Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Programozóként mindenhol jól...

Programozóként mindenhol jól lehet élni a világban? Reális, hogy valaki ilyen karrier mellett be tudjon járni sok országot, több kontinensen?

Figyelt kérdés

4-5 országot úgy, hogy közben évekre letelepszik ott egy cégnél?


1-2-3 évre... Aztán megy máshova.


Kelet-Európába, Dél-Amerikába, Ázsia és Afrika civilizáltabb városai is érdekelnének.


Tudom, hogy Dél-Amerikában vagy Afrikában a fizetések sokkal rosszabbak mint máshol, az nem baj. Ha úgy is meg lehet élni, albérlet mellett egy átlagos szinten... Vagyis inkább

az érdekelne, hogy mennyire reális az, hogy valaki programozóként jelentkezik egy ottani (az említettek közül bármelyik hely), vagy ott is jelenlévő céghez, dolgozik 2-3 évet, a fizetése legnagyobb részét ott feléli (tehát nem baj ha nem tud félretenni) majd megy tovább egy másik országba, talán másik kontinensre... Ahol ugyanezt teszi.


Ez irreális, vagy programozóként lehet ilyet?


Mert vannak olyan specifikus foglalkozások, amiket nem lehet végezni a világ összes, vagy legtöbb országában... Mert vagy egyáltalán nincs igény arra bizonyos országokban (akár földrajzi adottságok miatt), vagy ha van is, jelentősen kisebb (mondjuk gazdasági tényezők miatt), és míg mondjuk nyugaton sláger szakma, keleten vagy délen már kifejezetten nehéz vele elhelyezkedni.


Laikusként azt gondolom, hogy a programozás, szoftverfejlesztés az nem ilyen, hanem még elég sokáig globálisan nagy igény lesz rá és abszolút lehet a fent felvázolt életvitelt folytatni mellette.

Na de én nem értek hozzá (még) annyira...


Előre is köszi a válaszokat!



2020. nov. 15. 00:22
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Igen.
2020. nov. 15. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem lehet, bár nem tudom, hogy miért váltanál munkahelyet. Van ismerősöm, aki távmunkában dolgozik kanadai cégnek.

Nagyon sok céget nem zavarja, hogy hol vagy, amíg a munka kész lesz.

2020. nov. 15. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
34%
Digitális nomádként odamész ahová akarsz, csak ott nehéz stabil bevételre szert tenni inkább alkalmi melók a jellemzők. Az hogy elmész valahova fixen ott melózni az nem olyan egyszerű mert több millió indiai csinálja ezt és egyre jobban leverik az árakat. Meg ez Európában még működik de máshol nem annyira.
2020. nov. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
34%
A több millió indiai csak a kódmajmok helyét veszélyezteti, jó fejlesztőként pofonegyszerű távmunkát találni, akár szilícium-völgyi startupoknál is. Havi 2 millió körüli nettóból meg azért lehet már utazgatni.
2020. nov. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
31%
Hallottál arról a jelenségről, hogy nemzetközi szabadúszó oldalakon az indiai meg pakisztáni programozók letörik az árakat, mert mondjuk petákokért megcsinálják a munkákat, amennyiért egy nyugati civilizált fehér ember világából való programozó már kevesellné?
2020. nov. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Indiában sincs mindenhol szegénység.

Ahol az van, ott tanulatlanok az emberek... Ahol tanultak az emberek, ott azért nincs akkora szegénység.


Utóbbi helyekről, szerintem nem azokba az országokba szeretnének vándorolni, ahova én... Legalábbis többnyire.


Aztán az is lehet, hogy rosszul gondolom.

2020. nov. 15. 12:09
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Chennaiban van társirodánk , nagyjából annyit keresnek mint Budapesten már (kb 20-30% már csak a különbség Budapest javára).


Aki fejében még mindig az van hogy egy tál ételért dolgoznak az nagyon le van maradva Indiával.

2020. nov. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
#7 ...vagy Budapesten is egy tál ételért dolgoznak ahhoz képest, amennyit egy nyugat-európai vagy amerikai elvárna.
2020. nov. 16. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom miről beszélsz.

Nagyjából a fizetés teteje szigorúan vett fejlesztői pozícióban 1.3-1.4 bruttó jelenleg Budapesten (persze van 1-2 kivétel).


Arányaiban -vásárlóerő paritáson- ennél jobbam Európában csak Londonban, Svájcban és Luxemburgban tudsz keresni.

2020. nov. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Na de pont az a lényeg, hogy a szegényebb országokban élőket azért nem szokták szeretni az amerikaiak és nyugat-európaiak, mert amennyire ők lenyomják az árat, abból Amerikában és Ny-Európában nem lehet megélni. Erre nem válasz az, hogy "ez Budapesten/Chennaiban jó kereset, mert itt meg lehet élni". Nyilván a körülményeid teszik lehetővé, hogy olcsóbban dolgozz, de ez nem cáfolja azt, hogy olcsón dolgozol.

(Nem ellenzem a jelenséget egyébként, hasonló munkakörben dolgozom itt, Magyarországon.)

2020. nov. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!