Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Válsághelyzet miatt letiltott...

Válsághelyzet miatt letiltott béremelés nem kéne mindenkire érvényes legyen cégen belül?

Figyelt kérdés

Ha egy cég arra hivatkozva tiltja le a 2021-es béremelést mert válsághelyzet van és a cég megrendelései is visszaestek, akkor ez akár még korrekt ok is lehet-na de nem kéne A_Z-ig mindenkire érvényesnek lennie?


Mert vannak akik ezzel együtt is kapnak majd emelést-az ő esetükben nincs válság és nehéz anyagi helyzet, csak a plebejusok esetében?


kicsit átlátszó ez az egész.


2020. nov. 26. 09:07
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
95%
Mielőtt még további kommentek érkeznek, nyilatkoznod kellene arról, hogy alapítvány iskolában/munkaügyiben dolgozol-e.
2020. nov. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

"munkaügyiben"


nem vagyok HR-es. én egyike vagyok a plebejusoknak.

2020. nov. 26. 09:20
 3/26 anonim ***** válasza:
86%
Ettől féltem.
2020. nov. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Ha a patríciusok tagja lennék kaptam volna.
2020. nov. 26. 09:24
 5/26 A kérdező kommentje:
De ennek MI KÖZE a kérdésemhez?
2020. nov. 26. 09:24
 6/26 anonim ***** válasza:
89%
A cég dönti el mit csinál a saját pénzével ebben a kérdésben. Nincs erre törvény
2020. nov. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
88%
Nem kéne, nem diktatúra van, nem észak koreában élünk. Egy cég nyugodtan emelheti a kiváló dolgozók bérét.
2020. nov. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
77%

Akik kapnak emelést: nehezen pótolható emberek


Akik nem kapnak: könnyen pótolható emberek

2020. nov. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
77%
Ezt már rég megtárgyaltuk, hogy három diplomád van, de Mancika, a sarkon vizelő hajléktalan is egy hét betanítás után el tudná végezni a munkádat. Ilyenformán túl is van fizetni, vagyis minek emeljenek?
2020. nov. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk válságban az szokott történni, hogy kivágnak egy csomó embert (a legrosszabbakat), egy csomónak nem emelnek bért, és a legjobbaknak a cég emel, mert ők azok, akik elviszik a businesst a kivágottak helyett...


Ez ennyire egyszerű. Ha te nem kaptál fizetés emelést, akkor a feláldozhatóak közé kerültél, ha maradsz jó, ha nem maradsz úgy is.


Mivel itt picsogsz, és nem a felmondás lehetőségeiről érdeklődsz, így a cég nagyon jól számolt estedben

2020. nov. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!