Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehetséges 16 évesen internete...

Lehetséges 16 évesen interneten munkát végezni az alábi hobbiból?

Figyelt kérdés

Szóval 16 éves vagyok, és szeretnék táv-munkát, hogy legyen önálló bevételem. Informatikai rendszerüzemeltető szakgimnáziumot végzem, jelenleg 10.-es vagyok és kitűnő tanuló. Azért szeretnék belekezdeni, mert rájöttem, hogy amiket végzek hobbik azokból mások képesek megélni.

A hobbiaim:

Alap-Weblapkészítés (html, css 3 éve);

Photoshop-ban képszerkesztés (2 éve);

Camtasia-ban videószerkesztés (2 éve);


Előre köszönöm a válaszokat!



2020. nov. 30. 09:38
A kérdező szavazást indított:
Igen, lehetséges
Nem, nem lehetséges
14 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, csak mások számla képesek. Így a munkádat elég gyéren fizetik/fekete munka jöhet szóba. Alap webkészítés html és css magában elég kevés, még front endhez is kell egy minimális js vagy mondjuk WP ismeret. Photoshop elég hasznos, ha egy cég reklámozásához kell fb-insta tartalom és camtasia is jó alap lehet, ha tiktok-on is hírdet egy cég.

Elég nehéz megtalálnod azt a célközönséget, ha nincsenek ismerőseid, akik hajlandóak reklámra költeni, de nem kell nekik számla.

2020. nov. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Komoly megrendelést nem igen fogsz kapni, mivel amennyire tudom 18 év alatt nem lehetsz számlaképes. Ez meg hivatalos körülmények között elengedhetetlen, ha valahova be akarsz dolgozni. Másrészt html, css, ps, videóvágás, ezek lassan olyan dolgok, amikhez minden ember ért, aki a felhasználóinál kicsit magasabb szinten érdeklődik a számítógépes világ iránt. Ha nincsenek jó kapcsolataid, amit a kérdésből feltételezek, akkor ezzel nem nagyon fogsz labdába rúgni.


Meg azért azt se keverjük össze, hogy valaki megél abból, amit te hobbiból csinálsz. Csak az az ember professzionális szinten műveli, nem hobbiból. (valamit afelől is vannak kétségeim hogy valaki 2020-ban "csak" html és css tudásból meg tudna élni)

2020. nov. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
ha értesz hozzá igen
2020. nov. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Sokat segítetek vele. Ahogy értelmezem, nem voltam pontos. Szóval a JavaScript is megy, viszont azért nem írtam mert nem szeretnék kockáztatni, mert nem tudom olyan szinten mint a társait. Illetve sajnálom ha értetlen vagyok, de a "számla-képes" pontosan mit takar? Meglehet oldani szlő segítségével? Köszönöm továbbra is a válaszokat!
2020. nov. 30. 10:46
 5/6 anonim ***** válasza:
73%
Nem akarom letörni a lelkesedésed, de 2020-ban egy html, css, js kombó gyakorlatilag az alap, de hogy önmagában ennyivel labdába rúgjon az ember, arra nem sok az esély. Számlaképesség, nem tudom hogy lehetséges-e egyáltalán 18 év alatt, erről kérdezzetek meg egy könyvelőt. De ennek is csak akkor van értelme ha vannak folyamatosan megrendelőid.
2020. nov. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A cégek azért keresnek számlaképes webdesignert, online marketingest stb, mert azt kiadásként eltudják könyvelni, így kevesebbet kell adózniuk és hasznos is lehet a számukra. A szomszéd kisboltnak nem sok szüksége van weboldalra, fb marketingre, mert van egy fix vásárló közönsége - kb 1km-res körzet és azon túl nem biztos, hogy tudna terjeszkedni.

Én csináltam a villanyszerelőnek, most induló vállalkozásnak egy bemutatkozó, WP alapú weboldalt. Nem igazán látszik az oldal látogattottságából, hogy szükség volt erre, mert mindenki telefonon keresi, van elég megrendelése stb.

2020. nov. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!