha hetvegen dolgozni kell, az plusz nap, nem jar erte szabadsag hetkoznapra, igy kevesebbet tudnak a maganeletukkel foglalkozni, pihenni.

En egyetertek az ismerosoddel, de pihenni is szeretek, nincs bajom azzal, ha neha tulorazni kell, de nem szivesen dolgoznek napi 10-12 orakat + hetvege :)

2020. okt. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

Ennek semmi köze ahhoz, hogy ő vietnámi, mi pedig magyarok. A magyarok közt is sok ilyen van, csak a vállalkozók közt keresd őket szintén többnyire.


Vállalkozó vs alkalmazotti mentalitás. Ez a különbség.

2020. okt. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Mert Európába alap a szabad hétvége meg ünnepnapok, így szocializálódtunk mert így alakítottuk ki. Addig Kínába, Thaiföldön, Vietnámba stb költői túlzással a halálod utáni napon is be kell menned dolgozni 12-14 órába.
2020. okt. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
A ferdeszeműek hozzá szoknak hogy napi 16 órát dolgoznak egy tál rizsért.
2020. okt. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem a kérdező nem számolt azzal, hogy lehet ezt az életet csinálni, de meddig? Szerintem a magyar embernek nem az az élet célja, hogy napi 12 órákat dolgozzon hétvégén is, aztán 50-60 éves korára eldobja a kanalat.
2020. okt. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%
Én csak a covidtol felek a munkától bem
2020. okt. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%
@5 Egy átlag vietnámi inkább ahhoz szokott hozzá, hogy bármikor be tud ülni egy étterembe más által főzött kaját venni, meg nem kell folyton parázni a munkanélküliségtől.
2020. okt. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%
Na várjunk! Akiről te beszélsz, az egy VÁLLALKOZÓ, aki MAGÁNAK dolgozik, mert neki MEGÉRI. Én is alkalmazott vagyok és ahogy letelik, bizony eldobom ami a kezemben van, mert ugye túlórát nem akarnak fizetni, akkor én miért áldoznék a cégre a SZABADIDŐMBŐL ingyen? Ha lenne egy saját vállalkozásom, bizony tolnám, heti akár 7 nap is, mert, és most figyelj: NEM munkának ÉLNÉM meg.
2020. okt. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%

Én alkalmazott vagyok, első 2 munkahelyemen nem fizettek túlórát, hoztam is a számat ha még is be kellett menni. Jelenleg 2500ft nettó órabérben dolgozom. Hétvégére 200%-ot fizetnek, azaz 5 eft-ot. Nem húzom a számat ha be kell mennem dolgozni, egy nap 40-50 eft-ot meg lehet keresni.

Van egy ismerősöm, ő egyéni vállalkozó, szervizmérnök. Hétköznap munka jelegétől függően 25-36 eft-os órabérben dolgozik. Hétvégén munka jellegétől függetlenül 54 eft órabérrel számláz. Ő nem hogy nem húzza a száját, hanem egyenesen örül a hétvégi munkának.

Továbbá vannak olyan munkák, tevékenységek, amelyek jellegükből adódóan hétvégi munkavégzést követelnek (szolgáltatások). Számukra nincs hétköznap és hétvége, munkanap meg pihenőnap van.

Nem népcsoport vagy nemzetiség, hanem munkakör függő.

2020. okt. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!