Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Visszautasíthatnak valakit...

Visszautasíthatnak valakit csak azért, mert túlképzett egy meghírdetett állásra?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem gondozónőnek egy meghírdetett állásra,de mivel diplomás vagyok, így azt mondták túlképzett vagyok az állás betöltésére.De kérték azért menjek be mindenképp.Ezért visszautasíthatnak?Teljesen elbizonytalanodtam.
2010. aug. 11. 12:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
hivatalosan nem utasíthatnak vissza. de nem hivatalosan persze, hisz aki diplomás az az első adandó alkalommal le fog lépni ha jobbat talál, vagy ha a szakmájában talál melót.
2010. aug. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én sok ilyen esetről tudok,hogy azért nem vettek fel valakit,mert túlképzett.Volt akit azért nem vettek fel egy állásra,mert volt érettségije,emiatt túlképzettnek tartották.gondolom,ezt azért csinálják a munkáltatók,mert akinek magasabb a végzettsége,annak magasabb bért kellene fizetni,és köztudott,hogy a munkáltatóknak ilyesmire "nincs pénzük".
2010. aug. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Sokallják a diplomás minimálbért. Az több mint 110ezer forint/hó


Ilyen ugyan sehol nincs törvénybe foglalva, tehát nem muszáj megadni, de az Országos Érdekegyztető Tanácsban megegyeztek benne, és komoly cégnek nagyon ciki kevesebbet fizetni egy diplomásnak.


Ezért szivesebben alkalmaznak kevésbé képzett munkaerőt, ha az is megfelelő a munkára.

Mondd nekik, hogy vegyék úgy mintha nem is lenne diplomád, akkor szerintem a minimálbérért felvesznek.

Persze csak ha az neked megfelel.

2010. aug. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
lehet, hogy nem vág pont ide, de olyat lehet csinálni, hogy az önéletrajzomba nem írom be a diplomámat, ha az nem kell a munka betöltéséhez? így elhárulna ez a túlképzettség probléma. lehet ilyet?
2010. aug. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nm kötelező beleírnod. sokan letagadják.
2010. aug. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
köszi
2010. aug. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Miért ne utasíthatna vissza bármiért is? Akármiért visszautasíthat, egyéni joga eldönteni, kit, miért alkalmaz vagy nemalkalmaz.
2010. aug. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!