Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyedül kimenni külföldre...

Egyedül kimenni külföldre dolgozni? Kinek milyen volt?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy ki mit dolgozott külföldön és hogy ment ki. (közvetítő által, esetleg barát segített, ilyenek)

Nem féltetek egyedül nekivágni?

Mennyi ideig dolgoztatok kint?

Hogy bírtátok a honvágyat?

Visszagondolva megérte?

Érdekelne a ti történeteitek és tapasztalatotok.

Én még nem dolgoztam külföldön, de szeretném kipróbálni csak félnék, hogy milyen lenne egyedül kimenni teljesen idegen emberekkel körülvéve, idegen környezetben és stb.

Nálunk a gyárban vannak ukránok és kirgiszek és igazából felnézek rájuk milyen magabiztosak úgymond hisz egyedül vágtak bele és jöttek ide pedig nem is beszélnek magyarul.. sőt, van olyan köztük aki angolul sem nagyon, de mégis boldogulnak, befogadtuk őket és sokszor kézzel lábbal, de megértjük egymást.



2020. nov. 1. 09:23
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

Nyelvtudás nélkül nem érdemes nekivágni, mert csak lehúzzák rossz esetben az embert. Nekem nővérem ment ki, én is gondolkodtam rajta, de nem jött össze. Előre leszervezett munka volt, biztos szállással. Nevetségesen kevés összeget kapott a munkájáért és fele elment szállásra majdnem. Később önállósodott, angolul tudott csak felsőfokon, de németországban elvárták tőle a németet is. Még most is kint van, német barátja van ő sokat segít neki a német nyelvtanulásban is.

Nem igazán hallottam olyanról még, aki kiment és milliomosként tért vissza, mert annyira megérte. (2 ember, de mindkettő diplomás 2 nyelvvizsgával jó helyre ment ki.- alacsonyabb képzettségűek közül több haza jött, mert inkább itthon haljon éhen :))

2020. nov. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
62%

Nem

Még mindig, több, mint 1 éve

Jól

Igen

Nem gyári munka, irodai, nagyon megéri, nem tervezem, hogy hazamegyek. Majd talán sok év múlva, amikor az itteni metakarításból otthon már nem kell dolgoznom.

2020. nov. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
87%

2009-ben kezdtem kint. 3-4 közvetítőnél interjúztam,-akiket előtte leinformáltam, de mivel közel 20 éve vannak a szakmában, rendelkeznek nyilvántartási azonosítókkal, refrenciákkal, stb. így nem gyanakodtam semmi rosszra. Több körös kiválasztás volt, egy x pontos közvetítői interjú, azon ha átmentél, akkor a munkáltató jött Pestre pl. gyakorlati feladatokon ha túljutottál akkor lehetett menni velük is interjúra. Nyelvtudásom ott már nem volt elegenedő hozzá. Végül szezon közben hívtak fel, hogy lehetne beszállni mosogatni, ha érdekel. 10.000 Ft közveítítői díjat fizettem, intézték repjegyet, kiutazást, stb amit amunkáltató állt.

Egész úton a repülőn azonm agyaltam, hogy vajon két nap után utcára tehetnek-e mert csak azt értem , amiket 2 Db A4-es papír felírtam.


Jött velem egy srác is, aki meg 5-6 éve akkor már dolgozott ott, végig sztorizgatott, stb.


Megérkeztünk a konyhán egyedül voltam magyar fél évig, szobatársam román volt, nem beszélt magyarul, így angol lett a közös nyelv. Télen már páromat is vihettem magammal ő még annyit sem beszélt, mit én, de már felvételiznie sem kellet, úgy kapott szerződést.


Következő évben IELTS nyelvviszgát tettem, anélkül, hogy életemben 2 angol órán lettem volna.


Eltelt 5 év, megszületett a második gyerekük is, ezidő alatt, helyre ráztuk magunkat a devizahitelből és vettünk még 2 ingatlant itthon, tehermentesen, hitel nélkül. Így nem kellett már jelzáloggal a fejünk fölött élnünk, a hitelt meg fedezi a bérbeadás + saját vállalkozást indítottunk itthon, államvizsgáig eljutottam Egyetemen, amivel itthon csak kínlódtam munka mellett, mert vagy pénzem nem volt, vagy időm.

Most csinálok egy második diplomás képzést is, meg mellette több okjt le tudtam tenni, amikor itthon voltam. Egy évben 8 hónapot dolgoztunk, 4-et voltunk itthon 5 évig. Most fordítva van, 2-3 hónapra kimegyek, ha úgy van, és többnyire itthon vagyok.


Kijárok mindig, helyettesítgetni, meg haladok előre a "ranglétrán" is amivel nő a fizetésem is, meg a szakmai tapasztalatokat itthon elég jól tudom hasznosítani a saját vállalkozásombban is.


Munkatársak mostanában már jellemzően balkániak, román, bolgár, vagy szlávok, sok egyiptomi is van, meg indonézek, filippín, török, stb.


Sokféle náció, sokféle kultúra.

Ezt is tudni kell kezelni, de jó dolgokat is éppúgy ki lehet belőle hozni.

2020. nov. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Először Tirolba voltam kint egyedül, szörnyű volt, úgy beszéltek velem mint a kutyával. Mikor beléptem a liftbe a főnök fiával azt mondta nekem, hogy nekem gyalogolnom kell, nem mehetek vele egy liftben. Rossz érzés volt nagyon. Aztán ahogy teltek az évek, úgy ért még több csalódás, valahol ez a sok sz@r inkább megerősített, mintsem megtört. Viszont először nagyon rossz volt.
2020. nov. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!