Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van az hogy valahol ki...

Miért van az hogy valahol ki fizetik a szünetet valahol nem?

Figyelt kérdés

Eddig ha ilyen kis apró cégeknél dolgoztam ott mindig ki fizeték a kaja szünetet de olyan milliárdos cégek mint a Penny és Unix nem fizetik ki.

Ez hogyvan?


2020. nov. 18. 20:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nincs igazán oka. Én úgy vettem észre, ahol fix műszakrend van (gyártás), ott nem kell ledolgozni, irodában meg igen, de nyilván vannak kivételek. Munkahely keresésnél ez is lehet egy szempont.
2020. nov. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Miért van az hogy valahol ki fizetik a szünetet valahol nem"


Azért, mert dönthet így is és úgy is a munkáltató.


Nekem a munkaidő része volt eddig a munkaközi szünet. 6:00 órakor kezdtem, 14:01 órakor mehettem haza. A munkáltató úgy gondolta, az a fél óra nem oszt nem szoroz, enni pedig kell, nem csinált belőle nagy ügyet, nem kukacoskodott. Az ingázást is 100 %-ban fizette mindenkinek.


Új tulajdonos, innntől kezdve fél órával tovább tart a munkaidőm. A mostani főnök 20 forintot is sajnál a dolgozóitól, tehát várható volt, hogy másképp lesz minden, mint eddig. Az ingázásra csak a kötelező 86 %-ot fizeti, és ha lehet, nem is vesz fel vidéki dolgozót.


Munkáltatója válogatja...

2020. nov. 19. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Elozo munkahelyemen a 2 5 perces cigiszunetet is csekkolni kellett,es negyed evente vagy lehuztak a plusz oraidbol,ha volt vagy levontak a fizudbol.

A 20 perces kajaidot pedig ledolgoztattak.45 kor kezdtel es 05 kor johettel ki.

A mostani helyen hivatalosan 50 kor kezdodik a munkaido,de altalaban akkor esek be.busszal jarok,nem tudok elobb menni.jo esetben egeszkor kezdek dolgozni.

Van egy 10 perces szunetunk,egy 20 perces kajaszunet es egy 5 perces szunet.de wc re,vizert,bekapni 2 falatot barmikor kimehetsz,kutya se szol erte.sot,en reggel mikor beerek mindig eszek a gep elott egy kis kekszet,krekert vagy valami hasonlo aprosagot reggeli gyanant,kozben atfutom az e-maileket.es igazabol egesz nap csipegetunk valamit.valamelyikonk mindig hoz valami nyamnyogni valot.

Laza,kis ceg.cigizni is kimegyek barmikor szunetek kozt is.raktarban dolgozom,konkret fonokunk nincs a termeles vezeton kivul.o pedig ugy van vele,hogy amig a munka megvan idoben,addig nem ugral ilyeneken.

Az elso emlitett munkahely egy eleg nagy ceg.

2020. nov. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!