Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van ennyi sérült,...

Miért van ennyi sérült, kibírhatatlan ember a programozó szakmában?

Figyelt kérdés

Engem őszintén nem érdekel a tudás, ha mellé a másik megalázóan vagy csapatmunkára alkalmatlanul viselkedik. Nem tudok úgy rábízni senkire semmilyen másokhoz kapcsolódó munkát, aki ilyen, mert szánalmasan viselkedik és akadályozni tud csak. Ahhoz képest, mekkora egyesek arca, nagyon keveset tudnak ahhoz, azzal is úgy viselkednek, mintha szuperképesség lenne.


Miért csinálja ezt sok ember az IT-ben? Elég néhány szakmaspecifikus csoportra vagy fórumra ránézni, egy kérdésre nem bírnak normálisan válaszolni. Ha kezdő teszi fel, azért, ha képzettebb az illető és konkrétabb a kérdés, akkor pedig hozzá nem értőként is válaszolnak 2 lekezelő mondattal és ha az illető nem érti az alapján, akkor hülye.


2020. nov. 7. 20:07
1 2 3
 1/24 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
40%
csak
2020. nov. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
92%
Erre azt mondanám hogy minden szakmában van ilyen, én legalábbis több felé tapasztaltam. Itt a gyakorin és sajnos más fórumon is való igaz hogy sokan lenézik a kezdő programozókat, tisztelet a kivételnek, mert tényleg vannak segítőkész felhasználók ( saját tapasztalat) viszont elég sok a bunkó válaszadó is, de ezekről nem lehet tudni hogy valóban szakmabeliek, vagy csak belekontárkodnak a dolgokba.
2020. nov. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
87%

Névtelen fórumozók körében ez tényleg megvan, viszont a való életben én teljesen mást tapasztaltam. Egyetemi csoportokban egy pontosvesszőt írt el valaki, és azért sem kapott lebaszást, hanem segített mindenki ahol tudott. Munkahelyen szintén: nagyképű emberrel egyáltalán nem találkoztam, mindenki nagyon alázatos a szakma iránt, és tisztában vannak vele, hogy senki nem tud mindent.


De lehet csak szerencsém volt az emberekkel.

2020. nov. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
18%

A szakmai fórumok azért szakmaiak, mert nem látják szivesen a kívülállókat. Ez így van más szakmák esetében is.

Az itt, vagy más programozói fórumokban megforduló válaszadók többségének ráadásul nem is szakmája a programfejlesztés.


Az is behatárolja a válaszadóknál az alaphagot, amikor köcsög lajcsika idejön és követelőzik, hisztizik a kis pöcs, hogy valaki írja már meg helyette a háefjét öt perc alatt, mer' ugye mér' is ne.


Az én megfigyelésem szerint éppen ellenkezőleg van ez, mint ahogy te írod. Ebben a szakmában tényleg abszolút jellemző az önzetlenség, a segítő szándék.

2020. nov. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
64%

Szakmai viták mindig is vérre mentek, de ez minden más szakmában is így van. A különbség annyi, hogy az informatikai fórumokból több van az interneten, ezért jobban kitűnnek.


A tanulság: Ne a fotelben ülve vond le a következtetéseket a szakmáról.


Különben levelező listákon sokkal kulturáltabb szokott lenni a légkör, mert ott az ember igyekszik megtartani a hitelességét.

2020. nov. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
66%
Nagyon komoly hiányosságok vannak az IT szakemberek körében soft skillekből. Miközben lenézik, megszólják, hülyének nézik azokat a pszichológusokat, business coach-okat és projekt menedzsereket, akik segítenék őket a hatékony és jó hangulatú munkahelyi környezet kialakításában, soha ennyire nem volt szükség rájuk! Elképesztően alacsony a szint EQ, empátia, asszertív kommunikáció stb. terén és azok kiabálják a leghangosabban, hogy ez mekkora hülyeség, és mennyire felesleges, akiknek a legnagyobb szüksége lenne rá, hogy legalább az alapjaival tisztában legyenek. Sajnos a hard készségekre való fókuszálás és a folyamatos önfejlesztés mellett nem jut idő és figyelem a társas készségekre, ezért (én is ezt tapasztalom), irgalmatlan nehéz értelmes embert találni, akivel néhány nap munka nem még jobban lefáraszt, hanem esetleg még fel is tölt.
2020. nov. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
24%
Én azokat nézem le akik idióta kérdéseket tesznek fel, amire 5mp a googleban választ találni. Ezenkívül ha valakinek elmondasz valamit szépen értelmesen 5x munkahelyen és akkor is ugyanott van, mint előtte, akkor mit vár. Elvégre a teljesítmény után vagyok fizetve..
2020. nov. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
79%
Köszönöm 7-es. Tökéletes példa arra, amit 6-osban kifejtettem.
2020. nov. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
10%
önértékelési gondjaid vannak - keress szakembert!
2020. nov. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
0%

azé me szakembörök :D


Melyik szakmaspecifikus csoportra vagy fórumra gondolsz?

2020. nov. 8. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!