Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Velem van a baj, hogy képtelen...

Velem van a baj, hogy képtelen vagyok munkahelyet találni?

Figyelt kérdés
Egyszerűen hihetetlennek tartom, hogy sehova nem vesznek fel. 26 éves vagyok, de még csak egy pár hónapos munkaviszonyt tudok felmutatni, oda is szerencsével kerültem be. Végeztem egyetemet, de ezzel a diplomával nagyjából senki nem ment semmire, viszont ők is el tudtak helyezkedni itt ott, nem látok senkit hogy munkanélküli lenne vagy gyári betanított munkára adta volna a fejét. Nekem viszont valahogy semmi nem jön össze, a végzés óta 1,5 éve munkanélküli vagyok, nincs már szinte semmi megtakarított pénzem, az ország legelmaradottabb részén lakok, most még itt van ez a koronavírus járvány is ha enélkül nem lett volna eléggé nehéz munkát találni. Fogalmam sincs, hogy miért nem hívnak be még interjúra sem, pedig sok helyre jelentkezek. Már elegem van hogy állandóan az álláshirdetéseket kell bújni hónapok sőt lassan évek óta meg abban reménykedni hogy valahova csak felvesznek. A munkanélkülibe is menni kell jelentkezni 3 havonta, abból is elegem van mert nem is látok hozzám hasonló korú viszonylag ápolt kinézetű embereket sorban állni. Amikor betanított munkára jelentkeztem, ott is szinte csak 8 általánost végzett 40-es vagy még idősebb emberek voltak (meg rengeteg cigány). Aláírom hogy piacképtelen diplomát szereztem de egy csomó embernek van még piacképtelen diplomája de valahogy nem találkozok sem a munkaügyi hivatalban sem betanított munkára jelentkezésnél. Csak én vagyok ilyen selejtes hogy sehogy sem tudok elhelyezkedni, vagy vannak mások is hasonló helyzetben?
2020. nov. 17. 09:41
1 2 3 4 5
 1/41 A kérdező kommentje:
* nem találkozok velük
2020. nov. 17. 09:42
 2/41 anonim ***** válasza:
50%
igen
2020. nov. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom, melyik részén laksz az országnak, de csak vannak ott helyi gyárak, ahova eltudsz menni egy pár hónapot?


Gyárakba általában mindig van felvétel. Nyílván nem kell évekig ott ragadni, csak ameddig lesz egy kis pénzed.

2020. nov. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
81%
Nem feltétlenül. Bár ez már 15 éve volt, de én ugyanígy másfél évig nem találtam semmit 2 diplomával. Külföldön rögtön kaptam munkát, azóta jól megy - nem próbálkoztam és már soha nem is fogok, de szerintem Magyarországon most sem vennének fel sehova.
2020. nov. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
89%
Menj el a McDonalds-ba például. A cv-be meg ne írd bele a felsőfokú végzettséget, ha olyan munkára jelentkezel ahová ez nem kell....
2020. nov. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire rossz a helyzet, elgondolkodnek a koltozesen. Budapesten most is lehet munkat talalni. (De gondolom mas nagyvarosban is, csak egy fokkal nehezebben.)
2020. nov. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
88%
Szabolcs megye lehet az,egyébként van munka még itt is,pont itt lakok ezért tudom írni. Igaz borsalmas fizetés meg rossz munka de semminél jobb nem
2020. nov. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
#7 Igen, abban a megyében élek..
2020. nov. 17. 09:55
 9/41 anonim ***** válasza:
100%
Szabad tudni mi az a piacképtelen diploma?
2020. nov. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezö milyen munkát szeretnél? Hova jelentkeztél eddig?
2020. nov. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!