Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van az, hogy a tanárokna...

Miért van az, hogy a tanároknak vészesen alacsony fizetése van?

Figyelt kérdés
Egy bolti eladó is többet keres náluk (nem nézem le a bolti eladókat, de még ők is többet keresnek náluk). Mindig is mondták, hogy nagyon keveset fizet ez a szakma, dehogy ennyire? Egyik ismerősöm azért hagyta ott ezt a pályát, mert középiskolai tanárként 180-at keresett csak. Ez hogy?
2020. nov. 7. 20:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
26%

Tanárnak egyébként általában az megy aki semmi másra nem alkalmas.

Illetve többségük államnak dolgozik ami nem piaci alapon megy és nem fog versenyszféra alapon fizetni, de akik akarnak mehetnek magánsuliba ott többet lehet keresni , igaz nem lehet olyan trehányan hozzáállni mint államiban

2020. nov. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
16%

Mire fel a lepontozás?

Ha emelnek a béreken elmegyek én is, a tanárság kb gyári munka szintjén áll, a diplomás munkák gyári megfelelője , BÁRKI megtudja csinálni és elvégezni

2020. nov. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%

Ez messze nem igaz, hogy bárki meg tudja csinálni. Illetve felolvasni a tankönyvet persze, bárki. De elérni, hogy a fiákok tudják az anyagot, horribile dictu élvezzék is az órát, arra kevesen alkalmasak.


Az viszont igaz, hogy bő 10 éve elkezdték már szétverni a tanárképzést, és valóban csak azok mennek tanárszakra, akiket máshová nem vesznek fel.


A fizetés meg azért alacsony, mert a szarul megszervezett rendszerből kilopják a pénzt. Egészségügy ugyanez.

2020. nov. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
66%

"Tanárnak egyébként általában az megy aki semmi másra nem alkalmas."


Én azért mentem tanárnak, mert nyelvet szerettem volna tanítani. Miért ne lettem volna alkalmas másnak? Tanítottam is közoktatásban, de megelégeltem az alacsony fizetést. Magántanárként viszont 4000 Ft-ot is el lehet kérni egy óráért. Illetve míg Magyarországon éltem, dolgoztam egy cégnél tolmácsként, illetve bírósági, rendőrségi fordítóként, tolmácsként is. Sajnos más tantárgyakat tanító tanároknak nincs annyi lehetőségük, ezért dolgoznak még ilyen nevetséges pénzért.

2020. nov. 8. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
35%

12 évet dolgoztam tanárként. A tanárok túl vannak fizetve bőven így is. Az megy tanárnak aki mindenre alkalmatlan de ott elpancsol a langyos szarban és őszi téli tavaszi nyári szünet stb. A tanárok többsége az, akire egy döglött kutyát se lehet rábízni mert mindenre tökéletesen alkalmatlan. Versenyszféra ezeknek kizárt. Az első héten repülnének.


Túl vannak fizetve így is.

2020. nov. 8. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
49%

"Egyik ismerősöm azért hagyta ott ezt a pályát, mert középiskolai tanárként 180-at keresett csak. "


Nem tudok hozzászólni érdemben, csak azt tudom, hogy készítettem már tanárnak bevallást. Konkrétan általános iskolai tanárnak. 1-4 osztályosokat tanított. Neki 430 ezer volt a bruttója. Sima tanár, semmi igazgató-helyettes és egyéb posztok.

Nem tudom, hogy ott ki keres 180 ezret.


Buszsofőrnek és egészségügyi dolgozónak is készítettem már nem egyszer bevallást, akiket szint alatti bérezéssel minősítenek. Én mást tapasztaltam. Mondjuk, Ők nem "kezdők" voltak, és a túlóráikról sem tudok semmit, az igaz...

2020. nov. 8. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
60%

"em tudom, hogy ott ki keres 180 ezret."


Kezdő tanár nettója kompenzációval éri el a nettó 140-et.... ez tény.

Ki keres ott annyit na KI?

2020. nov. 8. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
71%

Egyetemen tanszéki mérnökként 8 év után nettó 146eFt-ot kapok, előtte dolgoztam fejlesztőmérnökként nettó 97eFt/hó, majd laborvezető helyettesként nettó 116eFt/hó.


Mindkét versenyszférás helyen bőven 200-240 óra felett dolgoztam, elsőként mentem be és utolsóként jöttem ki, hétvégente meg írtam a riportokat, közben a túlórát nem fizették.


Szerinted miért váltottam innen a közszférába???

-évi 46 nap szabi

-néha 2-5 nap extra szabi

-nincs túlórázás

-relatíve nyugisabb (, ha nem gond 360 ember elé kiállni :) )

2020. nov. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
70%

Az előttem megfogalmazott vélemények lehet kicsit erősek, bár általánosságban én sem vagyok túl jó véleménnyel a pedagógusokról. Annak idején én is gondolkodtam ezen a pályán, de csak abban az esetben mentem volna tanárképző főiskolába ha sehova máshova nem vettek volna fel. Szerencsére nem így történt.


Egyébként valahol ez is kereslet-kínálat alapon működik, amíg vannak akik ennyi pénzért vállalják ezt a munkát, addig ennyi lesz a bér. Aki pedig nem elégszik meg ennyivel, az váltani fog végső esetben.

2020. nov. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
59%
#8 Ha ez igaz, akkor te egy igazi lúzer vagy...
2020. nov. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!