Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyhogy ilyen kevés a munkale...

Hogyhogy ilyen kevés a munkalehetőség Debrecenben?

Figyelt kérdés
Más is ezt tapasztalja? Most ha felnézek pl. a Professionre, 209 debreceni munkát listáz, budapestit 4706-ot! Nyilvánvaló, hogy utóbbi jóval magasabb szám kell hogy legyen, de ennyivel? Ezt talán még a vírushelyzet sem indokolja. Pár hónapja nézelődöm az álláslehetőségek között, de többet vártam az ország 2. legnagyobb városától. Mi lehet szerintetek ennek az oka?

2020. nov. 2. 12:22
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Most nézzük a Jófogást!

Budapest: 3399

Debrecen: 351

Győr: 209

Szeged: 156

Pécs: 77

2020. nov. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Jofogas xd wow
2020. nov. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Jófogáson nem igazán szoktam nézelődni, oda mindenki tölthet fel, ha jól tudom, ingyenesen, ezért eléggé változó az ottani állások színvonala, nincs igazán szűrő. Gyanítom, ezért másabb ott az arány.
2020. nov. 2. 14:13
 4/10 anonim ***** válasza:
24%
Eleve közel 10-szer akkora lakosságú városról beszélünk. Másrészt a multikat alapvetően Budapest vonzza. Ha te szeretnél külföldi cégként Magyarországra jönni, akkor hova mennél? Debrecenbe, ahol már vagy dolgozik mindenki, vagy elköltözött jó eséllyel Pestre mindenki, vagy Pestre, ahol évente több tízezer frissdiplomás és OKJ-t végzett pályakezdő szakembert találsz, tehát biztos nem lesz munkaerőhiány?
2020. nov. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"Eleve közel 10-szer akkora lakosságú városról beszélünk."

Pont erről van szó egyfelől, hogy a lakosság kevesebb mint tízszerese, mégis több mint 20-szor annyi az aktuális ajánlat pl. a Professionön.

A második feléhez: nyilván a multik szerepe az egyik ok.

De magyar szinten nagyvároshoz képest szerintem akkor is kevés a munkalehetőség, ahogy én látom, elsődlegesen a fővároshoz, és az arányokhoz viszonyítva.

2020. nov. 2. 14:18
 6/10 anonim ***** válasza:
16%

Aki Debrecenben nem talál állást, az nem is akar dolgozni!

A komolyabb munkavállalók nem apróhirdetésekben keresik a jövőjüket: minden cég rendelkezik karrier oldallal, és ott kell leadni a portfóliót!

Budapest 65 évig az ország minden szempontból kiemelt városa volt; minden cégközpont ott, ill. Pest megyében telepedett le, mert ott volt jó infrastruktúra.

Debrecen csak pár éve lett befektetési célpont (ezt díjazta a Financial Times már kétszer) és ahhoz képest nagyon jó a 10 %-os álláskínálat (már ha elfogadhatjuk hitelesnek ezt az adatot)

Azt első kézből tudom, hogy Debrecenben az építőipar korlátlanul vesz fel embereket a segédmunkástól az igényes szakmunkásig - nálunk folyton van felvétel!

Különben meg azt sem szabad elfelejteni, hogy a sok pesti cég a vidéki munkásfelvételeit is a pesti címén hirdeti - de ez csak vacak statisztika...

2020. nov. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
Az utolso bekezdes az baromsag
2020. nov. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A Jófogáson nem ingyenes álláshirdetést feladni. 3000 Forintba került már néhány éve is.
2020. nov. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem tudtam, hogy az nem ingyenes, de ha 3000 körül van, annyira nem drága, Professionön, ha jól tudom, kb. 10-szer ennyibe kerül.
2020. nov. 2. 16:34
 10/10 anonim ***** válasza:
75%

Mi tavaly költöztünk vissza Debrecenbe, még a koronavírus elött és már akkor is ez volt a helyzet, Budapesten konkrétan 30-dzor annyi állás volt, mint Pesten.


És nem Debrecenben akkor sem volt 250 állásnál több meghirdetve amúgy, nem is volt nagyon könnyű elhelyezkedni. Én 30 helyre küldtem el, oda is, ahova jó volt a diplomám meg a nyelvtudásom, oda is, ahova nem kellett. Összesen 3 helyre hívtak vissza. És láttam, hány ember jelentkezett a helyemre, miután felvettek végül, rengetegen.


Szóval igen, Debrecenben valójában baromi kevés a munka ahhoz képest, hogy az ország 2. legnagyobb városa. És a meghirdetett munkák fele is ugyanaz a kamu IT Services munka.

2020. nov. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!