Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A főnököm megkért hogy ne...

A főnököm megkért hogy ne menjek dolgozni mert az elmult héten találkoztam olyan személlyel aki koronás lett ilyenkor milyen jogcímen kell itthon lennem szabi betegállomány ... milyen fizetésre számithatok ilyenkor és meddig nem mehetek?

Figyelt kérdés
2020. nov. 23. 08:40
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
táppénzre
2020. nov. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Ha hivatalosan kontakt voltál akkor jár a táppénz. Ha csak elővigyázatosságból a cég belső szabályzata szerint kell otthon maradnod, akkor leginkább szabadság, legrosszabb esetben fizetés nélküli szabadság lesz ez.
2020. nov. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát fizetés nélküli szabadság igencsak törvénytelen lenne ebben az esetben :)

Ha a főnököd kért meg, akkor vagy szabit fognak számfejteni neked, vagy állásidőt esetleg még az egyéb igazolt távollét játszhat. De ezt a főnököddel kell megbeszélned.

2020. nov. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
26%
Teljesen jogtalan szerintem. Én mondanám, hogy maradok, ha a cég fizeti, de a szabimbol nem áldoznék erre. Táppénz meg ugye max akkor játszik, ha kontakt kutatás miatt maradnál távol, amit már nem vizsgálnak, mert nincs értelme.
2020. nov. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
#4-nek: Van kontaktkutatás, munkahelyemen az egyik munkatársam kórházba került, a munkahelyen mindenki aki találkozott vele karanténba került, az osztályvezetőnek kellett jelenteni a népegészségügy felé
2020. nov. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
26%

#4


Az megvan, hogy a szabadságoddal a munkáltatód rendelkezik? (évi 6nap kivételével...)

2020. nov. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
30%
Nekem most járt le a karantén, szintén kontakt személy voltam. Mivel a másik kollégám is fertőzött lett, ezért haza akartak küldeni a főnökeim. Beintettem nekik. Majd ha a hatóság ismét karanténba helyez, akkor megyek, addig nem. Ugyanis arra táppénz jár, a saját szabimat nem áldozom be ilyen baromságokra, főleg nem az ünnepeket előtt. Dolgozom...
2020. nov. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!