Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vidéken hogyan lehet érvényesü...

Authorless kérdése:

Vidéken hogyan lehet érvényesülni?

Figyelt kérdés
Hogyan tudnék vidéki kisvárosban érvényesülni? Munka kevés van, ha van is mind fizikai/kubikus munka. Fizetés is megalázó legtöbb helyen. Kikapcsolódási/szórakozási lehetőség nagyon kevés. Ismerkedni lányokkal is szinte lehetetlen a fentebb emlitettek miatt. Költözés Budapestre tipusú kommentelők ne is irjanak. Valami ötlet, tipp? 26/F

2020. okt. 29. 22:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%
Esetleg valami vállalkozás? Ahhoz sok esetben csak egy laptop kell, meg internet.
2020. okt. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Vállalkozáshoz még nincs elég kezdőtőkém sajnos
2020. okt. 29. 22:51
 3/17 anonim ***** válasza:
19%
#1: Milyen vállalkozások vannak amihez csak egy laptop és internet kell?
2020. okt. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
58%
#3 programozó, fordító, webdesigner, szövegíró, netes korrepetitor bármely tantárgyból, webáruházfenntartó, ilyenek.
2020. okt. 30. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
52%
Pályázatírás, projektmanagement,Újságírás, IT-s, grafikai szakterületek, amik távmunkában is végezhetők, vagy helyi igényekre alapuló vállalkozás, pl. munkaerő közvetítő/kölcsönző, szociális szövetkezet, feldolgozó kis üzemek, termelői piac szervezése, rendezvényszervezés, idegenforgalmi tevékenységek, lakásétterem, vendégház, falusi vendégasztal, stb.
2020. okt. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
62%

#3: én péládul ismerek olyat, aki webgrafikával meg weblapfejlesztéssel foglalkozik, mások online marketinggel vagy online kereskedelemmel. Ezekhez tényleg csak internet kell, mindegy, hogy honnan dolgozol.

Bár vidéken érdemes lehet kiaknázni a vidékben rejlő lehetőségeket, én például biztos valami olyanban gondolkodnék, ami épít a termőfölre, mezőgazdaságra, de megfelel a digitális kor kihívásainak is. Konkrét ötletem nincs, ezért sem vagyok vállalkozó :-)

2020. okt. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%

> #3 programozó, fordító, webdesigner


Ezek pont olyanok, amihez elég komoly szakértelem kell. Olyan, mintha azt mondanád, hogy fodrásznak lenni könnyű, csak egy olló kell hozzá.


Írom ezt úgy, hogy én programozó vagyok és van ismerősi körömben fordító is.

2020. okt. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én is ugyanebben a cipőben járok csak 35 évesen...vállalkozásban gondolkodok de kezdőtőkém nekem sincs.Mondjuk ezt a részét meg tudnám oldani két évi külföldi munkával vagy kölcsönből.Nagyobb probléma, hogy sok piaci rés nincs ami tényleg szabad, én nem fogok jó pofizni a polgármesterrel stb. ... meg vagyok akdva de legalább nem vagyok magam alatt.
2020. okt. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Én vidéken nőttem fel (25-30 ezres kis város), ott csináltam okj-t, ott kezdtem el dolgozni főállásban szakmunkát. Majd Budapesten műszaki főiskola, és mérnöki munkahely. Most már, hogy van egy kis rálátásom az iparra és a mérnöki tevékenységekre, továbbá van összehasonlítási alapom a budapesti lakóhellyel, nem tartom elképzelhetőnek a vidéki életet. Sem munka, sem szórakozás, kikapcsolódás szempontjából. Rengeteg ipar város van ami nem Budapest, a fizetések között nincs akkora szakadék, mint ahogyan az sztereotipizálva lett az utóbbi 10 évben. Gondolok itt Fehérvárra, Veszprém, Szombathely, Tata, Tatabánya, ahogy szakmán belül látom Pécs, Szekszárd, Dunaújváros vonal is kezd felzárkózni. Kecskemét, Szeged dettó. Debrecenben is megközelítik a fizetések a budapestit bizonyos műszaki pozíciókban. Azokat a vidékeket kell elkerülni, ahol a magyar tulajdonú közép és nagy vállalkozások bérkartellezése uralja a munkaerő piacot, tipikusan ilyen a Jászság.

Én kikapcsolódás szempontjából a kisváros jobban élveztem, mint Budapestet. Persze kinek mi a kikapcsolódás. Hobbi és szabadidős sport tevékenység szempontjából én a fővárost nem preferálom, minden sport és futó pályán tömegnyomor van, még este 8-9-kor is. Ha össze akartok jönni egyet kosarazni vagy teremfocizni, kb. lehetetlen termet találni. A biciklizés sport tevékenység szinten városon belül nehezen megoldható, egyrészt a túlzsúfolt bringautak miatt nem tudsz egy jó tempót tekerni, másrészt a levegő minőség is borzasztó. A kutyatartás kultúrája nagyon alacsony színvonalú. Szórakozó helyeken a belépők, ital, de még az üdítő árak is szédítőek, a tömegnyomorról nem is beszélve. Ami pozitív vidékhez képest, az a relatíve olcsón elérhető, valóban jó minőségű éttermek sokasága. Továbbá az ismerkedés lehetősége is nagyságrendekkel jobb mint vidéken, nyilván a nagyobb számosság miatt.

Nyilván egyén függő, 5 év budapesti élet és munka után számomra mindkettő (Bp. vs vidék) kompromisszumokkal ugyan, de élhető.

2020. okt. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
52%
" nem tartom elképzelhetőnek a vidéki életet" -> elképzelhetetlennek. #9 voltam. :D
2020. okt. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!