Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarország drága hely a...

Magyarország drága hely a helyi medián fizetésekhez viszonyítva?

Figyelt kérdés

2020. nov. 26. 12:13
A kérdező szavazást indított:
igen
igen, brtuálisan
kb mint egy átlag osztráknak Ausztriában
kicsit
nem
olcsó az élet
38 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Azt hittem ez egyértelmű. Mo-n a szolgáltató szektoron kívül minden kb. egy árba van nyugattal, míg a fizetések a fele / harmada.
2020. nov. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
átlagos
2020. nov. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

sztem már a szolgáltató szektorban is egyre jobban felzárkózunk.


Fizetés a fele? :D Örülne az átlag ember, jó lesz az a 1/3ának.

2020. nov. 26. 12:50
 4/11 anonim ***** válasza:
46%

"Fizetés a fele? :D Örülne az átlag ember, jó lesz az a 1/3ának."


Gondolom Ausztriára gondolsz nem Ukrajnára. Bírom, hogy a körtét akarod almával viszonyítani.

"A Nyugat-Európa" kifejezést kihagytad a kérdésből, tehát gyanítom Föld összes országa számít... akkor a válasz inkább NEM (kb 75%-nál jobban állunk).


Drága itt az élet Ausztriával összehasonlítva? Igen. Moldovával / Etiópiával / Bangladeshel? Nem.

Jah tudom, neked mindig a szomszéd fűje a zöldebb.

2020. nov. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
Mihez képest? Szarabb a helyzet, mint Nyugat-Európában, de az átlag magyar még mindig benne van a Föld leggazdagabb 1-1,5 milliárd emberében a 7,5 milliárdból.
2020. nov. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a hány órát kell dolgozni egy bigmac menüért típusú statisztikák jól mutatják hol állunk a világban.
2020. nov. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

#4

Azért valahol logikus, hogy a velünk határos és környékbeli ország(ok)hoz hasonlítjuk az életszínvonalat, nem egy másik kontinensen, tőlük 5000 km-re lévőkhöz...

2020. nov. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%
#7 Hát Moldova kb annyira van messze, mint Németország, szóval akkor szerinted is jogos, hogy hozzájuk hasonlítok, ugye?
2020. nov. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%

A szolgáltató szektorban hol zárkozunk fel?


Kint él barátom, még a korlátozások előtt voltam nála pár hétig.


Salzburgban, 29 euróért voltam egy lerohadt, utca sarki fodrásznál.


Ez csak egy példa, de érted. Mai árfolyamon 10440 forint. Pesten 2500-ért bármelyik férfi fodrász levágja a hajad ha nem a belvárosban csináltatod.

2020. nov. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%

2500-ért leköp maximum a fodrász, le nem vágja rendesen. Kint azért a 29€-ért ugyan bevándorló fodrász vágja, de odateszi magát. (Amúgy itthon is a fodrászok fele bevándorló / C@*@#)

De pl éttermi árak már bátran összehasonlíthatók.

Itthon gyros 800 Ft és kicsi, érezhetően gagyi, Graz/ Bécs 4€ és nem spórolja ki a húst, nem gagyi erős pistával nyomja tele, házi a pita.

Itthon egy jobb fajta hamburger egy sörrel 3000 Ft, Grazban 12-14€.

Itthon egy iható sör 600-700 Ft, Ausztria - Németország 4 €.


Duplák az árak, DE ezért cserébe jellemzően jobb minőséget is kapsz, tehát én inkább azt mondanám olyan 1,7x szorzó reális az ilyen szolgáltató szektori dolgokra

2020. nov. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!