Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Passzív jövedelmet akaró...

Passzív jövedelmet akaró emberek valójában lusták?

Figyelt kérdés

A passzív jövedelemnek jó sok éve már van egy "kultúrája". Valahol mélyen majdnem mindenki erről álmodozik, sokan ezt oktatják, trénerek, siker szakemberek stb.


A lényege végül is az, hogy hogyan keress úgy pénzt hogy közben te személy szerint semmilyen értéket nem adsz cserébe a világnak vagy bárkinek.


Hogyan úszd meg azt a kellemetlen erőfeszítést, hogy fizikailag vagy szellemileg energiát fektess be, hogyan használd ki anyagilag kiszolgáltatott emberek helyzetét és keress ezzel pénzt (pl. ingatlanok kiadásával), és így tovább.


Érdekes belegondolni hogy bármi ami széppé és kellemesség teszi az életünket, vagy értéket jelent azt nem passzív jövedelmet kereső vagy arról álmodozó emberek építették fel.



2020. okt. 30. 01:28
1 2 3 4
 1/31 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
85%

Attól függ, ki miért akarja.

Én pl. nem lustaságból, hanem hogy ne zsákmányoljon ki senki és csakis azt csinálhassam, amihez kedvem van.

2020. okt. 30. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
89%
Hamarabb elkezdtem csinálni a magam dolgát (művészet), én amiatt kattanok mostanában az ilyesmi észjárású üzleti modellekre, mert ébredés után kezdeném is a munkát, valahol tűrhetetlen, hogy ezt majd csak nyugdíjasan tehetném meg a széles körben elfogadott feltételrendszer szerint.
2020. okt. 30. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
92%

Én például kreatív hobbiznék, sportolnék, részben önellátó lennék, volna pár kutyám és macskám. Annyira nem érzem ezt lustaságnak.


A majdani párom, ha lesz(nek), a gyerekünk(keink) és saját magam számára szeretnék értéket termelni. A többi nem érdekel.

2020. okt. 30. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
92%

Biztosan vannak lusták, élősködők is közöttünk, de én azért választom majd ezt az életformát, hogy senki ne élősködjön rajtam azért az éhbérérét, amit nyújtani tud!


Amúgy ez is egy újfajta megvilágosodási folyamat, hiszen látni, hogy az emberek, egyre többet dolgoznak, egyre több időt elvesz az életükből a munka, miközben egye kevesebbet ér a pénzük. Bár ez nem csak a pénzről szól.



Van egy programozó ismerősöm. Neki havi 3 milliót ajánlottak, heti 40 órára.

Visszautasította, mert neki fontosabb a családja, mert belátta, hogy az idő és az egészség a legnagyobb érték! Egyre többen látják ezt...

2020. okt. 30. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
74%
Naívak inkább... Passzív jövedelem egy nem létező dolog, minden bevételt aktivitás előz meg, minden elért eredmény után aktivitásra van szükség az ember részéről, hogy a jövedelmet ki tudja egyáltalán venni, vagy realizálni. :-)
2020. okt. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező szerinted miért minősül kihasználásnak az ingatlanok kiadása során bérleti díjat kérni a bérlőtől???


Te nyilván sok ingatlannal rendelkező emberke vagy, aki a bérlőtől nem fogad el pénzt, sőt a számláikat és a bevásárlásaikat is állja, jahhhh mégsem :)

2020. okt. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
70%
A nyugdíj az passzív jövedelemnek számít?
2020. okt. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
38%
Meg kb az álláskeresési járadék, meg táppénz is :-)
2020. okt. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
90%
Nyilván létezik egy ilyen réteg is. Őket lehet beszopatni MLM-mel, meg mindenféle mesés befektetési ígéretekkel.
2020. okt. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
95%

Ismereim szerint olyan, hogy "passzív" jövedelem, nem létezik. Nem tudsz olyan példát hozni, amire tényleg illik a szó szoros értelmében vett "passzív" kifejezés. Talán az osztalékfizető részvények ilyenek, de gondolj bele: ahhoz, hogy csupán oszalékból megélj, százmilliós nagyságrendű pénzt kell befektetned (kockázatos papírokba). Ez azért az átlegember számára nem igazán opció, a motivációs kufárok mégis úgy adják el ezt a dumát, mintha mindenki számára lehetséges lenne, "csak akarni kell".


"A passzív jövedelemnek jó sok éve már van egy "kultúrája". Valahol mélyen majdnem mindenki erről álmodozik, sokan ezt oktatják, trénerek, siker szakemberek stb."


Persze, aki térningen oktatja, az jól megszedi magát, ettől függetlenül a passzív jövedelem egy teljesen profán dolog, csak épp meg kell keresni azt a pénzt, ami majd kitermeli. Na és hogy azt hogyan, arra már egyik motivációs legénynél sem kapsz egyértelmű választ, túl azon, hogy "költs kevesebbet, mint amennyit keresel és a különbözetet fektesd be". Ja, köszi, erre magamtól is rájöttem.


"Hogyan úszd meg azt a kellemetlen erőfeszítést, hogy fizikailag vagy szellemileg energiát fektess be, hogyan használd ki anyagilag kiszolgáltatott emberek helyzetét és keress ezzel pénzt (pl. ingatlanok kiadásával), és így tovább."


Az ingatlan kiadása pont nem passzív. Ok, hogy pénzt hoz, de van vele munka: rá kell nézni a bérlőre, ha nem akarod, hogy lelakja a lakást, ha elromlik valami alakásban, azt neked kell megcsinálni vagy megcsináltatni... azért ezt én nem nevezném passzívnak.

2020. okt. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!