Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van értelme azzal frusztrálnom...

Van értelme azzal frusztrálnom magam hogy minden melóban többet fizetnek mint nekem diplomás állásban? Munkajelentkezések!

Figyelt kérdés

Van állásom. Diplomával dolgozom diplomás területen. A bérezés 210 bruttó /140 nettó. Garantált bérmin.

Azzal „szórakozom“ hogy valós szándék nélkül mindenféle „aljamelóra“ jelentkezem „ csak hogy tudjam mennyit fizetnének. Árufeltöltő, raktáros, kézi anyagmozgató, konyhai kisegítő, portás stb. Ilyen „aljamelók“.


És a bérezés még ezeknél is minden esetben több mint az enyém. Sehol se adnak már itt Pesten 140 nettót főállásra. A legaljább meló is adna 230-240-et. A legaljább is.

Van értelme ennek a „tudakozódásnak“ hogy megtudjam (amit eddig is tudtam) mennyire SZART értek a munkáltatóm szemében?


2020. nov. 17. 09:29
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

10: ez egy másik Balázs!


Van az alkesz hamburgerforgató Grazból - és van a munkaügyistroll Balázs... :_D

2020. nov. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Vicces, mert van egy felettesem elég magas vezetői pozícióban, zsíros fizetéssel, ehhez képest a napokban véletlen megláttam linkedin-en, és ott láttam hogy olyan természettudományi diplomája van eredetileg, amivel a szakmájában munkát sem találna sehol. :D
2020. nov. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Érdekes, én is diplomás vagyok, de 600k bruttó volt a kezdő fizum. Mondjuk én olyan egyetemen szereztem diplomát ami régen is a nagy egyetemek közé tartozott, te gondolom valami epítészművész-féle büfészakon.
2020. nov. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

"Mondjuk én olyan egyetemen szereztem diplomát ami régen is a nagy egyetemek közé tartozott"



Hát én meg bizony a "nagy" E -betűs egyetemen szereztem az (első) papíromat. Tudod, ami E-vel kezdődik és úgy végződik LTE.

Hallottál már róla ? Elég nagy név?

Aztán a másodikat a PPKE-n (hallottál már róla? Elég nagy név?)

Aztán a harmadikat szintén PPKE.

2020. nov. 17. 12:54
 15/23 anonim ***** válasza:
És mire mész vele? Napi 10 trollkérdésre a gyikon.
2020. nov. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
91%

Valamit akkor mégis rosszul csináltál papa, ha 3 diploma után a mekis wcsnéni is többet keres nálad :D


Nem kell itt halmozni a diplomákat, tudd hogy mi szeretnél lenni, és egy olyan diplomát szerezz meg, aminek van értéke ;) Mennyiség < minőség ;)

2020. nov. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Lehet ez a fizetéskiegészítése hogy 10 fillér / kérdés béren irkálja ki a trollkordéseit.
2020. nov. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

"tudd hogy mi szeretnél lenni,"


Tudom hogy mi szerettem volna lenni és lám, az is lettem. Ebben dolgozom lassan 20 éve. Csak ezen a területen ennyi a bérezés. így ez se jött be.

2020. nov. 17. 13:05
 19/23 anonim ***** válasza:
91%

Akkor nem értem a problémádat. Ha szereted amit csinálsz, akkor nem lennél frusztrált. Olyan pedig nincs, hogy egy szakmában “ennyi a bérezés”. Olyan van, hogy nem merted megragadni a jobb lehetőségeket.


De ne búsulj, valakinek lúzernek is kel lennie. Ha másra nem jó, akkor elrettentő példának ;) na puszi

2020. nov. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

"hogy egy szakmában “ennyi a bérezés"


Ágazati bértábláról hallottál már? Ez egy olyan terület ahol kizárólag az állam a munkáltató, versenyszférában ez a terület NEM LÉTEZIK.

így én választhatok hogy melyik hazai intézményhez megyek (van belőle vagy 800 úgy országszerte) de a bérezés mindenütt táblás. Mehetek én az ország másik végébe is nem számít-ott is ugyanannyit kapok.

Magáncégnél multinál meg ez a végzettség egy semmi, ilyen állás ott nincs is.

Így már tiszta?

2020. nov. 17. 13:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!