Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkahelyi felmondást hogy...

Pszicho88 kérdése:

Munkahelyi felmondást hogy érdemes kezelni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Pár éve élek Pesten.

A vendéglátásban dolgozom szakácsként.

Jelenleg is nőtt a forgalmunk, a vírushelyzet nem érintette a helyet, mivel kiszállításos ételeket csomagolunk. A megnőtt forgalom több munkát hozott, annyira nem tetszik a légkör sem és kapkodni kell, hajtják az embert. Sajnos lehetőség nincs a minőségi munkavégzésre sem. A vezetőség az ember szemébe vigyorog és jófej, közbe meg sunyi és kihasználják az embert.



Igazából már sehol sem jó dolgozni és nem a munkával van a baj, hanem a légkörrel, kollégákkal. Mindenhová ezek a sunyi, egymást fúró emberek férkőztek be, akik nem szeretnek dolgozni és mindig tartanak pár dolgozót, aki épp meg van szorulva anyagilag és lehet ugráltatni. Most egyébként sincs sok lehetőség még a fővárosban sem, ami jó lenne és elég nagy a túljelentkezés mindenhol.


Inkább empatikusabb, minőségibb munkakör érdekelne, ahol a lassabb, de pontos munkát díjazzák, szemben az ipari tömegtermeléssel, emberek lehúzásával, dolgozók kizsigerelésével.


Van ötletetek felmondásra, hogy mit érdemes mondani, hogy a legcélravezetőbb felmondani itt Budapesten?

Mennyire jó a nyílt őszinteség, vagy inkább érdemes elmenni táppénzre és megszivatni az ilyen helyeket?


A helyről tudni kell, hogy a vezető a szünetekben történeteket talál ki, hogy izgibb legyen a nap és hihetően előadja őket. A vezető szó enyhe túlzás. Képességei meg lennének hozzá, ám a nyílt, egyenes kommunikációt nem alkalmazza. Ha valami nem úgy készül nem szól érte hetekig, aztán a hátad mögött elkezd fúrni a felettesénél és valami furcsa viccnek álcázott jópofizásból következtethetsz rá, hogy valamivel valami baj van. Szívesen kiméri a rizsnek a vizet, de a 2:1 aránynál többet és oda is rakja, de hol sót nem rak bele és egy részét mindig kiöntöm, hogy ne málljon szarrá.


Látta többször, hogy az általa kimért víz sok, szóltam is neki, ám nem érdekli. Gondolom ez az irányomba egy kicseszés, hogy ne dolgozzak jól, és vagy a céget szarja telibe.

Van ennek valami pszichológiai része?

Nem vagyok járatos a Pest szindrómában.

Annó kisvárosban még nyíltabb kommunikáció volt, bár ott sem sok.

Ma ez mely helyeken van még meg?

Ahol korrektül segítenek és nincs szarkeverés a háttérben.

A mai napig van olyan hely, ahonnan kitúrtak, a főnök kitúratott és volt, hogy aztán többször könyörgött, hogy visszavesz, jöjjek vissza. Volt, hogy már föl sem vettem a telefont. Undorító, gerinctelen vezetők az ilyenek. Nem is mentem vissza az ilyen helyekre, látva, hogy másokkal is hogy bántak.

Sajnos a vendéglátás ágazata nagyon ilyen, bár mindenhol megvan ez, csak más formában.


Volna ötletetek még azzal kapcsolatban, hogy mi az ami empatikusabb munkakör és olyanok dolgoznak, akik elfogadóak, emberileg korrektek?

S a felmondás része, hogy azt hogy érdemes közölni?

Kamu vagy valós, azaz mindig sértő indoklás?


Köszönöm.



2020. okt. 29. 18:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Van másik munkalehetőséged?

Biztosan fel akarsz-e most mondani? -hiszen nagyjából le is írtad a helyzetet:

"Most egyébként sincs sok lehetőség még a fővárosban sem, ami jó lenne és elég nagy a túljelentkezés mindenhol."


Csak annyit mondok: kórházban voltam, gyanúsan jó volt a kaja :D - mire kiderült, hogy 2 új szakács van: az egyik hajón dolgozott, a másik egy 4 csillagos szállodában - de hát ugye a koronavírus miatt elvesztették a munkájukat. Szóval így mondj fel...

Szerintem ez most nem az az időpont, amikor nagyon ugrálhatnak az emberek.

Ha normál étterembe mennél, akkor azok lehet, nemsokára be kell zárjanak a koronavírus miatt, ha meg házhozszállításos helyre mész, akkor mindenképpen nagy hajtás lesz.

2020. okt. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményed.

Én is hasonlóképp vélem.

Próbálok esetleg hétvégén elmenni valahová próbanapra, amikor szabad vagyok és keresni valami könnyed melót, de ez sem könnyű, mert a jó hely az kevés. Szívesen készítenék webes hirdetéseket is, de oda is inkább azt veszik fel akinek vagy referencia van, vagy pedig nagyon jártas a web/grafikai programok használatában. Ma már, főleg a fővárosban nem szívesen tanítják be az embereket, azt szeretik ha jön valaki, mindent tud és kiszolgálja a rendszert. Kiveszett a türelem, empátia, haverság az emberekből.


Örülök, hogy jót ettél a kórházban. :)

Térj vissza, ha időd engedi és egyél még jókat :D



Egyébként megdöbbentő, hogy mekkora a kilátástalanság és ezt még fokozzák is.

Ez a valami egyébként egy szándékosan generált dolog, amit valószínűleg a világot irányító egy titkos csoport (akik Amerikát és a nagyhatalmakat is mozgatják) generáltak.

Állítólag 2022-ig szeretnék húzni a vírust és utána tovább.

Egy globális társadalmi reformot akarnak bevezetni, ami még inkább globalizálja az egészet. A vírus egy félrevezető ürügy.

2020. okt. 29. 20:17
 3/9 anonim ***** válasza:

"Térj vissza, ha időd engedi és egyél még jókat :D"


Ezt nagyon remélem, viccnak szántad - mert nekem nem volt olyan vicces ám: súlyos kétoldali tüdőgyulladás és tüdőembólia.

A víruselméletedhez meg inkább nem mondok semmit.

2020. okt. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ne haragudj.

Abba nem gondoltam bele, hogy komoly betegség miatt mentél be.

Azt hittem valakihez mentél és benéztél a konyhára kajálni egyet.

nem tudom ez ott hogy működik, sohasem ettem még kórházban.


[link]


A betegséged tényleg nem vicc, erről nem tudtam.

Egyébként, ha nem veszed sértésnek, a betegségek a keleti filozófia szerint a test megbomlott energia egyensúlyát jelzik.

"A betegség, mint energetikai anomália"


Értsd úgy, hogy amely világban kéne élnünk és amiben élünk, a 2 között hatalmas a különbség, ami komoly hiányokkal, elfojtásokkal jár, amit mi szenvedünk el. Van, hogy az elménk, van hogy a szerveink. Kívánom, hogy találd meg az utad, a neked megfelelő lelkiállapotot és legyen erőd kivitelezni.


https://www.youtube.com/watch?v=FirFabND2pU

Nomad - Lesz még nyár (Akusztik @ Ellátóház)



https://www.youtube.com/watch?v=u2AvDGMKpr4

Tibbah - Pulzus (közr. B-közép, Nomagróf, Diggieman)



Valószínűleg nem lesz szimpatikus a válaszom, de ha lesz időd egyszer merülj el ezekben a témákban.

2020. okt. 29. 21:57
 5/9 anonim ***** válasza:

A kérdésedre visszatérve csak annyit fűznék hozzá, hogy a dolgozó a felmondását nem köteles indokolni. Ha nem vagy köteles indokolni, akkor ne is tedd meg (legalábbis írásban semmiféleképpen sem).


Azt, hogy szóban hogyan adod majd elő, ha rákérdeznek, a Te dolgod. Lehet szépen, harag nélkül is elválni, nem kell feltétlenül "balhézni" még akkor sem, ha okod van rá. Soha nem tudhatod, hogy évek múlva kinek a keze alá kerülsz megint és visszanyal a fagyi. :)

2020. okt. 30. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

"Ez a valami egyébként egy szándékosan generált dolog, amit valószínűleg a világot irányító egy titkos csoport (akik Amerikát és a nagyhatalmakat is mozgatják) generáltak.


Állítólag 2022-ig szeretnék húzni a vírust és utána tovább."


Ebből a levezetésből ítélve egy sötét buta kretén lehetsz öregem, így örülnöd kellene, hogy legalább rizslocsolásra alkalmaznak...

2020. okt. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A nagyvállalatoknál azért alkalmaznak hülyéket és a politikai elitben is, hogy a valódi munkások termeljék meg az ingyenélők bérét.

Ehhez nagy ész nem kell.

Talán annyi eszed még van, hogy a bolti konzervet ki tudod nyitni, bár a hozzászólásod után azt is kétlem.

Picit talán tájékozódni kéne, nem a Híradóból persze, hanem egyéb hírforrásokból, de gondolom annyi eszed nincs.

2020. okt. 30. 22:18
 8/9 A kérdező kommentje:
Majd 2 év múlva ne felejtsd elővenni a kommentem és visszaolvasni!!!! :)
2020. okt. 30. 22:19
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne törődj a 6-os válaszolóval. Kb. ennyi, amit foglalkozni kell vele! :)
2020. okt. 31. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!