Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Dolgoztam de nem fizettek ki!...

Dolgoztam de nem fizettek ki! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Dolgoztam két hetet egy cégnél, munkaszerződés, minden nélkül, majd most elfelejtettek kifizetni. Be is nyújtottam rendkívüli felmondásomat tértivevényesen. Nem reagáltak semmit. Papírjaim is náluk vannak, mert elvették mondván kell a szerződéshez stb.

Mivel tudnám megfenyegetni őket hogy fizessenek?

Fizetni szerintem már nem fognak de kik azok a szervezetek akiket rájuk küldhetnék hogy többet ilyet ne merjenek? Van elég szabálytalanság náluk, többek között heti 60 óra munka.


2010. aug. 11. 09:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
rendőrség, te is pórul jársz, de ők is.
2010. aug. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Munkavédelem,APEH,esetleg ezek,de nem biztos,hogy tudnak valamit tenni. Attól függ,hogy mennyire okosan csinálják a szabálytalanságaikat.

Viszont munkaszerződés nélkül jó nagy butaság volt dolgoznod,mert szerintem így nem bizonyíthatod,hogy ott dolgoztál. Arra meg esélyed sincs,hogy a pénzedet megkapd. :(

25/N

2010. aug. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

igazából ha nincs szerzödésed akkor hogy bizonyítod hogy te ott dolgoztál így semmi esélyed hiszen a céget feljelented a cég meg lazán letagadja hisz nem tudod alátamasztani.

persz ha van jelenlétid amit alá lett írva vagy valami hasonlod akkor munkaügyi biroság

2010. aug. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Soha semmit nem kellett nekik aláírnom. De a start kártyám is náluk van. És igen, kérdés mennyire ügyesek a trükközésben. Mert kidobhatják minden papírom és tényleg tagadhatnak.

De viszont lefényképeztem egyszer a munkalapomat még mikor ott voltam (minden nap fel kellett rá írni mit csináltál és nap végén leadni) sőt le is videóztam ahogy dolgoztam az egyik gépükön. Ez nem tom elég lenne-e fenyegetési alapnak?

2010. aug. 11. 09:37
 5/11 A kérdező kommentje:

De tértivevényes két példányos levélben a felmondással egyetemben fel lettek szólítva arra hogy fizessenek, papírokat kipostázzák.

Ezekszerint mehet a következő, immár névtelen levél, e-mail hogy "valami hiányzik", van fénykép, van videó és melyik a jobb, egy nullával kevesebbet nekem vagy egy nullával többet fizetni büntetésként?

Ja és most jut eszembe hogy a gyártott termékkísérő lapon pl rajtavan általam aláírva hogy én csomagoltam stb. Tehát nem tudom ezeket mennyire tudják eltüntetni?

2010. aug. 11. 09:42
 6/11 anonim ***** válasza:
áruld el, hogyan mondtál fel, ha nincs szerződésed?
2010. aug. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

"munkaszerződés, minden nélkül,..." pénzt onnan tuti nem látsz és sztem nem tehetsz semmit. :S

Már bocs de ha ilyen hülye vtál akk meg is érdemled. :S

2010. aug. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nincsenek szép nagytermetű barátaid?

Az sokszor hatásosabb, mint egy felszólitó levél.


Meg mi az hogy a papirjaid náluk vannak, és nem adják vissza?

Menj be a rendőrségre, és jelentsd fel őket.

Ha a pénzedért nem is, de ezért simán megteheted


Amúgy meg nemigen sajnállak, pontosan azt kaptad, amit megérdemeltél.

2010. aug. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Szerződésem nincs de attól még küldtem egy felmondólevelet hogy hátha ott lapul nekik a szerződésem csak nincs aláírva..

Mert már jártam így céggel, ott meg volt a szerződés a pult alatt, de csak felmondáskor kaptam kézhez, felmondáskor kellett aláírnom visszamenőlegesen.. :-)

Ja és akkor sem fizettek ki. :-(

Valszeg ezeknél is így lehet, hisz ha jön ellenőrzés akkor gyorsan előkapják és aláhamisítják vagy gyorsan amíg kávéznak az ellenőrök aláíratják velem stb.

De végülis valamit be kellett nyögnöm attól függetlenül hogy nincs szerződésem, ha szó nélkül eltűnök akkor pláne nem fizetnek ki. De így legalább nyoma van annak hogy én kértem a papírokat és a fizetést is.

2010. aug. 11. 10:32
 10/11 A kérdező kommentje:

AMúgy bárhova mentem idáig soha nem kaptam meg időben a szerződésem...

Vagy van ahol szerződés van, de a fizetés az nem számlára megy hanem borítékba kapjuk...

Igen, azt kapom amit megérdemlek, de mit csináljak ha nincs egyetlen egy korrekt törvénytisztelő cég sem a környéken??

Juttassatok be állami céghez, önkormányzathoz stb, ott talán kapok szerződést és fizetést is!

De sajnos ilyen helyre esélyem sincs bekerülni, oda csak sógor-koma jóbarát, én meg játszhatok tovább a maszekokkal, vállalkozókkal, multikkal hogy vagy kifizet vagy nem.

2010. aug. 11. 10:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!