Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Velem van a baj, hogy képtelen...

Velem van a baj, hogy képtelen vagyok munkahelyet találni?

Figyelt kérdés
Egyszerűen hihetetlennek tartom, hogy sehova nem vesznek fel. 26 éves vagyok, de még csak egy pár hónapos munkaviszonyt tudok felmutatni, oda is szerencsével kerültem be. Végeztem egyetemet, de ezzel a diplomával nagyjából senki nem ment semmire, viszont ők is el tudtak helyezkedni itt ott, nem látok senkit hogy munkanélküli lenne vagy gyári betanított munkára adta volna a fejét. Nekem viszont valahogy semmi nem jön össze, a végzés óta 1,5 éve munkanélküli vagyok, nincs már szinte semmi megtakarított pénzem, az ország legelmaradottabb részén lakok, most még itt van ez a koronavírus járvány is ha enélkül nem lett volna eléggé nehéz munkát találni. Fogalmam sincs, hogy miért nem hívnak be még interjúra sem, pedig sok helyre jelentkezek. Már elegem van hogy állandóan az álláshirdetéseket kell bújni hónapok sőt lassan évek óta meg abban reménykedni hogy valahova csak felvesznek. A munkanélkülibe is menni kell jelentkezni 3 havonta, abból is elegem van mert nem is látok hozzám hasonló korú viszonylag ápolt kinézetű embereket sorban állni. Amikor betanított munkára jelentkeztem, ott is szinte csak 8 általánost végzett 40-es vagy még idősebb emberek voltak (meg rengeteg cigány). Aláírom hogy piacképtelen diplomát szereztem de egy csomó embernek van még piacképtelen diplomája de valahogy nem találkozok sem a munkaügyi hivatalban sem betanított munkára jelentkezésnél. Csak én vagyok ilyen selejtes hogy sehogy sem tudok elhelyezkedni, vagy vannak mások is hasonló helyzetben?
2020. nov. 17. 09:41
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező arról is lehetne szó hogy mit tudsz?

Ha nincs piacképes tudásod, és idegen nyelvtudásod sincs, akkor mit keresnél te irodán?

Ha ilyen munkahelyet keresel itt Nyíregyházán erről ne is álmodj hatalmas a túljelentkezés, és a fizetés semmiképpen sem haladja meg a nettó 140-et.

2020. nov. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 A kérdező kommentje:
Engem nem a munka zavar, elmennék én wc-t takarítani is de még oda sem vesznek fel. Még van olyan hely is ahova a takarítónak is protekció kell. Az egyetlen mindenki számára nyitott munkalehetőség ebben az istenverte országban a gyári betanított munka, amit én képtelen vagyok végezni. Lehet ez a sorsom hogy megöljem magam, többször eszekbe jutott már ez amikor belegondoltam hogyan alakul az "életem".
2020. nov. 17. 18:39
 33/41 A kérdező kommentje:
Amúgy sem kellett volna meg sem születnem, durván koraszülött voltam, lehet a természet ezzel hozza helyre amit a modern orvostudomány elrontott.
2020. nov. 17. 18:40
 34/41 anonim ***** válasza:
57%
Az általad leírtakból bizony egyértelműsíthető, hogy a baj valóban veled van. Ezen sajnos mi a legjobb ötletekkel sem tudunk segíteni. Te nem hogy kitörni nem fogsz ebből az életből, de még független sem leszel soha. Mamahotelezhetsz életed végéig/ eladhatod a lelkedet egy párkapcsolatban mint csicskás tejért, kenyérért. Vagy eladhatod a munkaerődet egy gyárban, ami neked túl büdös... Ha neked csak a klímás irodában jó a papírtologatás piacképtelen diplomával, akkor te be is áraztad magad egy értéktelen senkivé. Szerinted más nem fárad el a munkahelyén?....szánalom
2020. nov. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
55%

Sokadszor de talán utoljára írom.

Én vetettem fel az SSC-t illetve én írtam a 11. hozzászólást.

Budapestet is említettem.


Ha nem reagálsz rá, csak a gyári melóra akkor hiába írok neked bármit. Meg mások is hiába.

2020. nov. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
A 4esnek 100 igaza van. Hiába lett lepontozva
2020. nov. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
67%

Én kulföldön dolgoztam, megbecsultek, szerettek, ajándékot adott a főnökség szuletésnapra, elbocsájtáskor létszáücsökkentéskor csomó pénzt, végkielégítésg és fogalmam sincs milyen plusszokat de rengeteget kaptam.

A munkanélkulinél kedvesen emberségesen bántak hiába voltam kulföldi.

Amikor hazajöttem akkor estem pofára. A kolléganők kiközösítettek mert nem debreceniesen beszélek, stbstb. .

Igen Hajdu-B vagyok, és az volt a bajuk hogy más megyébe születtem.


Sose képzeltem ilyet h valaha is ez baj lehet.


Nem vagy selejt kérdező nem veled van a baj.

Sajnos rossz helyen szulettél de ott is kiemelkedhetsz ha hallgatsz a bensődre. Megértelek mert kevés a megértő és jóindulatu.

De ne add fel, figyelj csak azokra akik bátorítanak és szeretnek és dönts ugy ahogy NEKED JÓ.

Sok sikert

2020. nov. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
74%

jajj most olvasom a kommentedet kérdező h megölni magad meg ilyenek..

Ne add fel! más miatt ölnéd meg magad mert elhitted a sok hazugságot amit neked mondtak?

és más miatt magad bunteted?

csak dugd be a fuled h ne halld meg a rosszat.

Egyébként én amikor feladtam a munkakeresést terhesen mert már nagy volt a hasam.. és feladtam mert tudtam logikusan h most már ugyan ki alkalmazna? csak annyit mondtam h Istenem segíts akarok én is kapni csedet gyedet stb.(persze dolgoztam előtte éveket de terhességem előtt nem sokkal veszítettem el a munkahelyem) tehát a lényeg h a munkaszerződést aláirtam és olyan fizetéssel amit nemis képzeltem volna magamnak. Majdnem duplája(90%ban kétszerese) az elöző bruttó béremnek. Tudod amikor feladtad sokszor akkor segít Isten, de ehez kérned kell , én sem vagyok külömb mint te. Ha nekem megtette megteszi érted is.

Na jöhet a lepontozás. Kikapcsolom az értesítéseket mert biztos mindenki lefog pontozni

De neked kérdező vagy legalább ha 1vkinek is segít nem bánom h irtam.

2020. nov. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%

Gyárban sem csak alja robot munka van. Az Ibidenben is van pl labor is, ami tiszta, papírmunka, méricskélés, stb. kényelmes munka, és ők kiemelt bért kapnak ott. Az értelmesebb jelentkezőket sokszor odateszik, 1-2 évet ha akarna kibírna hasonló helyen, kár a szóért, egyszerűen dolgozni nem akar, amúgy bocsi de ez szabolcsi jellemvonás? 10-ből 7 olyan volt, aki Szabolcsban kb fás kamrában lakott, eljöttek, tiszta szálló, jó fizetés 200 ezer felett, ingyen kaja, aztán 2-3 hónap után hazamentek, mert azt mondták, hogy jobb 50 ezerért ülni a közmunkán, mert ott legalább semmit se kell csinálni. Na hát az ilyenek meg is érdemlik a sorsuk

De azért van ennek az ellentettje is, az egyik régi szabolcsi kollegám szintén úgy jött oda, hogy kb egy hordható cipője se volt, utcán meg haveroknál tengődött Nyíregyházán, de akart dolgozni, 8 év alatt ami eltelt félretett egy csomó pénzt, megcsinálta a B kategóriás jogsit, C D kategóriásat, vett egy autót magának, megcsinálta a gázszerelő szakmát, átvették karbantartónak ami jócskán több fizetés ott is, de aztán ott is hagyta 2 éve a gyárat és ezzel foglalkozik Pesten, baromi jól keres, a barátnőjével lakást vettek Pesten (persze hitelre).. De ahhoz képest ahogy Szabolcsban élt eléggé felfejlődött..Ezért mondják, hogy akarat kérdése, van aki kifogást keres, van akiben meg van egy kis kitartás és egy jobb jövő reményében be tud vállalni egy kis nehézséget is.

2020. nov. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
51%

"mint mondtam, betanított munka itt is van, normális munkákra meg nem egy szabolcsi piacképtelen akárkit fognak felvenni."


"Engem nem a munka zavar, elmennék én wc-t takarítani is de még oda sem vesznek fel."


Ennyit rólad kérdező...lusta g..i vagy! Nem válogathatsz, úgyhogy telesírod a gyakorit. Mivel te is tudod ezt legbelül, gyűlölöd is magad rendesen. Szerinted fog helyetted dolgozni bárki? Szerinted az embereknek ingyen pottyan a kaja a szájukba? Dolgozni büdös, tanulni büdös, igen veled van a baj, nem is kicsit. De kaptál egy fantasztikus pozitív választ a 38-astól "csak fogd be a füled"...Hmmm köszönjük,érdemes volt írnod neki! Te felcsináltattad magad és nagy hassal könyörögtél istennek, hogy adjon munkát! És lőn, 2x akkora fizetést kaptál. Úgyhogy más se adja föl, előbb utóbb vezérigazgató lesz a gyárban, nem operátor... Nah, nincs más dolgod, mint Istenhez fohászkodni és meg tudod milyen is a Mennyország!

2020. nov. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!