Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tarthatnék ki a felmond...

Hogyan tarthatnék ki a felmondási időm alatt?

Figyelt kérdés

Elmondhatatlanul gyűlöltem ezt a munkahelyet. Nem az volt a munkám, mire amire az álláshirdetés és az interjú alapján számítottam. Szakmailag semmit se fejlődtem.

Iszonyatosan nagy itt a káosz, akadozik a munkavégzés, hatalmas a fejetlenség és a légkör sem a legjobb.


Borzalmasan éreztem és érzem magam itt.


Még nincs meg az utódom sem, akit be kellene tanítanom. (Amúgy még nem is keresik... Aki pár hónapja mondott fel, az meg úgy járt, hogy az új munkahelye mellett, esténként kell betanítania az utódját, mert b.xdovfnm-tak időben utódot keresni neki)


Hatalmas a káosz, itt nem lehet normális munkát végezni.


Se az nem motivál, hogy tartsak ki, mert be kell tanítanom az utódomat, mert még nincs utódom és nem is keresik, se az nem motivál, hogy dolgozzak jól, hogy másoknak kevesebb munkája legyen / ne szívassam őket, mert itt kvázi nem lehet jól dolgozni. (Ergo eddig is nagyrészt feleslegesnek éreztem a munkámat.)


Hogyan tartsak ki, hogy ne lazsáljam végig ezt a csodás 1 hónapot?


2020. nov. 19. 11:17
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Az, hogy pénzt adnak érte.



Meg elvileg segítsem a működést. De itt olyan szintű fejetlenség van és spórolás a dolgokon, hogy talán azzal se okoznék kárt, ha feltenném a lábam az asztalra az elkövetkező kb 3,5 hétben.



Olyan, mintha egy lakásban állandóan lekapcsolódna a biztosíték és a családfő annyit engedne a családtagoknak, hogy visszakapcsolgassák. Szerelő semmi.


A biztosíték a cég döglődő működése és rendszerei, a családfő a managerek, a családtagok a munkavállalók.

2020. nov. 19. 15:55
 12/29 anonim ***** válasza:
90%

Ha ennyire kell a pénz, akkor összeszorítod a fogad és kibírod, mint mindenki aki hónapról hónapra él ahelyett, hogy korábban takarékoskodott volna


#8

2020. nov. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

Megjöttek a tökéletes emberek.



Képzeld, párhavi tartalékom van, de nem arra, hogy otthon lógassam a lábam 4 hónapig, amíg állást találok.

2020. nov. 19. 16:00
 14/29 anonim ***** válasza:
90%

Ki mondta, hogy lógasd a lábad?


#12

2020. nov. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs tartalékod, akkor tűrni kell, ez van. Ha van tartalékod, felmondasz, hívod az orvost, szó nélkül felvesz táppénzre a mostani helyzetben. Az, hogy esténként esetleg bejár valaki az utódját betanítani, számomra teljesen életszerütlen. Hol nem sz@rnám le, hogy mi történik a volt melóhelyemen? Ha megkérnének rá, hogy tanítsam be, szívesen vállalnám, napi 4 órában, havi nettó 2 millióért. Ha meg ennyit nem ér meg nekik, akkor oldják meg. :D
2020. nov. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

Nincs táppénzem, mert nem olyan jellegű a foglalkoztatásom...


Tényleg most tanítja be Teamsen az egyik volt munkatársam az utódját. Az utódja amúgy az én elődöm volt.


Elmondtam, hogy az a véleményem, hogy nem korrekt dolog valakit a szabadidejében ezzel nyúzni, miközben a felmondási idejében a cég a füle botját se mozgatta. Utána se pár hétig, mert kavartak.

Erre azt válaszolták a többiek, hogy ha korrekt, akkor megteszi ezt... Van az a pénz.

Háát..

2020. nov. 19. 19:49
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Senkit sem tanítanék be szabadidőmben az biztos.
2020. nov. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdést. Utálod a munkahelyed és munkád, eddig ok. Az utódoddal te ne foglalkozz, ha nem pótolják, míg ott vagy, akkor már a vezetőség és a cég problémája, hogy hogyan fogja betanítani. A felmondási időd letelte után, ha aláírtátok a papírokat a céggel további dolgod nincs, nem kötelezhet arra, hogy utána te bármit is foglalkozz az ügyeivel. Nem is értem miért foglalkoznál, ha amúgy is utáltad az egészet, ennyire ne legyél lelkis.


"Hogyan tartsak ki, hogy ne lazsáljam végig ezt a csodás 1 hónapot?"

Csinálod azt amit, eddig, akkor is ha feleslegesnek érzed és abba a pozitív gondolatba kapaszkodsz, hogy napról napra közelebb vagy a "szabadulásodhoz".

2020. nov. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
0%
Táppénz
2020. nov. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
KATA-s bújtatottként, merev háziorvossal nehéz.
2020. nov. 24. 13:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!