Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri sebésznek/orvosnak...

Teccesz123 kérdése:

Megéri sebésznek/orvosnak elmenni?

Figyelt kérdés
Én jelenleg 10.-es vagyok természet tudomány szakon és engem az orvoslás nagyon érdekel meg konkrétan csak ebben a szakmában tudom elképzelni magam.De nem tudom hogy végig tudnám járni az orvosi egyetemet meg a továbbképzéseket mert nekem ez nagyon hosszú idő.Az első kérdésem az lenne hogy kifizetődő elmenni orvosnak/sebésznek?Miközben tanulok az egyetemen akkor mehetek dolgozni korházakba rezidens ként vagy csak a meki marad?És hallotam hogy az egészség ügyisek fizetés emelésre számithatnak de sokan nem örülnek neki miért?(ezt a témát csak hallotam nem mentem mélyebben bele)

2020. okt. 25. 14:20
1 2
 1/11 anonim válasza:
84%

Pénzügyileg a bértáblát csekkold, mondjuk mostmár nem lesz rossz a helyzet, de ha egyetlen motivációd, akkor nem, nem éri meg pénzügyileg.


Rezidensi korod (5-6 év talán) az egyetem után jön.


Eltörlik a hálapénzt, ami bár jó dolog pár szempontból, de valaki többet kapott, mint most a fizuja lesz. Emellett lehet, hogy nem dolgozhat magánban majd egy orvos, hogyha államiban már dolgozik.


Őszintén én azt mondanám, hogyha a legfőbb vágyad nem a gyógyítás, akkor nem éri meg. Legyél infós, gazdis akármi, kétkezi munkás bármi, vagy vállalkozó.

2020. okt. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Megnéztem a bértáblát 688 ezer forint az alap rezidensi fizetés ez nem olyan rossz szerintem és az orvosi fizetések 1millio felett van.De én nem értek hozzá van ebben valami buktato?mert ahogy te is irtad nem kaphatnak hála pénzt és ha állami korhazban dolgoznak akkor nem mehetnek át magán korházakba.Nem hiszem hogy hála pénzel vagy magán korházakban jobban kerestek volna
2020. okt. 25. 15:07
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Tipikusan ezt az okfejtést olvasom minden orvosis kérdésnél. Kérdező, nem akarlak elkeseríteni, ez nem az a szak. Ha neked ez hosszú idő, ha te mekizni akarsz orvosi mellett, akkor hagyjad inkább. Szinte lehetetlen egyetem mellett dolgozni, a képzésed pedig minimum 10-11 év, mert hogy az egyetem elvégzése után már dolgozol ugyan, de még mindig tanulsz. Ha nem érzed, hogy ezt tudnád csinálni egész életedben, akkor nincs az a pénz, amiért ez megéri.

Ami a buktató: emelik a béreket, de mellette vezényelhető leszel 1+1 évre, ergo mondhatja azt neked a főnökúr, hogy akkor most 2 évig nem Szegeden fogsz dolgozni, hanem 130 km-rel odébb Tápiószegőn. Jelenleg ez az állás, részleteket még nem tudunk, de nem fényes a helyzet.

2020. okt. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
90%

Na igen, meg a 2 év is lett, ezt kifelejtettem.

Nem beszélve a rezidensi munkaidőről, ügyelet, stb. Pénzügyileg mire megéri neked addigra kiégsz.

2020. okt. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Csak akkor érdemes, ha minden áron gyógyítani akarsz, akkor is ha egy csomó negatívumot mondunk. Különben nem éri meg.

Rezidens a diploma megszerzése után vagy, mint kezdő orvos dolgozol. Az egyetem első 2-3 évében igen kevesen vannak, akik munkát vállalnak. Utána már lehet dolgozgatni, diákmunkát vállalni.

2020. okt. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
17%
Nem törli el a hálapénzt, hagyjuk ezt a hülyeséget. Pl. a szülészorvos ennek még így is többszörösét kapja zsebbe, adózatlanul.
2020. okt. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nekem minden vágyam az lenne hogy sebbész lehessek de most mindenkinek számit hogy mennyit keres.És csak arra voltam kivancsi hogy ez a sok belefektetett erő,idő,pénz megéri-e mert beszéltem már orvosokkal,altató orvossal is de mindegyik azt mondja hogy nem éri meg ne legyek hülye és ez elbizonytalanitott
2020. okt. 25. 18:28
 8/11 A kérdező kommentje:
Mert nekem az álmom az hogy ideg sebész legyek és ugyhallotam hogy az húzós.És az egyetem mellet alig van időd élni (tudom hogy tanulni mennék oda de akkor is)
2020. okt. 25. 18:36
 9/11 anonim válasza:
78%
Hát ilyen dolgok miatt éri meg pont, hogyha az az álmod, úgy szeretnél élni, hogy gyógyítasz. Pénzügyileg nem éri meg, jól keresnek, de könnyebben is elérheted azt a keresetet.
2020. okt. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem tudja amikor belekezd, hogy megéri-e neki. Vagy orvos akarsz lenni és gyógyítani vagy nem.
2020. okt. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!