Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkaerőpiaci helyzet a...

Munkaerőpiaci helyzet a pénzügy szektorban pályakezdőknek?

Figyelt kérdés
Sziasztok, pályakezdőként a pénzügyi szektorban keresek teljes munkaidős pályakezdő jellegű állást nagyjából 2 hónapja. Ez nem feltétlen egy kérdés, inkább várom a hasonló helyzetben levő álláskeresők visszajelzését ebben a szektorban, akik idén ősszel kerestek/keresnek állást, hogy nekik sikerült-e esetleg találni, vagy hogy állnak vele. Nekem pályakezdőként van egy éves gyakornoki munkatapasztalatom egy kereskedelmi banknál, folyékony angol és alap német nyelvtudásom, bsc diplomám nemzetközi gazdálkodáson és most végzem az msc tanulmányaimat. Jelenleg 102 db pályázatom van a professionön, cégek karrier oldalain kb. 20-30, ezek közül természetesen sok már nem aktuális, de már egy kicsit soknak érzem, különösen, hogy ehhez képest 4 darab állásinterjúm volt, amiből háromnak még a döntését se tudom, bár hetekkel ezelőtt voltak. Nagyjából 20 órányi videóanyagot tekintettem meg önéletrajzkészítési és karrier tippekkel kapcsolatban, tekintettel, hogy ez életem első álláskeresési időszaka, viszont mostmár egy kicsit kilátástalannak érzem a helyzetet, nem tudom ez a vírus miatt van-e vagy csak inkompetens vagyok, ezért kérném, hogy aki esetleg hasonló cipőben jár az jelezzen vissza valamit, hogy neki hogy alakul az álláskeresés.

2020. nov. 23. 14:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A pénzügyi szektort (egyelőre) nem rázta meg a covid.


SSCkben is sok pénzügyi pozi van, BTt például biztosan tudom, hogy gyakran keres financial analystot. Ezeket is nézted?

2020. nov. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Néztem SSC-ket igen, van több is ahova jelentkezést adtam be, ide konkrétan nem, mert egyrészt nem jött szembe az ő álláshirdetésük másrészt nekem számít a Budapesten belüli konkrét lokációja a cégnek megközelíthetőség miatt, de egyébként igen, az SSC heroest is szoktam nézegetni a többi álláskereső oldal mellett.
2020. nov. 23. 16:46
 3/6 anonim ***** válasza:

LinkedIN profilod van?


A BT egyébként az egyik cég, ahol már a vírus előtt is széleskörű volt a HO. Szóval szerintem a lokáció ne tartson vissza.

2020. nov. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Van, természetesen, bár azt kevésbé használom, a munkakeresési filterek nem a legkézenfekvőbbek szerintem.


Rendben, köszönöm a segítséget, ha találok egy pályakezdői állást náluk, akkor mindenképp megfontolom.

2020. nov. 23. 17:29
 5/6 anonim ***** válasza:

Érdemes amúgy a linkedInt futtatni, mert sok állás csak ott jelenik meg. Meg aztán a recruiterek aktívan használják.


Amennyire tudom, a Citi is masszív toborzásban van, szintén HO pártiak.

2020. nov. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az a bajom vele, hogy beállítom például, hogy entry level és az álláshirdetések 70%-ánál 4-5 év tapasztalatot kérnek a pozícióra, tehát nem lehet rendesen leszűrni a dolgokat, szűrők nélkül meg egyszerűen túl sok.


Ott van aktív jelentkezésem, bízom benne, hogy majd megkeresnek.

2020. nov. 24. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!