Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tarthatnék ki a felmond...

Hogyan tarthatnék ki a felmondási időm alatt?

Figyelt kérdés

Elmondhatatlanul gyűlöltem ezt a munkahelyet. Nem az volt a munkám, mire amire az álláshirdetés és az interjú alapján számítottam. Szakmailag semmit se fejlődtem.

Iszonyatosan nagy itt a káosz, akadozik a munkavégzés, hatalmas a fejetlenség és a légkör sem a legjobb.


Borzalmasan éreztem és érzem magam itt.


Még nincs meg az utódom sem, akit be kellene tanítanom. (Amúgy még nem is keresik... Aki pár hónapja mondott fel, az meg úgy járt, hogy az új munkahelye mellett, esténként kell betanítania az utódját, mert b.xdovfnm-tak időben utódot keresni neki)


Hatalmas a káosz, itt nem lehet normális munkát végezni.


Se az nem motivál, hogy tartsak ki, mert be kell tanítanom az utódomat, mert még nincs utódom és nem is keresik, se az nem motivál, hogy dolgozzak jól, hogy másoknak kevesebb munkája legyen / ne szívassam őket, mert itt kvázi nem lehet jól dolgozni. (Ergo eddig is nagyrészt feleslegesnek éreztem a munkámat.)


Hogyan tartsak ki, hogy ne lazsáljam végig ezt a csodás 1 hónapot?


2020. nov. 19. 11:17
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
74%
Ahogy eddig. Csináld a munkád. Ne stresszelj rá, annyit csinálj amennyi az időbe belefer. De ne túlórázz, ne pörögj rá. Arra figyelj, hogy ne okozz kárt.
2020. nov. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Csinálni nem bírom és ez egyre inkább így volt, bent az irodában is.


Számomra megterhelő, unalmas, az egészet átitja a hely utálata is.


Az önmagában nem motivál, hogy azért dolgozzak, mert fizut kapok, többek között azért, mert ők se voltak korrektek velem...


Az motiválna, hogy ne okozzak kárt/másoknak jobb legyen, de ez a helyzet sem áll fenn.

2020. nov. 19. 11:43
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy "be kell tanítani az utódodat", ha lejárt a felmondási idö, akkor vége a munkaviszonynak.

Azt csak hülyékkel lehet megtenni, hogy már nem dolgozik ott , de "esténként bejár" au tuódot betanítani.

Az új dolgzó betanítása a vezetöség problémája, ezt vagy cégen belül oldják meg, vagy külsö segítséggel, de semmi esetre sem kötelezhetnek erre egy exmunkatársat.

2020. nov. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

"Aki pár hónapja mondott fel, az meg úgy járt, hogy az új munkahelye mellett, esténként kell betanítania az utódját, mert b.xdovfnm-tak időben utódot keresni neki"


Tippem szerint 1 hónapnyi felmondási időd van. Addig vagy kötelezhető feladatátadásra (= betanításra). Utána már maximum a személyes döntésed az, hogy segítesz. Erre nem kötelezhetnek.

2020. nov. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Ha én is így járok, olyan óradíjat fogok kérni, amit nem szégyellek.


Na de addig hogy tartsak ki?


Az a baj, hogy ha ellustulok, a dolgok ugyanott fognak tartani, mint ha nem lustulnék el...


Még az motiválna, hogy korrekt legyek, amennyiben ők azok lettek volna.

2020. nov. 19. 11:59
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Mégis mi alapján kérnél óradíjak, ha nem köt hozzá szerződés? Ha ennyire utálod a helyet, lejár a felmondási idő, utána vissza se nézz. Az utód betanítása az ottmaradtak dolga nem a tiéd, akkor is ha nem az volt a dolguk.
2020. nov. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
82%
Vágd a centit, ahogy mások, és ne hisztizz.
2020. nov. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
74%

Akkor miért halogattad a felmondást eddig?

Ha eddig tudtad húzni, akkor mostmár azt a max. 4 hetet kibírod.

2020. nov. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

# 8


Akkor te utaltál volna nekem pénzt, amiből megélek, amíg más munkát találok?


# 7


Te meg görgess tovább a neked nem tetsző kérdéseken és ne alattuk hisztizz.

2020. nov. 19. 15:48
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Elmagyarázod lécci, hogy most hogy már felmondtál milyen racionális okok vannak arra hogy ne szard telibe az egészet?
2020. nov. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!