Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van olyan preferált időpont,...

Van olyan preferált időpont, amikor jobban megéri beküldeni az önéletrajzot álláshirdetésre?

Figyelt kérdés

Tudom elég hülye kérdés, de egy próbát megér, hátha ezzel tudok növelni 0,1%-ot az esélyeimen. Röviden a lényeg: inkább hétköznap, vagy ugyanolyan jó, ha hétvégén küldöm? Mindegy, hogy munkaidőben küldöm vagy este, vagy inkább legyen meg 8-16 óra között?

Ha van köztetek hr-es aki ismer bármi ilyen preferenciát, megköszönném ha megosztja velem erről a véleményét.



2020. dec. 2. 21:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tökmindegy, úgy is van már a fejükben egy karakter, akit keresnek, ha nem felelsz meg, akkor ígyis úgyis bukó. Az viszont fontos, hogy minél hamarabb küld be, mert nekem volt már olyan, hogy bizonyos jelentkezőszám után már meg sem nézték a többit.
2020. dec. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nincs. Az a jobb, ha a hirdetés megjelenése után minél hamarabb beküldöd, mert előfordulhat, hogy nem várnak meg minden jelentkezőt mielőtt elkezdik az interjúkat, hanem folyamatosan hívják be és hallgatják meg a megfelelő jelentkezőket, és ha megtalálják a megfelelőt, akkor nem bajlódnak tovább feleslegesen a többi meghallgatásával.
2020. dec. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
77%

Van. Nálunk legalábbis. (mondjuk én itt a távol-keleten vagyok, úgyhogy a HR-nek van kultúrája)


Ha hétvégén, vagy munkaidőn kívül küldöd (mint sokan mások), akkor a következő életbe léphet (feltételes mód, tehát nem törvényszerű, hogy így lenne):

Tegyük fel, 100-an küldték el a jelentkezést a hétvégén. Hétfő reggel 8-kor a HR-es benyomja a gépet, az ATS nekilát és kiszűr 20-at, a maradék 80 megfelel az alap szűrésen.

A HR-es ilyenkor szerinted szépen meg fogja nézni a 80 önéletrajzot? Nem.

Addig állít az ATS-en egyre szigorúbbra, mígnem maximum 20 marad. Majd ezeket is, hétfő reggel lévén, kénytelen-kelletlen megtekintgeti, de csak a 3 legjobbat rakja félre.

Hétvégén küldött önéletrajznál 20% az esélye, hogy egyáltalán eljut a HR megtekintésig, és 3% hogy megtart.


Ezzel szemben, tekintve hogy az önéletrajzok nagy része nem munkanélküliektől (még a jelenlegi helyzetben sem) érkezik, hanem még dolgozó, munkahely-váltó emberektől, a hétfő (péntek délutántól érkezett mailrengeteg) és péntek (gyorsan elküldött e-mailek, hogy még a hétvége előtt megnézzék), a munkanapok közepe szinte üres ilyen szempontból.

Ha kedd-szerda-csütörtök 9-11:30 között érkezik be az önéletrajz, annál a legnagyobb a valószínűség, hogy a HR-es megtekintéséig eljut és ténylegesen el is olvassa.

2020. dec. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!