Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért csak az eleve gazdagokna...

Miért csak az eleve gazdagoknak kedvez az élet és a karrier?

Figyelt kérdés
Aki gazdag családból van az jóval könnyebben tud bánni a pénzzel mert megtanulja nincsenek anyagi gondjai nem kell házra gyűjtenie mert mondjuk a szülők besegítenek neki és karrier szempontjából is jók a kilátásai. Aki nem gazdag és a 0-ról kell indulnia az meg hiába küzd meg tanul amikor ott bukik meg az ember hogy jelentkezik egy állásra és nem veszik fel mert mondjuk nincsenek neki ott ismerősei. Tehát manapság már csak a pénz számít és nem a tanulás mert ha jól forgatja az ember a pénzét akkor az gyarapszik magától.
2020. dec. 2. 11:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyrészt igaz, amit írsz. Aki jó családból jön az jókora előnyből indul.


És akkor most mi lesz? Siránkozol a következő 50 évben, hogy te rossz helyre születtél?

Megteheted, de sok értelme nincs.


Próbáld meg kihozni a saját körülményeidből a legtöbbet. Ha megnézel 100 embert, aki hasonló körülmények közül indult mint te, akkor sok őgymaradt egész életében, páron egy szinttel följebb léptek, és van 2-3, aki meg sokkal előrébb tart.

Tehát aki nem gazdag az is léphet előre. Nehéz, a legtöbb nem fog, de nem lehetetlen.

2020. dec. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

Ha sajnáltatod magadat, azzal jobb lesz? Egyébként pont az, aki gazdag családba születik, tud kevésbé bánni a pénzzel, mert nem kell spórolnia, nem kell számolnia, hogy mire és hogyan költsön, takarítson meg.

Aki 0-ról indul és van benne küzdeni akarás, céltudatos, okos, értelmes, az képes elvégezni egy egyetemet, vagy egy szakmunkás képzést és gond nélkül talál jól fizető munkát.

Az állásokra legritkább esetben vesznek fel ismerettség alapján, max. a kis magyar kft-khez, ahol egyébként se keresnek jól az emberek. A legtöbb munkakörhöz többkörös interjún át vezet az út és senkit nem érdekli, hogy kit ismersz a cégnél.

Nyavalygás helyett tanulj.

2020. dec. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Pont ez az hogy nehéz és eddig mindig falakba ütköztem a fránya pénz miatt. Persze hogy léphet előre de ahhoz óriási szerencse kell és nem csak tudás tekintetében. Aki gazdag családból van önálló lesz egy idő múlva aki nem azz meg a szülőknél kelljen hogy lakjon 30 évesen is mert annyira drágák az albérletek meg lakásárak hogy képtelenség azt kifizetni és mellette élni. ÉS ez már átmegy már személyiségbe. Tehát aki már önállóan tudja magát fenntartani magabiztos lesz lesz barátnője mert sok lány is sajnos a pénzre bukik csak és még sorolhatnám. Tehát rengetek előnye van annak aki gazdag családba születik rengetek. Hátránya csak annyi lehet esetleg hogy el lesz kényesztetve és lusta lesz dolgozni de más nem nagyon. Aki viszont becsülettel dolgozik és 0-ról indul 0 tőkével 0 segítséggel az örülhet hogyha 60 évesen tud magának venni egy házat. Tehát és ebbe így belegondolni meg oylan rossz hogy sokszor nálam felvetődik a kérdés hogy minek éljen az ember hogy ha már a pénz számít ebbe a súlyos anyagi világban és azt becsülik meg annak ekdvez az élet akinek milliói vannak.
2020. dec. 2. 11:37
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Pozitív szociális minták.

Jobb örökölt tulajdonságok.

Meg persze a szülői anyagi támogatás.

2020. dec. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Girlll3 ***** válasza:
12%
2-es ez így nem igaz. És bármilyen szakma elsajátításához kell pénz, önerő.
2020. dec. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondod, a pénz számít és nem a tanulás. Már mindent megtettél tanulás frontján, amit csak lehet? Vagy csak lusta vagy elvégezni egy szakmát/egyetemet, és inkább siránkozol?



Én nem nulláról, de mínusz háromról indultam, az egész gyerekkoromat éhezésben töltöttem egy vidéki kisváros putrijában, a fürdőben se fűtés, se melegvíz nem volt. Ha mégis lett valami kis pénzünk, apám elitta. Ha meg részeg volt, megvert.


De tanultam és kitörtem ebből, lediplomáztam, jó állásom, fizum van. Könnyebb lett volna, ha nem hátráltatnak, hanem segítenek? Nyilván. De ez van, ebből kell kihozni, amit lehet. A nyafogástól semmi nem fog javulni.

2020. dec. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
teljesen valótlan amit állítasz
2020. dec. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%

Ki számít gazdagnak meg mihez képest?

Az én szüleim is a 0-ról indultak, de megteremtették maguknak a normális élet feltételeit. Családi házat vettek, majd a gyerekeiknek lakást/házat. Tellett mindig családi autóra és mindig volt mit enni, tudtunk fűteni.

Apámnak 2 diplomája van, anyámnak is azzal felérő végzettsége.

Egyikük sem keresett jól soha életében, csak megtanultak spórolni és nem elßäszni a pénzt.

Ez azzal járt, hogy nem mentünk nyaralni, csak nagyon rikán, egyszer voltunk külföldön egész gyerekkoromban. Van egy balatoni örökölt nyaraló oda szoktunk menni, illetve apám révén különböző cégek által szervezett welnessezésre.

Akciós cuccokat vettek csak és anyám otthon főzött, szinte sose rendeltünk kaját.

Moziba, színházba, szórakozni szüleim sose jártak, ilyen dolgokra egy fillért nem költöttek.

És még sorolhatnám.

A te kritériumaidnak megfelelek, mégsem vagyok gazdag: van diplomám, nem kellett diákhitelt felvenni hozzá, albérletben tudtam lakni, de mégsem mentem olyan sokra vele. Szar munkám van, pontosabban szar fizetésért (mert a meló amúgy nem olyan rossz).

Hiába örököltem saját lakást, ettől még nem lett több az életem, nem vagyok előrébb.

Ezek olyan dolgok, amiket hatalmas lemondás és spórolás révén bárki elérhet.

Kvázi ha abból áll az életed, hogy dolgozol, mint a barom, meghunyászkodsz és semmire sem költesz, mindenből csak az olcsót, a szart veszed, akkor elérheted ezeket.

Akkor ki is a gazdag?

2020. dec. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"Aki gazdag családból van az jóval könnyebben tud bánni a pénzzel mert megtanulja"


Ez igaz. És bárki más is megtanulhatja!


"ott bukik meg az ember hogy jelentkezik egy állásra és nem veszik fel mert mondjuk nincsenek neki ott ismerősei."


Nem igaz, a személyes példám rá a cáfolat.


"Tehát manapság már csak a pénz számít és nem a tanulás mert ha jól forgatja az ember a pénzét akkor az gyarapszik magától."


Igen, de ha egyszer megtanultál pénzt szerezni (nem alkalmazottként dolgozni érte, hanem szerezni, befektetve a tudásodat és a képességeidet), akkor már nem gond többé, és van mit forgatni is!


"Aki viszont becsülettel dolgozik és 0-ról indul 0 tőkével 0 segítséggel az örülhet hogyha 60 évesen tud magának venni egy házat."


Lehetőleg ne alkalmazottként dolgozz, hanem vállalkozóként. Az is becsületes. És sokkal kifizetődőbb.


Én is ezt teszem, pedig nem születtem gazdag családba.

2020. dec. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A pénz azt határozza meg milyen élet színvonalon tudsz élni. Ha az alapvető lét bizonytalanság nem fenyeget, a pénz nem sok hatása van rá, hogy milyen ember vagy. Ha szegényen nem tudod megtalálni a boldogságot, ha nem találsz barátokat, ha nem tudsz csajozni, ha nem jössz ki jól magaddal, ha nem tudsz magabiztos lenni, akkor a világ minden pénzével sem fog menni.


A pénz is csak egy indok a halogatásra. Majd ha sok pénzem lesz meg oldódnak a problémáim. Ha külföldre költözöm boldogabb leszek. Ha lefogyok jobban fog menni a csajozás. Ha sok pénzem lesz majd szeretni fognak az emberek. Ha lesz egy jó kocsim minden csajt meg fogok kapni. Ha lenne egy diplomám jó munkát kapnék. Majd ha többet keresek akkor fogok félre tenni.


Mindegy, hogy mid van jelenleg, csak rajtad áll, hogy mid lesz...

2020. dec. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!