Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az olyan "álláshirdetéseknél"...

Az olyan "álláshirdetéseknél" amibe benne van hogy "diákok, nyugdíjasok, gyesen lévő anyukák is végezhetik" már érdemes elkezdeni nagyon gyanakodni?

Figyelt kérdés
2020. okt. 30. 08:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Mégis mire akarsz gyanakodni?

Akiket felsorol a munkáltató, már rendelkeznek valamilyen biztosítási jogviszonnyal, így utánuk kevesebbet kell fizetnie a munkáltatónak.

Ennyi. Kevesebb pénzbe kerül a munkáltatónak a munkaviszonyuk.

2020. okt. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Konkrétan arra gondolok, hogy szinte minden olyan netes hirdetés amiben benne van ez a tételmondat, általában valami "shady business" van mögötte.
2020. okt. 30. 08:16
 3/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
67%

"Akiket felsorol a munkáltató, már rendelkeznek valamilyen biztosítási jogviszonnyal, így utánuk kevesebbet kell fizetnie a munkáltatónak."


Ezek ún. "otthoni munkák", amit gyakorlatilag bárki végezhet - azaz kb semmi hozzáadott értéke nincsen. Többnyire valamiféle piramisjátékról van szó, egyáltalán nem bejelentett munkáról. Valmilyen formában megvariálva az, hogy a hirdetőtől "megveszel" egy "oktatási anyagot" (pl hogyan kell bekötni a cipődet). Majd ha továbblépnél, akkor akitől a hirdető megvette a "hogyan kösd be a cipődet" anyagot, attól megveszed a "hogyan töröld ki a valagad" anyagot, és így tovább. Majd természetesen te is hirdetsz és tőled is veszik a "hogyan kösd be a cipődet", "hogyan töröld ki a feneked" anyagot. Jogilag nem lehet piramisjátéknak hívni mert van mögötte termék, még ha az kb semmit sem ér.

2020. okt. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát tényleg nem értelek, kérdező:

- először is ez egy magyar oldal, úgyhogy légy szíves magyarul beszélni (igen, lefordítottam, de akkor is)

- másodszor: meghirdetnek pl. egy takarító állást, abban mi a "sumákolás"?

Amíg egy normál munkavállaló 8 órában kerül a munkáltatónak mondjuk bruttó 300 ezer ft-ba, addig a nyugdíjas, diák után kevesebbet kell fizetni - nem tudom pontosan, de mondjuk 250 ezret.

2020. okt. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Általában nem takarító állásokhoz szokták ezt odaírni.
2020. okt. 30. 08:32
 6/16 anonim ***** válasza:
Koplárovics Béci, valószínűleg igazad van, biztos vannak ilyen "kamu" munkák is, de én nem egyszer belefutok olyan álláshirdetésbe, ahol kimondottan diákokat keresnek - nem véletlenül van tele a Meki diákokkal vagy pl. kóstoltató, hostess munkákra is gyakran - láttam már nyugdíjas kóstoltatót is, bármilyen furcsának is találjátok (még beszélgettem is vele, hogy hogy került ide? :D )
2020. okt. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
A kérdés olyan hirdetésekre vonatkozik amit kimondottan úgy hirdetnek, hogy bárki bárhogy végezheti. Nyugdíjas, diák, gyeses, másodállás, amolyan túl szép hogy igaz legyen kategória. Fel is csaptam egy hirdető oldalt ilyen felütésű hirdetésekből megnéztem az első hármat. Kettő konkrétan le sem írja hogy mi a munka csak hogy nagyon jó, otthonról végezhető, bárki bele vághat, de ha további tájékoztatást szeretnél hogy egyáltalán mi az, akkor majd privát üzenetben adnak felvilágosítást. A harmadik meg "Online ultrahatékony pénztermelő gépezet!" címszóval kecsegtető "network" ahol az oldalukon semmi információ nincs róla hogy egyáltalán lenne valami termékük.
2020. okt. 30. 08:40
 8/16 anonim ***** válasza:

Jó, hát ezek nyilván MLM-es munkák, de akkor miért nem ezt írtad a kérdésbe is?

Tényleg vannak valós diák-nyugdíjas munkák is - ezekre az MLM-esekre viszont én meg "immunis" vagyok - "észre sem veszem őket", "pattintja le" a radarom az ilyeneket :D :D

2020. okt. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ahol már egy gyes melletti támogatott munkaerő felvételére vagy egyszerűsített foglalkoztatására sincs költégkeret, azzal inkább ne foglalkozz. Az jó eséllyel mind ilyen humbuk vállalkozáshoz kötött, vagy törzsvásárlói kedvezményért végezhető "monkey business" lesz.
2020. okt. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Igen, ezek általában MLM hirdetések, ahogy #8 is írja.

Ezt bárki csinálhatja, diákok, gyesen lévő anyukák, nyugdíjasok, nem kell hozzá előzetes tudás, menet közben meg lehet tanulni. Végülis az a lényege, hogy bárkit "felvesznek", legfeljebb ki fog esni magától, ha nem elég ügyes hozzá.


Viszont érdemes fenntartással kezelni ezeket a hirdetéseket. Akik felteszik ezeket, azok valószínűleg maguk is amatőrök. Csak annyit értenek az egészből, hogy ilyen hirdetésekkel kell elárasztani a netet. Így valószínűleg, akik hozzájuk jelentkeznek, azoknak is csak ennyit tudnak megtanítani, hogy ezt kell csinálni.

2020. okt. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!