Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Orovosok, ti hogy fizettétek...

Orovosok, ti hogy fizettétek az egyetemet?

Figyelt kérdés
Orvosira szeretnék menni, de ha jól néztem több mint egy millió forint:/ nem tudom az fél évre vagy egy teljes évre vonatkozik e, de ennyi pénzem nincs és kétlem hogy valaha is lesz. Még középsulis vagyok, de nektek hogy volt rá pénzetek?

2020. okt. 24. 12:33
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
88%
A legtöbb orvosis államilag támogatott kepzesre megy, tehát nem kell kifizetnie az összeget. A többiéknek pedog a család támogatja
2020. okt. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
88%
Allami helyre kell menni
2020. okt. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
87%
Tanulj! Akkor bejutsz àllamira
2020. okt. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
80%

Sehogy. Írtam egy 87%-os bisozt és egy 85%-os kémiát.


Ha nem jutsz be államira, akkor javaslom, hogy minden érettségi időszakban érettségizz újra!

2020. okt. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
14%
Az államival csak az a probléma hogy nem dolgozhatsz egy bizonyos ideig külföldön különben ki kell fizetni a díjakat.
2020. okt. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
12%

Az önköltségesre több pont kell.. van diákhitel, akik másod diplomának csinálják vagy elherdálták az állami féléveket vagy diákhitelből vagy pedig anyuci pénzéből csinálják.

Félévente 1.350.000ft a tandíj. Plusz számold bele, hogy vannak tankönyvek, eszközök (köpeny, fonendoszkóp stb) amiket meg kell venni. Az első két-három évben nem nagyon tudsz mellette dolgozni, max 1-1 napokat..

2020. okt. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
18%
Ezert gazdag es nagykepu minden orvos mert apuci es anyuci kifizeti neki a draga tandijat.
2020. okt. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
40%
Utolsó: vagy mert a legnemesebb tudományt tanulták,ami egyben a legnehezebb is, s az átlag embernél jóval okosabbak. Inkább ez az oka, kis prolikám
2020. okt. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
84%
Én mindenképpen államira mennék és amíg be nem kerülsz lehet készülni érettségire, plusz pontokat szerezni, dolgozni mondjuk a mekiben, és összegyűjteni 1 kis tőkét ami jól fog jönni pl. a drága könyvekhez, jegyzetekhez.
2020. okt. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
13%
A legtöbben nem államin tanulják és bárki tanulhatná ezt a szép szakmát hogyha nem lenne ennyire szegény ez az ország. Sajnos nem mindenkinek engedhetik meg hogy kifizessenek több mint egymilliót félévente a gyerekének hogy tanuljon az orvosin. Egyáltalán nem okosabbak csak több a pénzük. tehát ott tartunk hogy akinek van pénze az tudja magát fejleszteni meg tanulni akinek meg nincs pénze annak meg marad mondjuk a gyári munka ami meg alul fizetett. Nem az okosságon múlik már ha nekem mondjuk támogattak volna a szüleim félévente 1 millióval akkor én is elvégezhettem volna a szakot csak sajnos az én szüleimnek 100 ezre sincs már hó végén nem hogy félévente 1 millió és ügye orvosi egyetem mellett nem nagyon lehet dolgozni.
2020. okt. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!