Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen technikát használtok a...

Milyen technikát használtok a fizetésetek beosztására?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy 260-290ezer között van a keresetem viszont a téli hónapokban durván számolva összesen kb. 180ezer a kiadásom (sok minden miatt) a maradék kb 100 ezret kellene beosztanom étkezésre, tisztálkodási szerekre. És lehetőleg félre is akarok tenni, mert sosem lehet tudni... ti hogy osztjátok be a pénzeteket?

2020. nov. 25. 22:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Megtartoztatással elsősorban, de excelben is vezetem a kiadásaimat. Megvan, hogy van 180 ezrem, abból nyugodtan költök, de rögzítem is őket. Így mikor rájövök, h sokat költök feleslegesen, akkor eldöntöm, hogy valamin spórolok. Ételre és magadra nem kell sajnálnod a pénzt. Felesleges dolgokat kell kiszürni.
2020. nov. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Minden költségemet meg bevételemet könyvelem. A költségekre kategóriánként éves keretösszeget határozok meg (jellemzően az előző évi tény alapján), és annak időarányos (szezonalitást figyelembe véve) részét a tény költségekhez viszonyítva időben észlelem ha elszállna a kaja, szórakozás, hitelezési veszteség vagy ajándékozás költség.
2020. nov. 26. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%

Kezdd ott hogy egyből amint megjön a fizu elutalod megtakarítási számlára (vagy ahova a pénzt gyűjteni akarod) azt az összeget, amit megspórolnál.


És akkor már muszáj lesz kijönnöd a többiből. Na így kell csinálni.

2020. nov. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%
megy magamtól technika nélkül is
2020. nov. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%
Én is vezetem tételekre bontva a kiadásaimat: minden blokkot, számlát elteszek és a következő hónap elején beírom a táblázatba a számokat. Nekem nincsenek extra költéseim, így csak az étkezésen tudok komolyabban spórolni: olcsó, egészségtelen dolgokat eszek (fehér kenyér, konzervek, instant tésztalevesek) nagyrészt.
2020. nov. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

Érdemes kigondolni egy reális összeget, amit minden hónapban félre tudsz tenni. Ezután ezt amint megkapod, rögtön átutalni megtakarítási számlára, vagy kivenni, vagy amit kezdeni akarsz vele. A lényeg hogy ne lásd a számlád egyenlegeként. Ezt a pénzt el kell felejteni, hogy létezik. Tényleg csak akkor hozzányúlni, ha muszáj.

Mivel nyáron alacsonyabb a kiadásod, ezért akkor arányosan többet tegyél félre, télen kevesebbet.

Nálam ez működik már régóta. Így gyakorlatilag simán elérhető, hogy ne igazítsam az életszínvonalamat folyamatosan az aktuális bevételeimhez. Ha nő a fizetésem, az a megtakarításomat növeli és nem a mindennapi életszínvonalamat. Ugyanannyiból élek továbbra is.

2020. nov. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%
Nem költök feleslegesen és kész is.
2020. nov. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
Hó elején félreteszek és kifizetem, amit kell. Ami marad, azt meg heti x ezer forintra elosztom. Nekem heti bontásban könnyebb átlátni.
2020. nov. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
66%
Ami nem kell, azt nem veszem meg. Chips kell? Sör kell? Tulajdonképpen nem. Ahhoz, hogy ne legyen "mindent megvonok magamtól" óriási spleen az életed, vezethetsz be idő- és mennyiségkvótákat a szükségtelen dolgokra. Meg persze van, ami értelemszerűen nem kell, pl. negyedik pár téli cipő, bármilyen csodás is az a harmincezer forintos darab, ami már az előszobaszekrény előtti sokadik lom lesz rövidesen. Éti?
2020. nov. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Többet keresek mint amennyit a feleségem el tud kolteni
2020. nov. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!