Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan segítsek a lányomnak...

Hogyan segítsek a lányomnak megtalálni igazán önmagát?

Figyelt kérdés

A lányom 2 éve diplomázott,gazdasági szakon.

Az egyetem első évétől dolgozott pénzügyi gyakornokként,egyetem után ott is maradt,csinálja,mert kell,mert így keres pénzt. Miközben rudom,hogy nem erre vágyik. Én úgy neveltem,hogy legyen bármi a foglalkozása,csináljon bármit,én szeretem és támogatom.

Gyerekkora óta verseket ír,fest (nem akárhogy),nagyon könnyen tanulnnyelveket,inkább művészlélek,mint a szülei.

Én arra számítottam,hogy ezen az úton megy tovább,de az ő fejében valamiért az volt,hogy abból nem lehet megélni,közgazdászként annál inkább.

Lehet ,hogy igaza van,viszont most pénzügyesként dolgozik és boldogtalan. Reggeltől délutánig ül egy irodában és a számokkal dolgozik,ha megkérdezzük szereti e,azt mondja elmegy. majd hazajön és fest,ír és látom hogy akkor igazán boldog.

Engem ez szülőként nagyon fusztrál.

Mit tudnék tenni,segíteni neki?



2020. nov. 19. 00:01
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
A festésből meg versírásból aligha fog megélni. Nem ok nélkül vette a fejébe ezt a lányod. Ez így van, amióta világ a világ. A művészet nem egy jövedelmező “karrier”. Ha nagyon tehetséges akkor lehet halála után 100-200 évvel majd felkapják, de addigra meg úgyis mindegy. Elhiszem, hogy frusztrál, meg rossz azt látni hogy nem boldog, de most őszintén, szerinted a világon mindenki azt csinálja, ami a hobbija is egyben? Hàt sajnos nem. Az emberek nagy része sajnos nem boldog. De mivel pénzből élünk így muszáj azt is csinálni, amihez nincs kedvünk. Ha kreatív, esetleg menjen át, képezze át magát olyan területre, ahol picit szükséges a kreativitás, pl. marketing. És akkor legalább nem egy teljesen száraz számokkal teli munkában dolgozik.
2020. nov. 19. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Tartsd el és akkor festegethet.


Én meg imádok vízen lenni, világot járni. És elmondom mit teszek:


Fenntartok egy hazat 2 gyereket egy feleséget, dolgozom nap mint nap , es évente kb 2-4 hetet toltok azzal amit szeretek.


Tudom, isteni lenne azt csinálni amit szeretek vagy azt szeretni csinálni amiből élek de nem mindenkinek adatik meg hogy pont azt szeresse amiért fizetnek.


Ha talál magának gazdag férjet az el tudja tartani feltéve ha szép

2020. nov. 19. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

"majd hazajön és fest,ír és látom hogy akkor igazán boldog."


Hát nem ez a lényeg? Sokan nem ilyen szerencsések, munka után hazaérnek, beesnek az ágyba, vagy néznek ki a fejükből, és nem boldogok. A lányodnak is ez sokkal jobb, mintha reggeltől estig festene, abban kiégne, elege lenne, majd bevétel nélkül éhen halna. Irigység és rosszindulat nélkül írom, de a legszerencsésebbek közé tartozik: jól keres, nem készítik ki a munkahelyén, tud élni a hobbijának.

2020. nov. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Első körben elengedni a kezét.

Felnőtt, diplomás, dolgozó nő, eleve nem kellene együtt élni, a szabadidős elfoglaltságát monitorozni pláne nem.

Ha tényleg ilyen nyitottan nevelted, akkor ha leválik a mamahotelról, akkor vissza fog térni teljesen más módon, hogy tanácsot kérjen.

2020. nov. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Miért írsz anyukád nevében?
2020. nov. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%

Semmi baj nincs a lányoddal, ez az élet rendje. Az ember dolgozik azért, hogy pénzt keressen, amiből fenntartja magát. Ha szerencséje van, szereti, amit csinál, ha nincs, akkor nem szereti, de pénzt akkor is kap érte. Munka után szabadidejében meg azt csinálja, amitől boldog lesz, az sem baj, ha az a tevékenység meg csak viszi a pénzt.

Ő jó helyzetben van: pénzügyesként jó esélye van arra, hogy a munkáját mindig hétfőtől péntekig nappal fogja végezni, nem kell folyamatos 12 órás műszakban húzni az igát egy gyárban, nem lesznek 14-16 órás munkanapjai, mint egy vendéglátósnak. Ráadásul nem is minimálbért fog keresni. Emellett lesz ideje, energiája és pénze is arra, hogy festegessen. Így kerek a világ, nem kell ezzel semmit sem kezdeni.

2020. nov. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én segítenék neki megtalálni önmagát.:D
2020. nov. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!