Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ma már, nem érdemes grafikusna...

Ma már, nem érdemes grafikusnak tanulni, igaz?

Figyelt kérdés

Mivel az embereknek nincs szükségük rajzra, fesményre.

Széppé teszi a helyeket stb pl plakát, logó, díszlet, weboldal készítés,és le lehet kopizni egy karaktert, photoshopot is egyszerű használni. Minden amit a grafikus csinál az csak rajz és kreativitás és én úgy látom v ezzek a dolgok elég egyszerűek, ezzeket már minden értelmes ember megtudja csinálni.


2020. nov. 18. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Akiket tömegesen nyomnak be a művészképzőbe, mert fizikai munka büdös és a fősulira nem vették fel, na azokra nincs szükség.


Viszont akik igazi kreativitással megáldott művészlelkek, azoknak nagyon ajánlott grafikusnak is tanulni, hogy szerezzen perspektívát és hasznosíthassa később tehetségét.


Én tudom használni a photoshoppot, de ettől függetlenül képtelen lennék olyan látványtervek készítésére, mint akiknek ez kapásból megy. Helyette viszont tudok másat, amiben jó vagyok.

2020. nov. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűek? A kreativitás? Az pont nem egyszerű, mert nem tanulható. Nem tudja bárki megcsinálni. Nem tud bárki logót tervezni, vagy kiadvány borítót, vagy bármi mást. Persze, én is készítek kiadvány borítót egyszerűbb kis anyagokhoz, vannak jó ingyenes programok is. De azért az nem olyan, mint egy profi tervezőé. Egy normális cég, szervezet meg nem kopizza le mások anyagát, mert az baromi ciki és egyáltalán nem profi. Nyilván egy kis nevenincs házhoz szállítós tömegpizzás nem fog ebből nagy ügyet csinálni, hogy mi a logója,stb. De azért vannak olyan helyek, ahol nem vesznek komolyan, ha nagyon béna anyagokat használsz.
2020. nov. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen és nem. A helyzet nem annyira egyszerű ahogy te leírod.


Igaz egyébként hogy grafikusokból rohadttul telített a piac, meg sok grafikusnak meghirdetett pozícióba elvárják hogy értsél azon kívül a kiadványszerkesztéshez, valamilyen szinten web frontendhez stb...


Komoly cégek nagy valószínűséggel nem valami netről kikupált jóskapistával fogják csináltatni az arculatdesignjaikat, meg nem ilyen stockgrafikákból összavagdosott kóklerségeket várnak. Én is meg tudok ezt azt szerkeszetni, még sem nevezném magamat grafikusnak.


Szóval szerintem aki komoly szakember, és fel tud mutatni egy komoly portfóliót, az simán labdába tud rúgni.

2020. nov. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Grafikusnak azért érdemes tanulni, mert bár míg látszólag telített a piac, de a többség használhatatlan is.


Tavaly is interjúztattunk grafikusokat, és kértünk be portfóliót. Most pontos számot nem tudom már, de bejött vagy 150-200 pályázat, abból talán minden 25-ből lehetett 1et kiválasztani, akin látszott nem csak "elindítani tudja a photoshop-ot", de van művészi és kreatív látásmódja.


A grafikus szerintem épp ezért egyáltalán nem egy olyan szakma, ahol a papír számít. Sőt pl ugyanennek a cégnek az art directora semmi ilyen végzettséggel nem rendelkezik de attól még zseni a nő és mellette meg a festményeit állítják ki itt-ott (pl Amszterdam, Miami).


Szóval ha van egy ütős portfólió - mégha nem is munka alapján csak otthoni "firkákból", de lejön a kreativitás és látszik, hogy tudod mit csinálsz - akkor behívnak és felvesznek, szembe a maradék papírral rendelkező botkezekkel.

2020. nov. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sok mindent "minden értelmes ember megtud...csinálni". Minden egyszerű egy idő után. De emlékezz vissza arra az időszakra, amikor még csak ismerkedtél a programmal: hát nem sokat értettél hozzá.

Hallottam egy ilyen mondatot: "Az ember azért keres pénzt, hogy elköltse." Igaz vagy csak félig igaz, nem érdekes. A kereskedő a kereskedéshez ért. Vásárol kész ételt, vásárol szolgáltatásokat, vásárol weboldalkészítést, vásárol reklámfelületeket. Lehet, hogy tud ételt készíteni, lehet, hogy a szolgáltatásokhoz is ért, lehet, hogy weboldalt is tud készíteni...De nem biztos, hogy meg szeretné tenni. Ha van plusz pénze és megéri neki, akkor másra bíz feladatokat.

Te is vásárolsz, az öltözeted, lakás bútorok. Meg lehetne csinálni, nem nehéz - ha értesz hozzá.

Összegezve: Szükség van olyan emberekre, akik értik azt, amit csinálnak még akkor is, ha az olyan egyszerű. Lehet, hogy időmegtakarítás miatt vásárolja azt a terméket vagy szolgáltatást.

2020. nov. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ma mar nem holnap igen

netto 144k nem tudom eleg e

2020. nov. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.
2020. nov. 18. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!