Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan kell befektetni?

Hogyan kell befektetni?

Figyelt kérdés

Én konkrétan a folyamatra lennék kíváncsi..Rengeteg helyen látom hogy csak egy számítógép, vagy egy telefon kell hozzá. De konkrétan ez hogy működik? Elég ha mondjuk van a számlámon 30.000FT, aztán? Mi a következő lépés? Milyen platformon működik? Valami alkalmazás? Weboldal? Ha igen, mi? Most csak konkrétan a folyamatára lennék kíváncsi, tudom hogy 0tapasztalattal hülyeség belevágni a dolgokba.

Illetve maga a befektetés, ha jól értelmezem, pl ha megjelenik egy új ruhamárka, befektetem(pénzt adok nekik), és ha sikeres a befektetés, akkor a márka drágulni fog, és én az odaadott pénzem többszörösét is akár visszakaphatom. Ez akkor kb nem olyan mintha részvényt vennék? 18/F


2020. nov. 23. 00:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem a részvény drágább!
2020. nov. 23. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Bármi felfogható befektetésnek, amire azért adsz ki pénzt, mert azt várod hogy többet vehess ki belőle a végén. Nem olyan téma amit itt három mondatban össze lehetne foglalni. Ha valaki azt sem tudja hogy eszik-e vagy isszák a befektetések világát, akkor nem érdemes magas kockázatú befektetésekbe fogni mert kb olyan mintha tippmixelnél.
2020. nov. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Vannak az úgynevezett ellenőrzött tőkepiaci ügyletek, magyarul tőzsdézés.

Ehhez nyitsz egy értékpapírszámlát (ugyanúgy, mintha bankszámlát nyitnál), teszel rá pénz és adhatsz-vehetsz részvényeket.


Ez azért jó, mert ellenőrzött cégek részvényeit veszed egy ellenőrzött rendszerben.


Aztán vannak a bankokban vehető befalapok, ahhoz szintén értékpapír számla kell az adott banknál. Ezek szintén jók, mert a bank áll mögötte, így kicsi a partnerkockázat.


" ha megjelenik egy új ruhamárka, befektetem(pénzt adok nekik), és ha sikeres a befektetés"


Na ez a C kategória, amikor mindenféle emberek/cégek pénzt gyűjtenek a hülyéktől. Ez az esetek többségében átverés. Ilyenekbe ne szállj be, maradj az első két kategóriánál.

Jobb az 5% hozam, mintha 20%-ot ígérnek és a teljes pénzedet ellopják.

2020. nov. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Uhum, szóval ha jól értem, az első lépés(a durván hosszantartó tapasztalatszerzés, utánajárás után) besétálok mondjuk az OTP-be, és nyitok egy értékpapír számlát, és beteszek rá pénzt.

Minek van 5%-os hozama, illetve ez mekkora intervallum? Gondolom állampapír a legbiztonsagosabb.

Az 5% az év/félév?Akkor gondolom 1,000,000FT alatti vagyonnal nincs sok értelme bármit is csinálni. Én már annak is örülnék célként, ha a megélhetést kitudnám váltani ezzel(tudom hogy ehhez az utóbbi összegnek a 10x-jét szükséges minimum befektetni).

2020. nov. 23. 11:35
 5/10 anonim ***** válasza:

Éves 5%.

Az állampapírt én nem hívom befektetésnek az egy sima lekötés és kész.

Ha állampapírt akarsz ahhoz nem kell értékpapír számla, államkincstárnál elég hozzá számlát nyitni.

Állampapírral nem fogsz bukni, de keresni se nagyon rajta.


"Én már annak is örülnék célként, ha a megélhetést kitudnám váltani ezzel"


Ennek sokan örülnének, de nem olyan egyszerű...

Ha van 100 milliód, akkor a hozamaiból meg lehet élni. Veszel pár részvényt, hátradőlsz és felveszed az osztalékot.


Ha nincs ennyid és mégis megélni akarsz belőle (rossz ötlet), akkor amit tehetsz, hogy AKTÍVan kereskedsz és próbálsz hozamot csinálni. Ekkor időt kell beletenni napi szinten. És akkor se biztos, hogy bármi hasznod lesz, sőt el is bukhatod a pénzt.


Én nem kereskedem, nem tudom milyen egy trader élete.

Én hosszútávú játékos vagyok, folyamatosan veszek részvényeket, aztán 20 év múlva kiderül, hogy hol tartok. Addig én nem ebből akarok megélni.

2020. nov. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Én már annak is örülnék célként, ha a megélhetést kitudnám váltani ezzel"


Az "én már annak is örülnék", elég vicces ebben a kontextusban, mert az már az a szint, ahova csak a nagyon profik, vagy nagyon nagy összeggel befektetők juthatnak el. Nagy kockázat nélkül felejtsd ezt el.


Csak hogy nagyságrendileg értsd kérdező, ha mondjuk 1 éves Állampapírt veszel, abból kb 60 millió forint értékben kell vásárolj, abból lesz annyi hozamod, hogy az elkövetkező egy évre lesz egy garantált bérminimum /hónap-nyi költőpénzed.

2020. nov. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Pontatlan voltam, inkább olyan ~68 millió kéne hozzá.
2020. nov. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Az "én már annak is örülnék", elég vicces ebben a kontextusban"


Na igen... Ha ez olyan rohadt egyszerű lenne, akkor mindenki ezt csinálná...

2020. nov. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

:/

Igen, köszönöm, tényleg valóban azthittem kevesebb vagyon kell hozzá, hogy a hozamokból megtudj élni.

Akkor az igazán gazdag emberek gondolom nem ezzel keresik a kenyerüket, hanem mondjuk saját vállalkozással, ami ha jó gondolom a legnyereségesebb lehet, és a legnagyobb tapasztalat is kell hozzá.

Akkor egyáltalán érdemes ezzel foglalkozni?

Most hogy itt vagyunk, nem szeretnék új témát nyitni, valaki esetleg tudja hogy Gazdaságinformatikus-ként érdemes-e továbbtanulni?

Mennyire könnyű vele elhelyezkedni kb Budapesten, illetve mennyi lehet a kezdő fizetés?

2020. nov. 23. 14:34
 10/10 anonim ***** válasza:

A befektetés annak való, akinek

A) most most van viszonylag sok pénze

vagy

B) jól keres és rendszeresen tud berakni pénzt.

Ha minden hónapban 100ezret el tudsz rakni hosszútávra azt érdemes pl tőzsdén befektetni.

Havi 10-20 ezer nem ez a kategória.


Akinek egyik sincs, annak nem befektetés kell, hanem gyűjtögetés, megtakarítás.


"hanem mondjuk saját vállalkozással"


Saját vállalkozás jó dolog. Az elején érdemes annak a fejlesztésébe tolni a pénzt, de ha már a vállalkozásod hoz egy csomó pénzt érdemes a megtermelt pénz egy részét befektetni másba, hogyha a vállalkozással bármi történik, akkor a kivett pénz megmaradjon.

Tehát a vállalkozás meg a befektetés nem zárja ki egymást.

Alkalmazottként is lehet jó fizetést kapni, amit szintén érdemes befektetni.


"Akkor egyáltalán érdemes ezzel foglalkozni?"

Ha jó fizetésed van, akkor igen.

Ha nincs jó fizetésed, akkor azért kell először tenni, hogy legyen. A kis pénzecskédet tök mindegy mibe fekteted, nem lesz sokkal több, mint sima állampapírnál.


"Gazdaságinformatikus"


Mindenféle informatikusra lesz kereslet szerintem. De azért szerencse is kell, hogy épp jó helyen kössön ki az ember.

2020. nov. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!