Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mai világban a szakmunka...

Mai világban a szakmunka miért van lenézve?

Figyelt kérdés
Mindenki egyetemet, főiskolát végez, aztán amikor a szakmunkás vállalkozó egy munka alatt elkéri a fél fizetésüket meglepődnek...

2020. nov. 24. 16:23
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Te miért irigykedsz?


Szerintem senki nem nézi le... De én diplomásként csuklóból fizetem az összes szakmunkást, amire meg nem találtam embert, arra megvettem a gépet, és megcsináltam magam.

2020. nov. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Pont hogy emiatt nincs lenézve. A szüleim diplomás alkalmazottak, a nagybátyám vállalkozó szaki és egyáltalán nincs lenézve.


Főleg ha valakin látszik, hogy jól él, mert tényleg ilyen sokat keres, az meg főleg nincs.

2020. nov. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy használatba is vett diplomához kicsit több ész és szélesebb látókör kell annál, hogy fúj, szakmúnkás rósz, elviszi pénzemet. Nyilván a brigád rezsiórabére, a szállítgatás, a szerszámpark elhasználódása és járulékos költségei leosztva, az áfás anyagár, meg a munkadíj áfája úgy kéne ingyen legyen, hogy még haszna se legyen rajta, csak hogy a te kitalált diplomásaid ne pityeregjenek, nem?
2020. nov. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Még egy tipp: Sokszor a megjelenés is számít. Rengeteg szakmunkást látok, akik úgy csattognak végig a városon a festékes/poros, stb munkaruhájukban. De olyat is ismerek, aki csak szigorúan a munkaidőben a munkaterületen van a munkaruhában, utána egyből veszi át a szép inget, szép nadrágot még a hazamenéshez is és persze a szabadidős-, magánéleti programjaihoz is szépen felöltözik. Az emberek pedig sok mindent társítanak az ember öltözködéséhez, megjelenéséhez is.


Magyarul öltözz szebben és akkor nem néznek le az emberek. (Ez nem csak a szakmunkásokra igaz, hanem bárkire.)

2020. nov. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A szakmunka nincs lenézve, ez egy óriási félreértés. Azok az emberek vannak lenézve, akik hazafelé még beugranak egy-kèt-három fröccsre meg felesre a munka után. Gondolom nem kell mondani, hogy nem az ügyvédek, könyvelők stb. szoktak ilyet csinálni, hanem a jó munkás emberek. Ha nem lenne piás nem lenne lenézve, a munkájával senkinek semmi baja.

Kötött már belém hazafelé egy piás melós f*szfej, mert bűzlött az alkoholtól és húgyszagtól és odébb ültem a tömegközlekedésen. Erre jött utánam, kötekedett, lekurvázott és ilyen viselkedés után még neki állt feljebb. Aztán hallottam ott a járaton másoktól, hogy gyakran csinálja ezt, szeret csak úgy belekötni másokba. Szerintem valójában saját magát nézi le a nyomorúságos alkesz életében, ezért örömet okoz neki, ha bánthat másokat. Aztán úgy állítja be, mintha bárki is lenézné a szakmunkáját, de azt nem veszi észre, hogy ha nem lenne egy piás g*eci, akkor nem is taszítana mindenkit.

2020. nov. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!