Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Éreztétek már, hogy már...

Éreztétek már, hogy már pályakezdőként annyi a karriereteknek?

Figyelt kérdés

Most pont így érzem. Nemrég diplomáztam (nem mérnöki/IT terület) de csak egy teljesen átlag, közepes helyen tudtam elhelyezkedni, nem túl erős fizetéssel, ahonnan bárhova is mennék tovább, nem fogják semmibe sem venni, mert "nincs neve".


Nekem eddig fő célom volt, hogy egy BIG4-hoz (KPMG/EY/PWC/Deloitte) bekerüljek, voltam rengeteg allásbörzén, több HR-esükkel is tudtam beszelni és mind azt mondták, hogy a diplomaátlagon felül azt nézik, hogy voltam-e Erasmuson vagy, hogy milyen versenyeken vettem részt egyetem alatt.

Én végig gyakornokoskodtam az egyetemet, remélve, hogy hátha jobb helyzetben leszek végzés után, de ha tudom, hogy csak az erasmus meg a versenyek szamítanak, akkor inkább arra koncentrálok.


Természetesen más helyekről, multiktól, nagyobb cégektől is csak a visszautasítás jön.


Az a baj, hogy mivel a fenti dolgokon múlik a jó munkahely, hiába tanulom a szaknyelvet meg kezdek bele hamarosan egy másoddiplomába, így is reménytelennek érzem a helyzetemet.



2020. nov. 27. 09:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
19%
veled van a baj ha mindenhol visszautasítanak nem a cégekkel.
2020. nov. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%
Én még nem diplomáztam, de már most érzem, hogy nem lesz ebből a karrierből semmi. Nem fizetnek meg eléggé.
2020. nov. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%

Pontosan melyik szakaszában utasítanak vissza a kiválasztási folyamatnak?


Egyébként rengeteg ismerősöm dolgozik a Big4-nál , akik sem versenyen, sem Erasmuson nem voltak, tehát ez butaság.



Sokszor 30-40-50 nyitott pozi van ezeknél a cégeknél, lehetetlen lenni annyi olyan emberrel betölteni aki a paramétereidnek megfelel.

2020. nov. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%
Én nem ragaszkodnék annyira a BIG4-hoz. Kisebb helyeken néha sokkal gyorsabban lehet haladni a ranglétrán, és több dologra engednek rálátást is.
2020. nov. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%

Igen, bár én már 3 éve dolgozom, de amnint felvettek az egyetmre már mindegy volt. Geográfusként végeztem, ami szart sem ér. Állami szférába el lehet vele helyezkdeni, illetve, ha mázlija va naz embernek van pár nyitott pozíció, de egyébként semmit sem ér. Én sem dolgozom a szakmámban, teljesen más téren találtam munkát, de ez is zsákutca. Nincs hova fejlődni, lehetetlen előrelépni, szar a fizetés. CSerébe laza a munka és nem vagyok egy utolsó senki a cégnél.

Máshova nem tudok menni mert enné lcsak szarabb, gyári, sori melók vannak a környének vagy olyan mérnöki pozíciók amikhez nincs tudásom. Más városokba meg nem éri meg elköltözni, mert az albérlet miatt buknám is az esetleges magasabb fizetést. Szívás...

2020. nov. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
4%
Mentél volna szakmunkásnak, most keresnél már nettó 500-at
2020. nov. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem próbáld meg a BIG4-t, ha ennyire akarod, lehetőséged van rá, nekem is 4 nyitott jelentkezésem van a KPMG-nél, mert álláshirdetés az van bőven. Más kérdés, hogy 1 hónapja semmit nem kezdenek vele.
2020. nov. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
13%
A nem fizetnek meg eléggé mit takar? Csillió fizetésre vágysz pályakezdőként?
2020. nov. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Big4-nál konkrétan engem még interjúra sem hívtak be soha, sem telefonos előszűrés nem volt.

Máshol volt, ahol egy interjú után, volt, ahol egy telefonbeszélgetés után utasítottak el.


Jó fizétes alatt a nettó 200-nál többet értem.

2020. nov. 27. 14:42
 10/14 anonim ***** válasza:
76%

Most igy megy. Nalam eltunnek, vagy jelentkezes utan honapokig nem reagalnak semmit.


De gyakori, hogy interju utan tunnek el, majd honapok utan latom ismet azt, amire palyaztam es ugy ereztem, jol ment. Sorolhatnam.


A bosszanto, hogy ezekkel megy el az ido.

2020. nov. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!