Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fel lehet így mondani a...

Banna97 kérdése:

Fel lehet így mondani a próbaidő alatt? Lesz következménye?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek! Tanulmányaim mellé úgy gondoltam hogy bevállalom a mekizest. Ma volt az első napom, nagyon szerettem volna, hogy bejöjjön a dolog de sajnos egyátalán nem az én világom, rosszul érzem ott magam, nem bírom azt a nagy porgest amit ott vállalnak. Nem a munkatársak és a főnök hibája, egyedül az enyém, de ilyen érzésekkel úgy gondolom se nekik se nekem nem lenne jó, ha tovább maradnék.

Próbaidős vagyok, lehetséges az azonnali hatályú felmondás? Legyszi segítsetek!



2020. nov. 5. 21:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Persze. Bemesz legkozelebb, vagy eleg betelefonalni, megmondod, hogy bocsi, de nem jon be, ennyi.
2020. nov. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
próbaidő alatt bármikor fel lehet mondani indoklás nélkül
2020. nov. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Lenne meg egy kérdésem, ugye nem kitelezhetnek, arra ha megvan a heti és a jovoheti beosztasom, hogy dolgozzak le belőle valamennyit?

Mert megmondom őszintén egy percet sem birnek ki ott

2020. nov. 5. 21:47
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
Pedig szerintem adnod kéne neki még pár napot. Az első nap mindenhol a legrosszabb.
2020. nov. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
Nem kötelezhetnek. Írsz egy egy soros felmondást, bemész, odaadod, eljössz. Mondtam már fel én is próbaidő alatt (egyszer az 5. napon, egyszer a próbaidő utolsó napján), ennyi az egész, nem kell félni tőle.
2020. nov. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi, de úgy érzem tényleg nagyon nem az én világom, egyszerűen nem illek bele szerintem a képbe, valamint kaptam egy a tanulmányaimhoz illő lehetőséget, amivel úgy gondolom élnek kellene.


Sajnos tényleg nagyon nem jött be, bár ezt nem mutattam odabent.

Félre értés ne essék, minden tiszteletem az övék, eszméletlen milyen pörgést lenyomnak egytől-egyig, fiatalok és idősebbek is, hihetetlen mennyi dologra tudnak figyelni egyszerre, és nagyon sok az energiájuk.

Sajnos nekem tanulás mellé sem fér bele úgy érzem, azt gondoltam menni fog, de nem.

Ez az én hibám, nem az étteremé.

2020. nov. 5. 21:58
 7/14 anonim ***** válasza:
89%
Nem kell ennyire a lelkedre venni. A mekit még az se érdekelné, ha egyik napról a másikra szó nélkül nem járnál be. Egyszerűen olyan sűrű ott a munkaerő fluktuáció, hogy közömbösek arra, ha egy kishal nem dolgozik tovább.
2020. nov. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Koszi a válaszokat!

Csak azért vettem ennyire a szivemre, mert elég gaznak tartom, hogy mindössze egy napot bírtam ki 😅

2020. nov. 6. 00:34
 9/14 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező, nagyon tetszik, hogy ilyen lelkiismeretes vagy - maradj is ilyen :-)

Ahogy írták: papíron leírod a felmondásodat, indokolni sem kell.

Viszont, ha diákszövetkezet küldött, akkor előbb a szövetkezettel beszéld meg, feltétlenül.


"Mert megmondom őszintén egy percet sem birnek ki ott"

Dehogynem!! :-) Ha az ember rá van kényszerítve - Te nem vagy - sok mindent kibír... :-) Pl. ha egyedül nevelnéd a gyerekedet és semmi más munkalehetőség nem lenne a környéken, simán beleszoknál, mert tudnád, hogy muszáj a gyerekedért :-)

Amúgy abszolút megértelek, mert én sem vagyok az a pörgős fajta - van, akinek meg a pörgés az élete.

2020. nov. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
61%
lehetséges
2020. nov. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!