Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi kell ahhoz hogy valaki...

Mi kell ahhoz hogy valaki vezető beosztásba kerüljön a közigazgatásban? A Kit tv. alapján egy osztályvezető megkereshet bruttó 1 milliót is.

Figyelt kérdés

2020. nov. 18. 21:09
 1/4 anonim ***** válasza:
54%

Hát attól függ. Én az Nke-n végeztem. Három évet dolgoztam járási szinten de nekem nem jött be ez a rendszer... Így léptem. Viszont nálam már pedzegettek hogy lehetnék én az osztályvezető stb.


A szorgalmam és a tudásom miatt. Viszont ugye én eljöttem így nem lett belőle semmi.


De más helyeken nem biztos hogy ezek alapján megy...

2020. nov. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%
Megfelelő kapcsolat , főleg politikai vonalon.
2020. nov. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
64%
Sokat lendít a helyzeteden, ha ütős diplomával mész az adott helyre dolgozni. NKE-s diploma nem a legnagyobb dobás, elég sokmindenkinek is van a közszektorban. Ahol a legtöbb vezető végzett, az szerintem még mindig a Corvinus Pénzügy MSc képzése (korábban osztatlan képzés), de persze közszférában relatíve magas az ELTE-n végzett jogászok aránya is. Plusz stabil angol felsőfokú nyelvtudás még sokat lendít a karriereden. Ez úgy az alap, amit látok sok embernél, nem mindenkinél persze. Ami még általam megfigyelt dolog, hogy akinek doktori fozokata van (PhD), az nagyon kevés kivételtől eltekintve mind vezetőként dolgozik, ha a közszférában van. Ezek nélkül is sikerülhet persze, leginkább úgy szokott lenni, hogy előtte évekig az adott szervnél dolgozol, aztán ha elég jó vagy és egy kis szerencséd is van, ha szabadul fel hely, megpályázhatod és kiválasztanak. Nyilván több a jelentkező, mint a hely, és vannak, akikből soha nem válik vezető. Ráadásul le is lehet váltani egy vezetőt minden további nélkül.
2020. nov. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
59%
Jó hosszú nyelv.
2020. nov. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!