Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van véleményetek az alábbi...

Van véleményetek az alábbi helyzetről? (Jelentkezés előszűrő részvétel, kihívást jelentő jó hírnevű multis'-hoz.)

Figyelt kérdés

Korábban valószínű eltérő terület esetében azt hallottam, hogy agyonaláztak interjún egy munkanélküli jelentkezőt.

(Értem, ha nem ilyen bárki elképzelése, illetve nem tudta az aktuális, kimechanikázott procimozgató feladataikkal felvenni a versenyt, azonban teljesen hitelrontó volt a másikra nézve, vagy ellenkezőleg nem volt szimpatikus és amiatt kapott negatív visszajelzést.

Az is érthető, hogy az érdeklődés a jelentkező felé is megtisztelő, viszont lelkileg hátráltat és visszaránthat.)


Eléggé félelmetes helyzet, ezért merne részt venni, mint érdeklődő bárki is a programjukban?



2020. nov. 25. 19:55
A kérdező szavazást indított:
Igen, adnék esélyt magamnak
Nem, nem vennék részt
9 szavazat
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

(Az alábbiak elhanyagolhatóak, lehet pletyka is:

- Egy ismerős, ugyan másik műszakból, de onnan került át családlátogatónak, aki közben lehet visszamenne és most csak arra használnák, hogy könnyebben visszailleszkedjen egy volt kolléga, illetve lehet inkább segítene, de nem tudni, kockázatos.

- Ezen felül az illetőnek már az idő is kissé ráégett a körmére és ez még inkább alkalom lehetett, hogy betalálják valamilyen indokkal.)

2020. nov. 25. 20:42
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Egyik mondatodnak sincs túl sok értelme, gondolom csak azért szavaztak eddig mert igen, attól, hogy megpróbálod nem veszítesz semmit. De egy katyvasz amit leírtál.
2020. nov. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A kategória is változott, sajnos. Az állásinterjú témához szántam.

Az embergyalázás szerintem kicsit összezavarja a másikat, nem értékközvetítő.

Akit kiszipolyoznak örül, hogy meg mer szólalni.

Persze, mert részben fiktív, ettől még rávilágít a problémára, mert az alapja valós.


Köszönöm a pár szavazatot, így is több mint amennyit reméltem, hogy kapok.

Bocsi, aki nem érti.

2020. nov. 25. 22:40
 4/11 anonim ***** válasza:
Semmi gond.
2020. nov. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"Viccet" félretéve, nem szabadna ennyire másoktól függened. Ha nem adod meg magadnak az esélyt (mert XY-nal állítólag valami talán történt, ezt mondta valaki), lehet, hogy egy lehetőségtől vágod el magad. Legrosszabb esetben is tapasztalatot gyűjtesz, egy rosszul sikerült interjúból is rengeteget lehet tanulni, ami később hasznodra válik.

A többi részt mondjuk továbbra sem értem.

2020. nov. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem köthető a kérdés a másoktól való függéshez, inkább az előítéletekhez és a rossz következtetésekhez kapcsolnám és az ellehetetlenítéshez.


Nem fogok tudni és valószínű nem is szeretnék már tüzet csiholni. Ezt a szintet már túlléptem. Fárasztó, manipulatív, primitív, sőt átlátszó.

(Nem lesz egy idő után ember, akit megbecsülnek, hogy megvegye a multi milliomos dolgokat.)

2020. nov. 25. 23:15
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a szavazatokat még egyszer.
2020. nov. 26. 21:09
 8/11 anonim ***** válasza:

Kérdező szerintem igazad van, rengeteg fölösleges kiválasztási procedúra van, és a frissen végzett barátaim körében látom, hogy egy sikertelen interjú mennyire le tudja húzni az önbizalmukat. Főleg, mikor olyan dolgokat kérdeznek, amit nem volt lehetőségük megtanulni. Nekem is gyakran van az az érzésem, hogy pl. a kitüntetéses diplomával végzett évfolyamtársam alkalmasabb egy pozícióra, mint akit felvettek - 3-as átlaggal - másik évfolyamtársam, aki viszont olyan irányban szakmai gyakorlatozott.


Sajnos az egy év múlva várható teljesítményt nem tudják mérni, pedig igaziból közelebb van ahhoz, ami a céget érdekelné. Mindazonáltal eddig még igazán bunkó interjúztatóról nem hallottam.


Szerintem így, hogy tudod nem veled bunkók, hanem mindenkivel, külön megéri megpróbálni, hiszen csak nem kell magadra venni.

2020. nov. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nem szabad hagyni, hogy felültessenek egy ringlispilre, hogy igazuk legyen és fürödhessenek a dicsőségben?! O<

(Persze, mert a színes diplomás, lehet nem menne mondjuk például "Budára" egy lufifújó versenyre, mert pénz'díjas.)

2020. nov. 28. 09:40
 10/11 A kérdező kommentje:

Mondjuk, ha nincs olyan számítógéped akkor sem tudsz jelentkezni.

Vagy disability-t kell jelenteni!

Így nem hiszem, hogy változtak.

Azért még kinlódtam nekik még egy sört, hogy utána ismét beketörölhessék az önelégült elutasítását.

Ugyanis ők ezért közdöttek.

2020. dec. 27. 19:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!