Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomás emberént sikerült...

Diplomás emberént sikerült meggazdagodnod?

Figyelt kérdés
Személyes tapasztalatok érdekelnének.
2020. nov. 1. 12:18
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
54%

Mi számít gazdagnak?

Van saját "sport" autóm, van saját lakásom (valamennyi szülői támogatással és hitellel, de nem eladósodva). A bankszámlám egyenlege 7 számjegyű elég régóta, úgy is hogy idén is volt jó pár nagyobb, nem tervezett kiadásom. Valamint nem vagyok túlzottan messze attól sem, hogy lakásból kertes házba költözzek. Mindezt egy fizetésből. 6-7 éve vagyok a pályán. A karrierem is halad, tehát, hacsak nem lesz valami komoly egészségügyi, magánéleti problémám (de lesz), akkor ez csak jobb lehet.

Mindezt alkalmazottként.

2020. nov. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Nos, te valamennyire már gazdag vagy. Mi a végzettséged?
2020. nov. 1. 12:38
 3/27 anonim ***** válasza:
64%

Mérnök BSc és közgazdász MSc diplomám van


#1

2020. nov. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

És mit dolgozol, hogy ilyen jól keresel?


Másrészt, hogy tudtál ennyi iskolát kijárni, a szüleid támogattak?

2020. nov. 1. 13:23
 5/27 anonim ***** válasza:
86%
Egy diploma elvégzéséhez nem kell szülői támogatás.
2020. nov. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
7%

A legjobban fizetett alkalmazott sem keres az átlagbér 3 vagy 4-szeresénél többet. Mindegy, hogy van-e diplomád vagy nincs.


A gazdagság szerintem onnantól kezdődik, hogy munka nélkül is van pénzed. Elköltesz 1 millió Ft-ot és nem azt nézed hogy ezért 1 hónapot dolgoztál vagy 10-et, hanem egyszerűen csak van.

2020. nov. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Sok esetben kell.
2020. nov. 1. 13:40
 8/27 anonim ***** válasza:
33%

Mi is hasonlóan élünk, mint az egyes. Mérnök páros vagyunk, az alapképzést szülői támogatással, a mestert már munka mellett önerőből csináltuk.

Én nem érzem magunkat gazdagnak. 10-20 év múlva majd talán.

2020. nov. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
0%
Gazdagság szerintem havi 50-100 milliotol kezdodik es igen van olyan alkalmazott aki itthon megkeres ennyit de hogy ki es milyen munkaban az rejtely marad.
2020. nov. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
29%

Azért kevesen gazdagodnak meg. És manapság nem is azért kell a diploma, hanem azért, hogy egészséges munkakörülmények közt tudj dolgozni. A fizikai melósok általában jobban is keresnek, mint egy diplomás, viszont 40 évesen már nehezen lehet bírni.

Ha a szüleid alád tolnak egy lakást, azért el lehet lenni. Ha nem, akkor nehezebb. Nekünk a férjemmel kettőnknek nettó 600k a fizetésünk, lakás van, én nem panaszkodom. Persze élhetnénk ennél nagyobb lábon is, de amire kell, arra futja.

2020. nov. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!